Connect with Us

Edi Paloka drejt dorëheqjes?!

Aktualitet

Edi Paloka drejt dorëheqjes?!

Publikuar

-

Nënkryetari PD-së, Edi Paloka disa kohë më parë ka lëshuar një deklaratë të fortë në rast zhvillimi zgjedhjesh.

Paloka me 14 Prill në rubrikën “Opinion” në Neës 24 deklaroi ndër të tjera se nëse kryeministri edi Rama do të zhvillonte zgjedhje pa opozitën ai do të largohej përfundimisht nga skena politike.

“PD është rritur  në sondazhe në pak kohë me 10 pikë. Ne po ecim si opozitë  dhe rruga jonë është pa kthim. Vendimi politik nuk ka më ekstrem. Do të ecim me këtë formë, me revolta dhe me çdo mjet deri sa ta detyrojmë Ramën të realizojë zgjedhje të ndershme. Ne nuk do të lejojmë këtë. Nëse Rama zhvillon dot zgjedhje pa opozitën, unë do të dal nga politika dhe këtë po e them këtu”-deklaroi Paloka.

Sot kemi mbërritur në datën më të diskutuar në skenën politike gjatë këtyre muajve 30 Qershori dhe zgjedhjet u zhvilluan me një proces të qetë pa pjesëmarrjen e opozitës.

LEXO EDHE:  Edi Paloka: Rama ka lidhje me bandat

Tani natyrshëm lind pyetja se kur do ta japë dorëheqjen nga skena politike Paloka? Presim që Paloka të mbajë fjalën dhe të mos ndjekë shembullin e Lulzim Bashës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
2 Komente

2 Comments

 1. Ben

  30 Qershor, 2019 at 8:35 pm

  Pse keshtu?Paloka,PD-ja fituan sot.

 2. K

  30 Qershor, 2019 at 8:37 pm

  Po nuk ikin keta jane mesuar te vjedhin shume! PD duhet te ndryshoje emrin dhe te rithemelohet! Asnje nga keta te sotmit qe braktisen parlamentin! Te marrin edhe Andin dhe Tosin bashke me Zhejin si udheheqes! Largoni kriminelin Sali dhe lulen e Hollandes ne se doni jeni parti!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

 1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Edi Paloka: Rama ka lidhje me bandat

LEXO EDHE:  Nga Kryeministria tek Parlamenti/ Zhvendoset protesta e opozitës

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Edi Paloka: Rama ka lidhje me bandat

LEXO EDHE:  Holanda “JO” Shqipërisë/ PD “sulmon” Ramën

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: