Bayern & Dortmund nisin “luftën” për yllin e Interit/ Duhen 40 milionë euro – CNA
Connect with us

Aktualitet

Bayern & Dortmund nisin “luftën” për yllin e Interit/ Duhen 40 milionë euro

Publikuar

-

Jo vetëm Icardi & Nainggolan, por nga zikaltrit do të largohet edhe nënkampioni i botës, Marcelo Brozovic. Inter po mendon të bëj një revolucion të vërtetë në këtë merkato vere dhe pas argjentinasit e belgut, kroati ka përfunduar në listën e të padëshiruarve. Lajmi bëhet i ditur nga “Interlive.it”, që zbulon edhe shkakun e këtij vendimi.

Sipas saj, dy gjigantët e Bundesligës gjermane, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë nisur të bëjnë sondazhe. Pozitiviteti i tyre ka detyruar kampionët dhe nënkampionët që të përpilojnë një ofertë zyrtare për Brozovic, i cili vlerësohet me rreth 30-40 milionë euro nga zikaltrit.

LEXO EDHE:  Alaba drejt ndarjes me Bayernin/ Zbulohet destinacioni i ri i super mbrojtësit

Pikërisht kjo është shuma e ofruar nga Bayern e Dortmund për numrin 77-të të Interit, që duhet të mendojë seriozisht për të hequr dorë në mesfushori i qendrës.

26-vjeçari ndodhet prej 4 vitesh në Milano, ku ka regjistruar statistika fantastike. 15 gola në 133 takime dhe një “mal” me asiste flasin qartë për një mesfushor kualitativ, që Inter tashmë duhet të mendohet seriozisht për të hequr dorë prej tij.

Aktualitet

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti gjendet i vrarë në makinën e tij

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë në makinën e tij.

30-vjeçari u vra të enjten në mbrëmje, në rrethana që nuk janë zbuluar akoma. Ngrihen hipotezat se lojtari mund të ketë refuzuar, ta dorëzojë makinën e tij tek hajdutët dhe kjo ka bërë gjë ata ta vrasin atë. Ose një hipotezë tjetër është ajo e krimit, për shkak të futbollit.

LEXO EDHE:  Ylli argjentinas hedh poshtë zërat e merkatos/ Kam folur me Conten, do qëndroj tek Inter

Gjithsesi policia po mbledh provat në mënyrë që të zbardhë ngjarjen, që ka tronditur të gjithë futbollin venezuelian.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pritjes i erdhi fundi/ Këngëtarja e njohur shqiptare bëhet nënë për herë të parë

Publikuar

-

Këngëtarja shumë e dashur rona nishliu është bërë nënë për herë të parë.

Sipas disa burimeve për “Prive.al”, këngëtarja është bërë mama e një vjaze, të cilën e ka quajtur Noa.

Gjtihashtu thuhet se Rona dhe vogëlushja gëzojnë shëndet të plotë dhe detaje të tjera pritet të dalin në orët në vazhdim.

Le të kujtojmë që Rona u martua vitin e kaluar, larg syrit të mediave, në një ceremony private me miq dhe familjarë.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Fansja ofendon keq moderatoren/ Aulona Musta e zemëruar “shpërthen” me komentet

Publikuar

-

Moderatorja Aulona Musta është një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale, e cila njihet tashmë për replikat që bën me ndjekësit e saj.

Fotoja e fundit e Aulonës në Instagram është bërë një temë diskutimi për ndjekësit, të cilët kanë shpërthyer në komente ofenduese ndaj saj.

Aulona ka publikuar një foto ku shfaqet me bahskëshortin e saj dhe menjëherë kanë nisur reagimet nga më të ndryshmet.

“Ti veç femër nuk je … dhe mbi të gjitha nuk mund të them mami .. çfarë edukate do i japësh vajzës tiii .. tiii je për te semafori o lal,”, i shkruante fansja ndërkohë që Aulona ja ka mbyllur gojën me përgjigjen.

LEXO EDHE:  Alaba drejt ndarjes me Bayernin/ Zbulohet destinacioni i ri i super mbrojtësit

“Fakti që ke ëndërruar gjithë jetën të punosh te semafori për vete, por u detyrove të martoheshe e lindje fëmijë në moshë të re dhe tani je e dëshpëruar, nuk do të thotë që të gjithë e kanë këtë dëshirë, o lal!

Imagjino që po rrit dy djem kjo qenia këtu…imagjino çfarë trajtimi do t’i bëjnë vajzave, duke patur shembullin e kësaj nëne! Kushedi të shkretën e ka rrahur burri ose vjehrra që në mëngjes dhe vjen më shfryhet mua…”, përfundon ajo.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending