Connect with Us

Veliaj përfshihet në skandal/ I akuzuari si “vrasësi” i Ardit Gjoklajt, pa diplomë?

Aktualitet

Veliaj përfshihet në skandal/ I akuzuari si “vrasësi” i Ardit Gjoklajt, pa diplomë?

Publikuar

-

Erion Veliaj, prej 4 vitesh në krye të bashkisë së Tiranës, është përfshirë në një sërë skandalesh, ku më të rënda nga të gjitha janë akuzat për “vrasjen” e Ardit Gjoklajt, 17-vjeçari që humbi jetën në landfillin e Sharrës, duke punuar për copën e bukës.

Erion Veliaj, Petrit Fusha
Erion Veliaj, Petrit Fusha

Kryebashkiaku, dyshohet se është personi që ka ndikuar për të manipuluar dosjen hetimore, pasi në atë kohë Veliaj është fotografuar në një nga lokalet e Tiranës, me ish-kryeprokurorin e Tiranës, Petrit Fusha.

Më pas firma “Fusha” mori edhe  disa tendera nga Bashkia e Tiranës.

Erion Veliaj në katër vite në krye të Bashkisë së Tiranës, më shumë sesa punë, siç pretendon se po bën, në fakt bën propagandë dhe asgjë më tepër se kaq. Erion Veliaj ka kapur shumicën e mediat në vend, shpërndan kaseta të regjistruaram ndërkohë që vetë mund të jetë me pushime, e ndërkohë shqiptarëve iu hedh hi syve duke i shitur si “djali punëtor” i Tiranës.

Për më tepër, Erion Veliaj, dyshohet se është një kryebashkiak të pashkolluar, i cili ka gënjyer hapur, pavarësisht se s’ka diplomë.

LEXO EDHE:  Gjyqi kundër Veliajt/ Ja çfarë vendosi gjykata

Skandali është publikuar së pari nga ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka, sipas të cilit Veliaj nuk ka diplomë të shkollës së lartë.

Nisur nga ky denoncim, CNA.al, me datë me datë 03.06.2019, i ka dërguar një kërkesë me shkrim, kryebashkiakut Erion Veliaj për të mësuar më shumë rreth shkollimit të tij, sigurisht për të qenë profesional dhe transparent me publikun, por kur kanë kaluar një muaj, ende nuk kemi marrë përgjigje prej tij.

Në lidhje me këto akuza, Veliaj ka bërë vetëm një reagim në rrjetet sociale, i cili sërish është komentuar nga Taulant Muka, sipas të cilit në atë që Veliaj e quan diplomë, duket se mungojnë elementët e sigurisë.

“Dy diploma të lëshuara në të njëjtën ditë nga Universiteti i Sussex. Diploma e Veliaj pa vulë”, akuzonte ish zv.ministri i Arsimit në qeverinë e Ramës.

Diploma e masterit ka disa vula të pakopjueshme, kurse ajo e kryebashkiakut nuk ka asnjë lloj vule. Mungon vula e bardhë e shtypur me formën e emblemës së Universitetit, që ngjan me vulën noteriale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Foto-“I fortë me nam? U pika!”/ Çfarë i ka bërë Veliaj, Shullazit

LEXO EDHE:  Julian Deda: Dy gisht kartë për Erin

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Foto-“I fortë me nam? U pika!”/ Çfarë i ka bërë Veliaj, Shullazit

LEXO EDHE:  Foto-Tirana si një rrjetë merimange/ Nga çfarë kërcënohen qytetarët

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: