E papritur/ Ky reper i famshëm sapo pranoi se është gay

1 Korrik 2019, 18:57, Lifestyle CNA
E papritur/ Ky reper i famshëm sapo pranoi se është gay

Reperi i famshëm i hitit ?Old Town Road?, Lil Nas X duket se ka pranuar se është gay. Ditën e djeshme ai dha një deklaratë duke nënkuptuar dhe drejtimin e tij seksual: ?Disa prej jush e dinë tashmë, disave s?ju plas fare… Por përpara se ky muaj të përfundojë dua ta dëgjoni me vëmendje ?C7osure??, shkruajti ai dje në Twitter, bashkë me ikonën e ylberit, që është simbolike eLGBTQ.

Në disa vargje të këngës thuhet: ?Dua dhe kam nevojë ta lëshoj veten/ Ta shfrytëzoj kohën për të qenë i lirë?. Fansat po i kuptojnë tashmë si një deklaratë lirie nga barrierat e paragjykimeve.

Ky veprim nga ana e tij konsiderohet dyfish i guximshëm sepse skenat e muzikës hip hop dhe country, dy zhanret që ndërthuren tek kënga ?Old Toën Road?, njihen si shumë paragjykuese kur vjen fjala për komunitetin ga

Lajmet e fundit nga