Connect with Us

Një ditë para protestës/ Basha bën lëvizjen e papritur

Aktualitet

Një ditë para protestës/ Basha bën lëvizjen e papritur

Publikuar

-

Ashtu sikurse ditën e djeshme ku kreu i PD-së Lulzim Basha bëri disa takime surprizë, informale në kuadër të protestës së 8 Korrikut në qytetin e Kavajës dhe të Elbasanit, edhe mbrëmjen e sotme ka zgjedhur të bëjë të njëjtën gjë.

Lulzim Basha i shoqëruar si gjithmonë nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka vizituar bashkinë e Kamzës dhe është takuar me Xhelal Mziun.

LEXO EDHE:  Nga Lulzim Basha tek Saimir Tahiri/ Fatmir Xhafaj vë para ish- Ministrat e Brendshëm

Basha ka ftuar qytetarët e Kamzës të marrin pjesë masivisht në protestën e nesërme.

Mësohet se Basha do të ndalet edhe në bashkinë e Vorës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Ka përfunduar procesi i numërimit në Prrenjas. Burime zyrtare për  CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki kryeson kreu aktual Lulzim Basha me 242 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 43 vota.

I treti renditet Fatbardh Kadilli me 8 vota dhe më pas Edith Harxhi me 2 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha kryeson në Librazhd/ Sa vota kanë marrë kandidatët

Publikuar

-

Nga

Basha kryeson në Librazhd/ Sa vota kanë marrë kandidatët

Lulzim Basha kryeson listën me 545 vota në Librazh. Ky është rezultati që ka arritur të sigurojë CNA.al, pas mbylljes së procesit të numërimit.

I dyti renditet Agron Shehja me 56 vota, më pas Fatbardh Kadilli me 7 vota dhe Edith Harxhi me 4 vota.

Ndërsa të pavlefshme kanë dalë 9 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet procesi i numërimit të votave në Kurbin/ Zbardhet rezultati

Publikuar

-

Nga

Edhe në Kurbin ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të ri të PD.

Sipas burimeve zyrtare për CNA.al nga qendra numërimit, rezultatet janë këto.

Lulzim Basha ka arritur të fitojë 1016 vota, Agron Shehaj 74 vota, Edit Harxhi 8 vota dhe Fatbardh Kadilli 7 vota./ CNA.al

LEXO TE PLOTE