Connect with Us

Meta zgjon Lulin nga gjumi

Aktualitet

Meta zgjon Lulin nga gjumi

Publikuar

-

Më në fund dikush ka arritur ta zgjojë Lulzim Bashën. Megjithëse e ka pasur shumë të vështirë, për herë të parë, Lulzim Basha është zgjuar në orën 09:00 për të shkuar në një takim zyrtar.

Sot në mëngjes, Basha është paraqitur në Presidencë, pas ftesës që i është bërë dje zyrtarisht dhe publikisht nga presidenti Ilir Meta.

Në fakt mjafton të shikosh axhendën e përditshme të Lulzim Bashës dhe e kupton që të gjitha takimet e tij fillojnë pas orës 11:00, pasi ai e ka qejf gjumin dhe fle shumë.

Por, presidenti i bëri ftesë kryetarit të Republikës së re, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Ky i fundit tha se ishte në fushatë, ndërsa Meta tha se do ta priste në zyrë prej orës 05:00 të mëngjesit e deri në drekë. Dhe sot ashtu siç kishte premtuar është zgjuar që në orën 05:00 të mëngjesit, për t’u paraqitur në zyrën e tij.

LEXO EDHE:  Zbulohen prapaskenat e përplasjeve politike/ Një marrëveshje në horizont?

Por që prej orës 05:00 deri në orën 09:00 i janë dashur katër orë për të pritur Lulzim Bashën, që t’i shkojë në takim. Dhe në fund ia ka arritur qëllimit. Ia ka vlejtur barra qeranë. Ilir Meta, pas shumë telefonatave dhe angazhimit të miqve e shokëve të përbashkët, ka mundur ta zgjojë Lulin.

Kjo është fitorja e parë e Presidentit tonë sot. Ai mundi të zgjojë Lulzim Bashën nga gjumi./ CNA.al

https://www.cna.al/2019/06/27/kriza-politike-basha-mberrin-ne-presidence-per-takimin-me-meten/

https://www.cna.al/2019/06/27/takoi-bashen-ne-presidence-meta-tregon-se-cfare-folen/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Iu gjet 8 kilogramë kokainë në makinë/ Pranga dy shqiptarëve në Itali

Publikuar

-

Nga

Iu gjet 8 kilogramë kokainë në makinë/ Pranga dy shqiptarëve në Itali

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi janë kapur me 8 kg kokainë.

Të arrestuarit janë shtetasit me inicialet .T 43 vjec, e J.M  37 vjeç.

Ata u arrestuan në flagrancë dhe iu sekuestruan 8 kg kokainë me një vlerë përftimi tregu deri në 1 milionë euro, si dhe iu sekuestruan mbi 20 mijë euro cash.

Agjentët e policisë ngritën dyshime mbi praninë e një automjet tip Seat Altea XL me targë polake që qarkullonte në rrugët e komunës së Senigallas.

LEXO EDHE:  Meta përzgjedh me short nëntë anëtarët e KED për vitin 2020

LEXO EDHE:  “E ndjej veten të kërcënuar”/ Vasili zbulon frikën e tij

Droga ishte fshehur në vende të modifikuar enkas poshtë sediljeve të pasme e nën bagazh, Kokaina ishte paketuar në 7 pako me 1150 kg secila dhe në shitjen me doza do të sillte një përfitim prej 1 milionë euro.

Gjithashtu në automjet u gjetën 5 mijë euro cash e 3 aparate celularë.

Ndërsa në banesën e shqiptarit J.M u gjetën të fshehura 15 mijë euro cash si dhe një aparat për të kapur pajisjet përgjuese./CNA.al

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Bota

Fotolajm/ Trump vendos për herë të parë maskë që nga fillimi i pandemisë

Publikuar

-

Nga

Fotolajm/ Trump vendos për herë të parë maskë që nga fillimi i pandemisë

Presidenti amerikand Donald Trump është shfaqur për herë të parë me maskë gjatë vizitës së tij në spitain “Walter Reed” në Maryland. I pyetur nga gazetarët, Trump tha se në mjedise me risk infektimi, maska është mjeti i domosdoshëm i mbrojtjes nga virusi.

“Unë mendoj se kur jeni në një spital, sidomos në atë ambient të veçantë, ku po flisni me shumë njerëz, njerëz që në disa raste sapo kanë dalë nga salla e operacionit, me siguri duhet të mbaj maskë. Unë mendoj se është e rëndësishme të vësh një maskë. Unë kurrë nuk kam qenë kundër maskave, por besoj se ato kanë një kohë dhe një vend për t’u vendosur, “u tha Trump gazetarëve përpara vizitës së tij.

LEXO EDHE:  Zbulohen prapaskenat e përplasjeve politike/ Një marrëveshje në horizont?

LEXO EDHE:  Gënjeu demokratët/ Zbulohet strategjia tjetër e Bashës, për dështimin

Trump i filmua, ndërsa po shëtiste me stafin, të cilët gjithashtu ishin duke mbajtur maska, në qendrën mjekësore në Maryland. Kjo është hera e parë që nga fillimi i pandemisë që trupat e shtypit të Shtëpisë së Bardhë morën një paraqitje të shkurtër të Trumpit me një fytyrë të mbuluar. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Zjarri në mali i Gjallicës prej 3 ditësh ende aktiv, kërkohet ndërhyrja nga ajri

Publikuar

-

Nga

Foto/ Zjarri në mali i Gjallicës prej 3 ditësh ende aktiv, kërkohet ndërhyrja nga ajri

Mali i Gjallicës në Kukës vazhdon të jetë nën pushtetin e flakëve, që prej ditës së premte.

Pavarësisht përpjekjeve të një grupi banorësh por edhe punonjës të zjarrfikëses, zjarri ende nuk është vënë nën kontroll.

Po ashtu terreni tejet i vështirë ka vështirësuar punën për të mobilizuar forca të tjera.

Nga ana e bashkisë është kërkuar ndërhyrja me helikopter, pasi flakët po përhapen me shpejtësi, duke u favorizuar edhe nga era.

LEXO EDHE:  “E ndjej veten të kërcënuar”/ Vasili zbulon frikën e tij

LEXO EDHE:  Gënjeu demokratët/ Zbulohet strategjia tjetër e Bashës, për dështimin

Zjarri ka nisur pasditen e se premtes dhe është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme.

LEXO TE PLOTE