Connect with Us

Nuk dorëzohet Xhelal Mziu/ “Nuk e lë zyrën”

Aktualitet

Nuk dorëzohet Xhelal Mziu/ “Nuk e lë zyrën”

Publikuar

-

zbulohet doktoratura plagjiature e xhelal mziut

Kryebashkiaku aktual i Kamzës, Xhelal Mziu, pas takimit të zhvilluar në selinë blu me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar se nuk do ta lë zyrën.

Sipas Mziut, mosdorëzimi i zyrës është vendimi i tij personal.

“Nuk e lë zyrën, është vendimi im personal”, është shprehur Mziu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Marrëveshja në Uashington/ Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt

Publikuar

-

Nga

Marrëveshja në Uashington/ Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt

Hoti dhe Vuçiç kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë, në praninë e presidentit Trump.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump deklaroi se marrëveshja ekonomike midis këtyre dy vendeve do ta bëj si edhe Ballkanin dhe botën, më të sigurta.

“Duke e bërë këtë, ata i kanë bërë vendet e tyre, Ballkanin dhe botën më të sigurt”, tha Trump.“Guximi i jashtëzakonshëm i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, ka qenë i nevojshëm për t’i nisur këto bisedime dhe për të ardhur në Uashington, për t’i finalizuar detyrimet”, nënvizoi Trump.

LEXO EDHE:  Zbulohet doktoratura plagjiaturë e Xhelal Mziut

LEXO EDHE:  Vrasja në ish-Bllok/ Dorëzohet i fejuari i Elvana Gjatës

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

E ngacmoi seksualisht te shkallët e pallatit/ Nëna në Tiranë denoncon abuzuesin e vajzës së saj

Publikuar

-

Nga

E ngacmoi seksualisht te shkallët e pallatit/ Nëna në Tiranë denoncon abuzuesin e vajzës së saj

Një grua në Tiranë ka denoncuar në polici abuzuesin e vajzës së saj të mitur.

Mësohet se një person ka kryer veprime të turpshme ndaj vajzës së mitur në shkallët e një pallati në zonën e Qesarakës. E mitura i ka rrëfyer të ëmës ngjarjen, e cila më pas ka bërë denoncimin në polici. Nuk dihen ende më shumë detaje rreth kësaj ngjarje të rëndë.Ndërkohë po punohet nga autoritetet me kamerat e sigurisë në zonë për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nishani replikë ish-ministres Shahini/ Nxorri në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë

Publikuar

-

Nga

Nishani replikë ish-ministres Shahini/ Nxorri në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar pas deklarimeve të ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila u shpreh se opozita e kishin sulmuar për shkak të dialektit.

Me anë të një stausi në rrjetet sociale Nishani theksoi se Shahini ishte pjesë e nje qeverie që nxorri në shitje trojet e Kosovës.

“Nuk është dialekti i Kosovës që e bën të përçmuar marksisten ish-Ministre e Arsimit, por gjuha e helmatisur e guzhinës shqiptarofobe të çetnikëve serbë që rrjedh nga goja e qyqarëve të keqpërdorur, si ajo!

LEXO EDHE:  Plas sherri publik/Deputeti i PD akuzon rëndë Xhelal Mziun: Pagove 800 mijë euro për të kandiduar në Kamëz

LEXO EDHE:  Invalidët protestojnë / Xhelal Mziu përplaset me ta

Anëtarja e qeverisë që nxori në shitje trojet e Kosovës, nuk lahet dot nga llumi i tradhëtisë historike.Opozita e sotme në Shqipëri është kampione e çështjes kombëtare në tërësi dhe vlerave të Kosovës në veçanti.

Sepse ajo është krijuar si e tillë, ka sakrifikuar për atë dhe nuk do të reshtë kurrë të përballet për të”, shkroi ish-presidenti.

 

LEXO TE PLOTE