Connect with Us

Prona me paratë e prostitucionit/ Sekuestrohen 1.5 milion euro pasuri

Aktualitet

Prona me paratë e prostitucionit/ Sekuestrohen 1.5 milion euro pasuri

Publikuar

-

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, ka sekuestruar reth 1.5 milion euro pasuri në qytetin e Vlorës.
Bëhet fjalë për 5 apartamente banimi, 1 vilë trekatëshe, 1 mjet lundrimi, anije peshkimi si dhe 4 automjete, të cilat ishin nën pronësi të Maks Merkajt.
“Këto sekuestrime pasurore janë në kuadër të procedimit penal pro-aktiv të vitit 2018, ndaj shtetasit Maks Merkaj si person i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Njoftimi i Policisë:

Sekuestro preventive mbi disa pasuri me vlerë rreth 1.5 milion euro, që dyshohen se janë ngritur me pastrim parash
Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, zbatuan vendimin penal të Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për vendosjen e sekuestros preventive mbi disa objekte:
• 5 apartamente banimi;
• 1 vilë trekatëshe;
• 1 mjet lundrimi, anije peshkimi;
• 4 automjete.
Këto sekuestrime pasurore janë në kuadër të procedimit penal pro-aktiv të vitit 2018, ndaj shtetasit M.M. si person i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.
Vlera financiare e këtyre pasurive kap shifrën rreth 1.503.000 euro.
Vijojnë veprimet e tjera proceduriale, nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Memaliaj mbyll procesin e numërimit/ Ky është rezultati për seciloin kandidat

Publikuar

-

Nga

Memaliaj mbyll procesin e numërimit/ Ky është rezultati për seciloin kandidat

Në bashkinë e Memaliajt kanë qenë 300 anëtarë të PD me të drejtë vote në total, nga të cilët kanë votuar vetëm 234 demokratë.

CNA.al ka mësuar nga burime zyrtare se në këtë bashki kryeson Lulzim Basha me 177 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 46 vota.

Ndërsa dy kandidatët e tjerë, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli kanë marrë nga 2 vota secili.

LEXO EDHE:  Rama publikon pamjet nga Lungomare 2/ Deri dje ishte një turp me kioska e ferra
LEXO EDHE:  Gazetari i njohur i bashkohet grupit anti-Basha/Mos bëni sehir, ja si shihet PD sot

7 vota kanë dalë të pavlefshme./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në PD/ Dalin rezultatet për dy njësi në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Në Njësinë 5 dhe në Njësinë 8 në Tiranë është mbyllur procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të PD.

Sipas burimeve zyrtare të CNA.al pranë qendrave të numërimit në Njësinë numër 5, Lulzim Basha ka fituar 567 vota, Agron Shehaj 94 vota, Edith Harxhi 16 vota ndërsa Farbardh Kadilli 11 vota.

LEXO EDHE:  Pas akuzave të Ramës, kallëzohet penalisht Drejtori i Spitalit / KLSH: 264 milion lekë dëm buxhetit të shtetit
LEXO EDHE:  Të shtëna me armë në Vlorë/ Dyshohet për të plagosur

Në njësinë numër 8 në Tiranë rezultati është si më poshtë:

1.095 vota për Lulzim Bashën, Agron Shehaj 28 vota, Fatbardh Kadilli 14 vota dhe Edith Harxhi 8 vota./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet numërimi në Malësi të Madhe/ Ky është rezultati final

Publikuar

-

Nga

Mbyllet numërimi në Malësi të Madhe/ Ky është rezultati final

Edhe në Malësinë e Madhe Lulzim Basha ka arritur të marrë shumicë e votave të demokratëve.

Kreu aktual ka marrë 575 vota, Agron Shehaj 18 vota, Fatbardh Kadilli 6 vota dhe Edith Harxhi 3 vota.

Në total kanë votuar 630 anëtarë.Ndërsa 28 vota kanë dalë të pavlefshme. Këto janë të dhënat që CNA.al ka siguruar nga burime zyrtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE