Connect with Us

Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Si do të ecë dashuria këtë javë për ju

Aktualitet

Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019/ Si do të ecë dashuria këtë javë për ju

Publikuar

-

Dashi

Dashuria: Kontrastet planetare të javës ndoshta do t’ju shohin ju të angazhuar për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të dashurisë. Disa grindje me partnerin që është shumë i bezdisshëm dhe xheloz mund t’ju bëjë të jeni të zemëruar. Do të jetë më mirë në fundjavë, në fakt dashuria do të japë momente magjike si për ata që janë në çift dhe për ata që janë në kërkim të një  shpirti binjak.

Demi

Dashuria: Në ditët e para të javës marrëdhëniet e çifteve do të lënë diçka për të dëshiruar, megjithatë do të ketë mundësi të mira për rikuperim tashmë midis të mërkurës dhe të enjtes. Në vend të kësaj, të gjitha të bukurat do ndodhin në fundjavë, tensioni i akumuluar do t’ju lërë hapësirë ​​për një qetësi të re. Ju do të keni kaq shumë mbrëmje që t’i kushtoheni tërësisht partnerit tuaj, ndërsa ata që janë ende të vetëm do të duhet të lëvizin për të pasur ata që duan në këmbët e tyre!

 

Binjakët

Dashuria: Është një kohë e përkryer për të përmirësuar marrëdhëniet e lëkundura, me familjen, me miqtë, por mbi të gjitha për të konsoliduar marrëdhëniet me të dashurin. Është gjithashtu një kohë e mirë për t’u larguar, dhe beqarët mund të përjetojnë momente magjike, duke u argëtuar si kurrë më parë. Çiftet do të gjejnë harmoni dhe do të kalojnë mbrëmje shumë romantike.

 

Gaforrja

Dashuria: Venusi dhe Dielli takohen në shenjë dhe flasin për dashuri për të më të dashurit. Këtë javë do të jeni bujar, i butë, por mbi të gjitha romantik ndaj partnerit tënd. Edhe nëse do të ketë pakënaqësi, asgjë nuk do të ju ndalojë të jeni të lumtur. Për beqarët, mund të paraqitet një dashuri e re, e cila do ta mbushë zemrën me gëzim të madh!

 

Luani

Dashuria: Një javë e mrekullueshme për erosin, ju do të jeni energjik dhe dinamik dhe do të keni një dëshirë të madhe për t’u përfshirë. Është një kohë ideale për të lënë pas çdo pakënaqësi dhe të përpiqeni të jetoni verën në liri. Nëse jeni në një çift, ju do të duhet të krijoni vend për pasion dhe të përqendroheni më shumë në mundësitë për të flirtuar me partnerin tuaj! Qielli gjithashtu do ti ofrojë beqarëve dinamikën e nevojshme për të bërë pushtime!

 

Virgjëresha

Dashuria: Mundohuni të mos bëni premtime që nuk mund t’i mbani, sidomos për njerëzit që ju interesojnë më së shumti. Kjo mund të jetë java vendimtare për të vendosur të ardhmen e afërt. Çiftet nuk duan të alarmojnë partnerin me fjalime të caktuara, por do të nevojiten disa sqarime.Beqarët, në vend të kësaj, do të preferojnë të mos gërmojnë në njohje të caktuara.

 

Peshorja

Dashuria: Gjatë javës ju do të merreni nga një entuziazëm të pakontrollueshëm dhe do të doni t’i kushtoni gjithë kohën tuaj njerëzve që doni më së shumti. Çiftet do të përfitojnë nga ky moment për të vlerësuar gjendjen dhe për të zgjedhur projekte të reja. Beqarët do të vënë mënjanë krenarinë e tyre dhe do të kthehen me këmbë në tokë.

 

Akrepi

Dashuria: Çiftet do të përballen me këtë javë me vendosmëri të madhe dhe do të përpiqen të gjejnë njëfarë harmonie me partnerin. Sidoqoftë, duhet të shmangni bezdisjen dhe bëni atë që dëshironi. Beqarët do të përpiqen të japin një nxitje për miqësi të caktuara, por në disa raste kjo nuk do të jetë zgjidhja më e mirë.

 

Shigjetari

Dashuria: Përfitoni nga kjo javë e qetë për të kuptuar se çfarë doni nga njerëzit që janë pranë jush dhe që ju duan. Të qenit i sinqertë është hapi i parë drejt lumturisë. Çiftet do të ndjejnë nevojën e rrëfimit të partnerit. Beqarët mund të ndikohen nga një zhgënjim që ata kishin pasur kohët e fundit, por do të përjetojnë një fundjavë interesante.

 

Bricjapi

Dashuria: Ju nuk do të humbisni mundësitë këtë javë, pasi ju do të jeni vërtet i papërmbajtshëm. Le të shkoni për një herë, pa rregulla dhe pa hezitim, dhe ju do të zbuloni se çfarë do të ndodhë. Çiftet do të përpiqen të bëjnë partnerin e tyre të lumtur, ndërsa beqarët do të kuptojnë se ka mundësi të reja në të tashmen dhe ata do të përpiqen të jetojnë gjithashtu momente të lumtura.

 

Ujori

Dashuria: Java do të jetë e rëndësishme për të adresuar çështje të rëndësishme me perspektivën e duhur. Çiftet do të lëvizin drejt horizonteve të reja, por lumturia e vërtetë nuk do të ndiqet gjithmonë. Në disa raste do të ketë edhe argumente, por gjithçka do të jetë e kthyeshme. Të vetmet do të marrin pjesë në disa takime, por ato do të duken disi të shkëputura.

 

Peshqit

Dashuria: Një javë reflektimi për ata që janë në çift. Nëse shpenzoni kohën tuaj me personin e duhur nuk do të keni asgjë për t’u ankuar, përkundrazi ata që shohin ndryshime te partneri do t’ju kërkohet të bëjnë një mijë pyetje. Beqarët do të kenë mundësi të mira për të bërë pushtime, por kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë momente shqetësimi ose pasigurie./ Burimi:noa.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Plas në Digitalb, stafi letër aksionarëve: Me detyrim të dalim në rrugë të madhe

Publikuar

-

Nga

Stafi i Digitalb, gati 80 drejtues në vite të kompanisë nëpëmjet një emaili në mbrëmjen e 14 Gushtit, i janë drejtuar aksionarëve të kompanisë, pas largimeve masive të filluara kohët e fundit nga Vjollca Hoxha, cna.al ka siguruar emalin e plotë.

Shumë emra të rëndesishëm, themelues dhe menaxherë të kompanisë po hiqen dhe po hidhen në rrugë me detyrim, shkruhet në emailin që stafi ka shpërndarë pë aksionarë e kompanisë.

Më poshte teksti i plotë dhe nje foto e emailit që qarkullon në Digitalb.

Përshëndetje aksionarë të DigitAlb-it!
Të gjithë ju që ju bashkuat ëndrrës së Tan Hoxhës për të ngritur Platformën që do bënte dhe vazhdonte revolucionin mediatik në Shqipëri e do ishte “URA” lidhëse e gjithë shqiptarëve!
ËNDRRËS që ne, stafi, I BESUAM dhe jetuam duke punuar për 15 VITE…
Po ju shprehim direkt shqetësimin tonë, për çfarë po ndodh në DigitAlb-in ku ne me vite punuam, sakrifikuam po edhe shijuam, se e kishim Familjen tonë!
Siç besojmë jeni në dijeni;
Që me ardhjen e Administratorëve të rinj të gjitha gjërat në DigitAlb nisën dhe vazhdojnë të ndryshojnë për keq në çdo aspekt.
Dhe këtë, s’ka mbetur njeri pa e ndjerë e pa e folur edhe në popull apo thënë ndryshe, klientët…
Plus kësaj, nisi një fushatë spastrimi “etnik” tek punonjësit, pa u bazuar në asnjë kriter profesional. Për më tepër; Heqje masive profesionistësh nga puna, pa mbështetje në asnjë strategji zhvillimi apo financiare, afatmesme apo aftgjatë, siç do duhej të funksiononte vërtet në një kompani e siç ndodh kudo në botë. Por mbi të gjitha e më flagrantja, pa asnjë vendimarrje tuajën si ‘Asamble e Aksionarëve’ të DigitAlb!
Mjafton të përmendim largimin e mbi 90% të Drejtorëve kryesorë të kompanisë, që bashkë edhe me kërkesat ULTIMATIVE për dorëheqje të menjëhershme deri edhe tek stafi ekzekutiv në bazë, arrijnë aktualisht në rreth 80 vetë!
Por ky spastrim po vazhdon dita ditës dhe fryma e pasigurisë që ka asgjësuar atë të familjaritetit që ekzistonte dhe e karakterizonte deri dje DigitAlb, shto këtu dhe uljet e rrogave në nivele ordinere, deri edhe tek shoferët, ka bërë që edhe ata të mbeturit ende momentalisht të jenë me CV në dorë, gati për të ikur sapo t’ju dalë alternativa e parë…
Tani, pavarësisht problematikave tuaja me ish-Administratorin, Albanin që gjithësesi për ne në ato vite ishte një lider; po me ne stafin ç’patët…?!
Tek e fundit të gjithë ne punonjësit e larguar deri më tani, që në fakt U PËRZUMË pa asnjë motiv mospërmbushjeje profesionale në gjithë këto vite pune, sakrifice e jete në DigitAlb, jemi gati 80 FAMILJE me gjithë peshat sociale që rëndojnë në Shqipëri. Si mundet që kështu befas, brenda ditës, të na kërkohet me detyrim të dalim në rrugë të madhe, ndërkohë që jemi familjarë me fëmijë për të rritur e shkolluar dhe kredi për të paguar…?!
Ka mes nesh nga ata që ishin të vetmit të punësuar nga pjesëtarët e familjes. Dhe tani s’janë më!
Me çfarë ta paguaj tani unë çerdhen e fëmijës tim?
Me çfarë ta paguajë ai tjetri qeranë e shtëpisë ku ka futur familjen apo ajo kolegia tjetër kredinë bankare, që tek e fundit i është miratuar me garancinë se punonte në DigitAlb?!
Ç’kusur kanë fëmijët tanë që tani s’mbajmë dot as premtimet që u kemi dhënë, edhe për shkollën e tyre…?!
Ça faji kemi që besuam tek ju?
Deri dje të gjithë ndiheshim krenarë në familjet tona sepse punonim në DigitAlb…
Deri dje në DigitAlb organizonim fushata bamirësie për familjet në nevojë…
Tani vetëm prej tekave të shfrenuara të një zonje, krejt ndryshe nga vizioni i themeluesit, DigitAlb ka arritur ne pikën që po nxjerr me radhë sa e sa familje në mes të rrugës, duke i detyruar të luftojnë deri për bukën e gojës!
Pse tani heshtni të gjithë dhe bëni sikur s’na njihni e as na keni parë kurrë?!
Kemi punuar per ju! Me vite! Me plot përkushtim!
Kishim investuar pasion e besim me punën tonë gjithë këto vite, duke refuzuar jo një herë edhe Oferta joshëse më të larta, pasi BESONIM në ëndrrën që po punonim të ndërtonim, në atë Platformë ku ju të gjithë jeni aksionarë, por jo pa përgjegjësi!
Po tani? Çfarë bëmë ne gabim, që pas gjithë atyre viteve punë, përkushtim e besim, nga ju aksionarë të merrnim këtë “shpërblim”…?!
Stafi i DigitAlb

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

KQZ u “mbyll derën” aleatëve të Bashës/ LSI: Nuk do të ndalemi

Publikuar

-

Nga

Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dështoi pasi anëtarët e KQZ nuk u paraqitën, me përjashtim të kreut të saj, Klement Zguri. Duke qenë se nuk mund të ketë diskutime pasi nuk formohet kuorumi, mbledhja u anulua pa përcaktuar një datë tjetër se kur mund të mblidhet.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe përfaqësuesi i LSI-së, Muharrem Caka i cili tha se mungesa është e qëllimtë dhe politike.

Caka tha se LSI-ja ditën e hënë do të sjellë kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet lokale të 13 tetorit.

“Në respekt të dekretit të Presidentit për caktimin e datës së zgjedhjeve në 13 Tetor dhe afatit në 2 gusht, LSI, PR dhe PAA paraqitën kërkesën për fillimin e procedurave. 30 qershori u shfuqizua si datë zgjedhjesh nga Presidenti. Vetëm Kushtetuesja mund të shprehet për dekretin e Presidentit. Mungesa e anëtarëve është e qëllimtë, politike.

Dekreti i Presidentit është në fuqi dhe ne do të respektojmë parashikimet. Do të sjellim të hënën kërkesën për regjistrimin në zgjedhje. Kodi parashikon që KQZ-ja ka detyrimin të nisë procedurat dhe së pari duhet të merrte parasysh kërkesën. Në Kolegj? Do të ndjekim të gjitha hapat. Prevalon Kushtetuta mbi lejen e tyre vjetore” tha përfaqësuesi i LSI-së, Muharrem Caka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Teuta i ‘rrëmben’ Kukësit Stivi Frashërin

Publikuar

-

Nga

Ende s’është bërë zyrtare, por Stivi Frashëri do të jetë largimi i radhës te skuadra e Kukësit. Burime të sigurta pranë futbollistit bëjnë me dije për newsport.al që titullari i portës verilindore nuk do të vijojë më bashkëpunimin me nënkampionët.

28-vjeçari korçar preferon të ndërrojë ambient në sezonin e ri dhe të njëjtat burime tregojnë se është arritur akordi me “Djemtë e Detit”. Pra, në edicionin e ri futbollistik ai do të mbrojë katërkëndëshin e skuadrës së Bledi Shkëmbit.

Kujtojmë që “gardiani” i njohur është prej dy vitesh pjesë e Kukësit. Paraqitjet e tij me verilindorët kanë qenë relativisht pozitive, por shpesh herë nuk ka mundur t’i shpëtojë edhe kritikave.

Ka një CV të pasur pasi ka kontribuar me skuadra me emër si Flamurtari, Tirana, ndërsa është formuar te ekipi i Bylisit. Tashmë pritet të shihet se si do të vijojë aventura e tij e re në portën e durrsakëve.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: