Connect with Us

Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon se çfarë do të ndodhë sot me 12 shenjat e zodiakut

Aktualitet

Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon se çfarë do të ndodhë sot me 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Horoskopi për ditën e sotme/ Surprizat që kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi – Gëzoni ditën e sotme. Merrni kontrollin e situatës dhe shfrytëzoni gjithçka që vjen në rrugën tuaj duke e kthyer në buzëqeshje për veten. Ka shumë energji argëtuese rreth jush. Ndani idetë tuaja me të tjerët. Komunikoni mendimet tuaja. Merrni pjesë në ndonjë festë ose aktivitet tjetër. Sigurohuni që veshja të jetë e mirë.

Demi – Natyra juaj elastike mund t’ju fusë në vështirësi. Personalitetet mund të përplasen kur askush nuk është i gatshëm të udhëheqë. Bëhuni agresiv dhe mos u manipuloni. Jepni njerëzve të tjerë lirinë që ata duan. Ngjarjet e papritura mund të ndryshojnë në mënyrë dramatike rrjedhën e ditës, prandaj mos u shqetësoni nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç janë planifikuar.

Binjakët – Gjërat do të rrjedhin pa probleme për ty. Ka pak veprime që do ju bëjnë të lëvizni gishtin. Ju keni fatin e mirë të shijoni këtë ditë me shumë pak përpjekje nga ana juaj. Mbani mend se nëse vendosni të bëni diçka, do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm dhe në gjendje ta arrini pak a shumë. Ju jeni në sinkronizim me energjinë e sotme.

Gaforrja – Njerëzit nuk do të duan të jenë aq të gjallë sa ju kërkoni sot. Ju mund të kuptoni se askush nuk është në humor për të gërmuar aq thellë sa doni të shkoni. Përdoreni ditën për t’u çlodhur dhe lëshuar kontrollin. Merrni frymë thellë dhe bëni shëtitje të gjata. Shkoni për një udhëtim me biçikletë ose udhëtim të shkurtër rrugor. Ngjarjet e çmendura, të papritura mund të shfaqen gjatë gjithë ditës. Jini të përgatitur për surpriza.

Luani – Mund të jetë e vështirë për ju që të merrni një vendim për ndonjë gjë sot. Gjërat mund të duken të pasura dhe të paqarta. Mos u shqetësoni për këtë. Jini të vetëdijshëm se njerëzit mund të dalin nga e kaluara dhe ngjarjet e papritura mund të prishin rrjedhën gjatë gjithë ditës. Planet më të mira janë të prirura për t’u prishur. Vetëm shkoni me rrjedhën.

Virgjeresha – Gjërat ndoshta nuk do të shkojnë pikërisht ashtu siç e keni planifikuar sot. Kuptoni se njerëzit mund të veprojnë në breshëri të çrregullt, veçanërisht kur bëhet fjalë për çështje emocionale. Ndjenjat tuaja mund të jenë paksa të largëta dhe mund të keni të vështirë të kontaktoni me atë që po ndodh brenda jush. Bëni çmos që të mbani një qëndrim pozitiv. Kjo është gjithçka që dikush mund të kërkojë.

Peshorja – Sot është një ditë e shkëlqyer për ju. Ngjarjet do të rrjedhin mjaft mirë. E vetmja gjë për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm është se emocionet tuaja mund të duken shumë të çrregullta dhe të ngathëta. Ka shumë fuqi pas fjalëve tuaja dhe njerëzit kanë dëshirë për të dëgjuar.

LEXO EDHE:  Vajza vëmendje!/ Si të kuptoni që partneri juaj është çmendurisht i dashuruar me ju

Akrepi – Ju mund të jeni të pavendosur sot. Ju nuk mund të gjeni zgjidhje, por nuk është e nevojshme të finalizoni ndonjë gjë. Përdoreni këtë ditë për të mbledhur të dhëna. Njerëzit mund të duken shumë të pandjeshëm dhe të çrregullt. Shkoni me rrjedhën. Ju keni shumë ngrohtësi dhe pasion për të ndarë me të tjerët.

Shigjetari – Ka mjaft hapësirë për të ushqyer pasionin tuaj sot. Ju jeni në gjendje të merrni shumë, ndonëse bëni pak. Një element i papritur gjatë ditës ka të ngjarë të shtojë një dimension të habitshëm. Ju jeni në gjendje të komunikoni lirisht, dhe ka të ngjarë të jeni në të njëjtën mendje me njerëzit që takoni.

Bricjapi – Ju mund të keni nevojë të bëni disa ndryshime të vogla në mënyrë që të flisni me njerëzit sot. Ritmi mund të jetë pak më i shpejtë se sa doni. Mos harroni se njerëzit nuk janë lexues të mendjes. Ata nuk do të jenë mjaft të ndjeshëm për të marrë në mesazhet tuaja delikate. Nëse doni të merrni diçka, e deklaroni atë qartë dhe në mënyrë të përmbledhur.

Ujori – Sot është një ditë e shkëlqyer për ju. Ju do të merrni disa shpërthime energjie të papritura që ju ndihmojnë të arrini çfarëdo që dëshironi të bëni. Ju duhet të gëzoni një humor të favorshëm dhe marrëdhënie të mira me të tjerët gjatë gjithë ditës. Gëzohuni dhe ndihuni të lirë të kënaqeni me gjërat që ju bëjnë të lumtur.

Peshqit – Gjërat mund të lëvizin shumë shpejt sot për ju. Jini të përgatitur. Gjendja e ditës është veçanërisht e lehtë dhe ndoshta pak sipërfaqësore. Njerëzit mund të mos jenë tërësisht të besueshëm. Nëse ka diçka që duhet absolutisht të bëni, përpiquni ta bëni vetë./Burimi:noa.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Agron Duka: Ikja totale e Berishës nuk i bën mirë PD-së

Publikuar

-

Nga

Bizneset në krizë nga pandemia/ PPA i kërkon qeverisë të miratojë me urgjencë paketën e tretë ekonomike

Jo pak herë është aluduar se kryetari i PD-së Lulzim Basha komandohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili dha dorëheqjen pas zgjedhjeve të 2013-ës.

Por kreu i PAA, Agron Duka, e mohoi këtë gjë, pasi theksoi se Berisha i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim dhe nuk i dikton në vendime.

Duka tha në emisionin “Real Story” se shkëputja totale e Berishës nga politika do t’i shkaktonte impakt negative opozitës.

Kjo që do them unë nuk e përkrahin të gjithë. Ai i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim. Nuk besoj kurrë që është munduar të diktojë në vendimet e tij. Nuk di se sa dakord mund të kenë qenë Berisha tek djegia e mandateve. Nuk besoj se ka qenë dakord. Kam parë që në marrëdhëniet me bashkëpuntorët e vet ka treguar qëndrueshmëri dhe një farë burrnie.

Në marrëdhënie personale me mua ka qenë pikante. Mund edhe të vija të isha bashkëpuntor i  Berishës. Edhe pse isha kundërshtar i tij. Shumë njerëz që kanë bashkëpunuar me Berishën kanë dalë të kënaqur. Ai duhet të jetë aq aktiv sa ta mendojë, se ka eksperienca. Ikja totale e tij nuk do ketë impakt pozitiv tek PD, sepse ndikon tek elektorati i djathtë”, deklaroi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngërçi në GJK/ Vishaj: Kushtetuesja s’ngrihet me urdhër ambasadash!

Publikuar

-

Nga

Ngërçi në GJK/ Vishaj: Kushtetuesja s’ngrihet me urdhër ambasadash!

Avokati Sajmir Vishaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotmë në ‘Repolitix’, ku është folur për ngërcin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese.

Vishaj tha se Gjykata Kushtetuese nuk mund të ngrihet me urdhra ambasadash, duke iu referuar këtu deklaratave të të ambasadorëve të SHBA-së dhe BE-së, për funksionimin e saj brenda 31 dhjetorit 2020.

Sipas Vishaj Kushtetuesja duhet përfaqësuar nga emra të njohur të gjyqësorit.

“Nuk ngrihet Gjykata Kushtetuese as me urdhër ambasada, as me urdhër politik. Pa gjykatë të lartë nuk ka gjykatë kushtetuese. Gjykatë kushtetuese duhet të jesh aktor i pushtetit gjyqësor. Që të zgjidhesh në kushtetuese duhet të jesh juristë me eksperiencë. Ne sot kemi anonimë. Nëse do ecim me urdhra që duhet të ngremë kushtetuese brenda dhjetorit, do gabojmë.

Nuk është faji i as i maxhorancës as i opozitës dhe as i presidentit. Deri më sot nga lista kuvendi me 3 gjyqtar ata kanë miratuar dy. Kurse te presidenti sot akoma mungojnë dy emra. Nuk mendoj se në kushtetuese duhet të na përfaqësojnë emra anonimë. Unë mendoj se KLGJ që ka një anëtar që vijnë nga pushteti gjyqësor”, tha Vishja”;

LEXO EDHE:  Princesha e Instagramit tregon shenjën në këmbë/ Përse nuk e heq atë

LEXO EDHE:  Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Për avokatin vendosja në ngërç e Kushtetueses është faji i KLGJ që pranoi dorëheqjen e 7 anëtareve të Gjykatës së Lartë dhe nuk i lejoi që ato të qëndronin në detyrë deri sa të zëvendësoheshin. Mungesa e saj tha Vishaj sjell dhe ngërçin në Kushtetuese pasi krijimi i institucioneve vjen zinxhir./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD-LSI me listë të përbashkët në zgjedhje?/ Agron Duka: Nuk bëhet or burrë

Publikuar

-

Nga

Agron Duka e pranon/ Nuk isha dakord të digjnim mandatet, mu dukte sikur po minoja aksionin opozitar

Një ndër dilemat më të mëdha në politikë, është nëse Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dalin me një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit.

Për këtë është pyetur mbrëmjen e sotme edhe kryetarit i PAA-së dhe ortaku i opozitës joparlamentare, Agron Duka.

Ai është treguar i prerë në përgjigjen e tij dhe deklaroi me bindje në emisionin “Real Story” se kjo gjë nuk ka për të ndodhur.

Nuk bëhet or burrë, ato i kanë të qarta ndarjet. Edhe në një komunikim që kam pasur me Bashën, ma ka thënë, ndaj ta garantoj që nuk dalin bashkë. Janë dy lista. Unë gjykoj që dy lista, një LSI dhe një PD. Do thoni ju pse PD do na fusë neve. Aty nuk të fut njeri për mik, por për vota. Doni apo s’doni, unë në Durrës mund të mos marr 9 mijë vota, po 8 mijë i marr. Këto partitë e vogla në qarqe të ndryshme të Shqipërisë mund të të heqin një kandidat”, theksoi Duka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE