Aktorja e famshme transformohet tërësisht/ Tregon format perfekte të trupit – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Aktorja e famshme transformohet tërësisht/ Tregon format perfekte të trupit

Publikuar

-

Ish-ylli i “Hollyoaks” Jazmine Franks, ka ndryshuar në mënyrë dramatike, pasi ka humbur më shumë se 6 kilogramë dhe kjo e ka transformuar trupin e saj tërësisht.

Aktorja 27-vjeçare, e cila luajti Esther Bloom në Channel 4, ka zbuluar se duke parë një foto të saj, ku po hante pizza, vuri re dhe pamjen e saj, dhe kjo ishte ajo bëri atë të ndryshonte mënyrën e të ushqyerit.

LEXO EDHE:  Dasma e shumë përfolur e aktores shqiptare/ 1 javë pas martesës merr vendimin që nuk pritej

Ajo filloi një regjim të shëndetshëm, duke mos konsumuar ushqimet e ëmbla dhe ushqimet e yndyrshme, gjithashtu duke mbajtur një dietë më të ekuilibruar.

Jazmine konsultohej nga një trajner, i cili e këshillon në mënyrën se si të mbajë trupin në formë dhe të ushqehet shëndetshëm.

Kështu aktorja humbi më shumë se 6 kg në kohë fare të shkrutër./ CNA.al

 

 

Aktualitet

Lidhja e re e Dua Lipës/ Dy modelet “kërcënojnë” këngëtaren shqiptare

Publikuar

-

Dy modelet Gigi dhe Bella kanë “kërcënuar” këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Kjo e fundit pas ndarjes nga 31-vjeçari Isaac Carew, ka nisur një lidhje të re dashurie me 20-vjeçarin Anëar Hadid, i cili është vëllai i vogël i supermodeleve.

Mediat rozë shkruajnë se dy motrat janë kundër kësaj lidhje. Një person i afërt me Gigi dhe Bella Hadid është shprehur se dy supermodelet kanë frikë se vëllai i tyre i vogël, vetëm 20 vjeç, do të lëndohet nga kjo lidhje me këngëtaren 23 vjeçare Dua Lipa.

LEXO EDHE:  Dasma e shumë përfolur e aktores shqiptare/ 1 javë pas martesës merr vendimin që nuk pritej

“Anwar ka qenë gjithmonë i ndjeshëm, ndërsa Gigi dhe Bella e kanë mbrojtur gjithmonë atë”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjashtë rrobaqepës dhe 80 orë punë/ Vjehrri i bën “dhuratë” nuses fustanin mahnitës dhe luksoz

Publikuar

-

Djali i dizanjuesit më të famshëm të fustaneve nusërorë, Elie Saab, Elie Saab Junior u martua me Christina Mourad në një ceremoni fetare në Church of Bkerke, në Liban. Të pranishëm ishin 1000 familjarë dhe miq, përfshirë kryeredaktorin e Vogue Arabia Mnauel Aranut, Dita Von Teese, Sara Sampaio, Karolina Kurkuva etj. Atmosfera i përngjante një kopshti, me pemë dhe gjethe që luanin me pasqyrimet e tyre në pasqyra e qirinj.

Çifti u njoh përmes Celio, vëllai i Saab Jr. Celio e njihet Christina-n prej vitesh, por Elie s’kishte pasur shansin ta takonte deri atë natë. Ai i propozoi më 19 qershor 2018 në shtëpi. Fejesa zgjati një vit e një muaj.

Dizajneri i famshëm libanez, Elie Saab, ka veshur shumë nuse, por gruaja e ardhshme e të birit ishte e veçantë.Për ceremoninë fetare, nusja veshi një fustan pa mëngë, me jakë të lartë, fund voluminoz dhe bisht 4.5 metra të gjatë. Velloja, bashkë me bizhuterinë e flokëve dhe bishtin janë qëndisur me pe të mëndafshtë e të artë. Bizhuteria që shndërrin nga teminat, përmban 50,000 fije pe, tyli po ashtu. U nevojit puna e tre modelistëve, gjashtë rrobaqepsëve dhe dhjetë asistentëve për të realizuar fustanin spektakolar.U deshën 80 orë punë që tre dizajnerë të krijonin versionin e parë të qëndismës, që më pas u perfeksionua nga 12 qëndistarë për 450 orë.

LEXO EDHE:  Dasma e shumë përfolur e aktores shqiptare/ 1 javë pas martesës merr vendimin që nuk pritej

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Reperi shqiptar tradhëton të dashurën/ Publikohet biseda me fansen e tij

Publikuar

-

Edhe pse fotot e tyre nuk mungojnë pothuajse çdo ditë në rrjetet sociale, duket se lidhja e Feros dhe Arbenitës po pëson një krizë.

Prej disa javësh në media qarkullojnë foto dhe biseda ma fanset e reperit, me të cilat thuhet se ai ka pasur edhe ngacmime.

Sikur të mos mjaftonte fotoja me një prej fanseve të tij, një detaj tjetër ka dalë në dritë.

Së fundmi “Arbresh.info” ka publikuar bisedën e reperit me një fanse të tij nga Prishtina, e cila i kërkon Feros të zhvendoset në kryeqytet.

LEXO EDHE:  Dasma e shumë përfolur e aktores shqiptare/ 1 javë pas martesës merr vendimin që nuk pritej

Nga biseda duket se ata kanë bërë plan për të jetuar bashkë dhe marrëdhënia mes tyre është mjaft e afërt.

Biseda e plotë:

Fero: A e di qka kem fol na për lidhjen tonë

Fansja: Po ke than me mshel Instagramin dhe Snapin dhe me ardh n’Prishtin afër meje, me jetu apo?

Fero: E di ti hiq spom ngomn

Fansja: Po qka met ngu ty mos mlodh fort

Fero: Ani de ani hi nSnap

Fansja: Oke

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending