Connect with Us

Lulzim Basha si zootekniku i Peqinit

Aktualitet

Lulzim Basha si zootekniku i Peqinit

Publikuar

-

Dje Shqipëria mbajti zgjedhjet vendore, ku pas një përplasje rreth 5-mujore, zgjedhjet u zhvilluan dhe është duke përfunduar procesi i numërimit. Pritet edhe vajtja e OSBE-së në mesditë për të dhënë raportin e saj dhe gjithçka u mbyll me sukses.

I vetmi fjalim i mbajtur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, ishte ai i pasdites së djeshme, ku shpalli fitoren, sepse 85% e shqiptarëve në listat e zgjedhësve kishin bojkotuar qeverinë.

Por kjo puna e statistikave të Lulzim Bashës me 85%, 15%, apo 22%, etj, ngjan shumë me një histori që ka ndodhur në kohën e Enverit.

Një zooteknik, i cili më pas u bë edhe doktor shkencash, ka bërë një studim në atë kohë në Peqin. Ai thoshte se duke i mjelë lopët jo në orën 08:30, por në 9:30 kur kalonte treni, lopët do të jepnin më shumë qumësht.

LEXO EDHE:  Basha: Katolikët, krenaria e kombit shqiptar

Kështu zootekniku i nderuar është gati si Lulzim Basha, pasi në fakt ka një të krahasuar me zgjedhjet lokale, me lopët e zooteknikut.

Normalisht lopët po ti milnin një orë më vonë, kuptohej se do të jepnin sasi më të madhe qumështi.

Edhe Luli, kështu mendoi se do të “milte” sasi më të madhe qumështi nëse nuk do të shkonte fare në zgjedhje.

Kështu dje, në fjalimin e tij, shpalli fitoren ashtu sic mori zootekniku doktoraturën.

Nuk ka ngelur gjë tjetër vecse të shijojmë frytet e fitores dhe titullin e ri që ka Lulzimi me statistikat e tij zgjedhore, pas pesë muaj përplasje, molotov dhe me një rezultat që shkon me qindra demokratë të burgosur dhe Lulzim Bashën “fitues”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Dita e ultimatumit nga Rama/Basha u drejtohet qytetarëve: Të shtunën në orën 12:00

LEXO EDHE:  Akuza të rënda ndaj Bashës/ Prokuroria të nisë hetimet

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Akuza të rënda ndaj Bashës/ Prokuroria të nisë hetimet

LEXO EDHE:  “Basha nuk do linte gjë mbi tokë”/ Ish-deputeti ‘plas bombën’

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: