Connect with Us

Horoskopi/ Zbuloni suprizat që ju presin këtë të dielë

Aktualitet

Horoskopi/ Zbuloni suprizat që ju presin këtë të dielë

Publikuar

-

Dashi

Më në fund do të gjeni kohën e duhur për t’u relaksuar. Rekomandohet që të shtyni planet për ndryshime në shtëpi, pasi është mjaft e nevojshme që këtë ditë t’ia kushtoni vetes. Mos u ndikoni nga kritikat e të tjerëve.

Demi

Përpiquni të ruani qetësinë dhe të mos përfshiheni nga frika. Duhet të kuptoni se frika është produkt i mendimeve tona dhe imagjinatës. Armiqtë e fshehtë do të jenë të etur për të përhapur thashethemet rreth jush. Shmangini ato dhe kushtojani këtë ditë familjes dhe partnerit/partneres suaj.

Binjakët

Gjithçka do të shkojë ashtu sikurse e kishit planifikuar sot. Do të keni kohë mjaftueshëm për veten tuaj këtë të diel. Rekomandohet të dilni për një shëtitje të gjatë buzë detit dhe ushqejeni trupin me oksigjen. Pas një kohe të gjatë, do të keni kohë aq sa dëshironi për të qëndruar pranë partnerit/partneres suaj.

Gaforrja

Sot refuzoni të merrni pjesë tek planet në grup, pasi nuk do të bini në një marrëveshje me miqtë. Prioritet për ju duhet të jetë familja. Rekomandohet të takoni një të afërmin tuaj në moshë dhe ta ndihmoni për punët e shtëpisë apo për të kaluar pak kohë me të.

Luani

Merrni kohën e duhur për t’u relaksuar si fizikisht ashtu edhe psikologjiksht. Përfshihuni nëpër aktivitete të ndryshme. Eksperimentet në gatim apo në stilin e veshjes janë të mirëpritura. Kjo e diel nuk është e përshtatshme për të udhëtuar.

Virgjëresha

Mund të trishtoheni sot për shkak të refuzimit të partnerit/partneres suaj për të shkuar së bashku me pushime. Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë shumë kujdes për shëndetin, mbi të gjitha nëpër hapësirat e shumë populluara. Nuk do të keni shumë durim sot, kështu që bëni kujdes gjatë bisedave.

Peshorja

Emocionimi i tepërt dhe pasioni i zjarrtë mund të ndikojnë negativisht në gjendjen tuaj emocionale. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Partneri/partnerja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës suaj të ngarkuar.

Akrepi

Nuk rekomandohet të jepni këshilla gjatë ditës së sotme, pasi një prej miqve tuaj mund ta zbatojë atë dhe mund të mos i rezultojë ashtu sikurse priste. Nuk është ditë e përshtatshme për të bërë plane për të ardhmen. Romanca do t’ju udhëheqë zemrën. Bashkë me partnerin/partneren do të kujtoni kohët e vjetra.

Shigjetari

Gjatë ditës së sotme do të eksperimentoni kënaqësinë e vërtetë dhe shumë pak zhgënjim. Arsyeja kryesore e kënaqësisë do të jetë vizita e një personi të rëndësishëm për ju. Ndërsa zhgënjimi mund t’ju vijë nga një prej miqve tuaj.

Bricjapi

Do të jetë një e diel e mbushur plot humor. Shfrytëzojeni këtë ditë për t’u çliruar nga stresi. Ka gjasa të anuloni një prej planeve tuaja për shkak të një ndryshimi momentin e fundit. Sa i përket jetës martesore, do të kaloni disa çaste për t’u mos harruar.

Ujori

Sot do të jeni të gatshëm për tu argëtuar dhe nuk do të refuzoni asnjë nga ftesat për aktivitete të ndryshme. Mos bëni më shumë blerje seç mundeni, pasi do të pendoheni shumë shpejt. Ka gjasa të përjetoni diçka të pazakontë në marrëdhënien tuaj romantike.

Peshqit

Ekziston rreziku të humbisni mbështetjen e një prej miqve tuaj të afërt. Kështu që para se të veproni apo të bëni kërkesa të ndryshme, mendohuni nëse ia vlen vërtet ta bëni një gjë të tillë. Tregohuni më shumë i arsyeshëm dhe më pak emotiv.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: