Somja tenton të ndajë Bavian me Rudrën, ja çfarë do të ndodhë sot në Bixhoz me dashurinë – CNA
Connect with us

Life Style

Somja tenton të ndajë Bavian me Rudrën, ja çfarë do të ndodhë sot në Bixhoz me dashurinë

Publikuar

-

Vajzat vendosin ta fshehin djalin e vogël. Vir zbulon se djalin e ka dërguar ai për të ndarë çiftet Oberoi. Ai i tregon Somjas se vëllezërit Oberoi nuk do jenë të fuqishëm pasi vajzat të largohen.

Somja mendon se Bavja do ndahet nga Rudra dhe ata do martohen bashkë. Shivai pyet Anikën nëse Tia mund të qëndrojë në shtëpinë e tyre. Anika ka bërë plan që të zihet me Shivain dhe të largohet nga dhoma. Ajo gjen rastin dhe zihet me Shivain. Ai e kupton se vajzat po fshehin diçka. Vir mashtron djalin me çokollata që ai të mos fshihet dhe familja ta shohë në shtëpi.

Vajzat e gjejnë djalin dhe e fshehin nga vëllezërit. Texh i tregon Shivait dhe Omit se qëllimi i Somjas është të martohet me Rudrën. Om kujtohet që Vir i hodhi diçka në pije Bavjas që ajo të mos e bënte ritin. Shivai pyet Rudrën për martesën e tij me Somjan dhe Rudra i tregon se ata ishin të dehur.

Shivai i kërkon Kanës të zbulojë më shumë detaje për dasmën e Somjas dhe Rudrës. Somja i tregon Virit se ajo i dha para priftit për ta martuar me Rudrën. Somja kërcënon Tian dhe Shivai nuk e mëson dot të vërtetën.

Aktualitet

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Publikuar

-

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë tërësisht i dukshëm në të gjithë Italinë.

Ndërsa momenti më i rëndësishëm konsiderohet ora 23:30, momenti kur Hëna do të errësohet tërësisht nga hija e Tokës dhe do te zgjase deri në orën 2 të mëngjesit.

Edhe pse bëhet fjalë për një eklips të pjesshëm Hëna gjithsesi do të duket kuqe. Fenomeni mund të shihet me sy të lirë pa patur nevojën e syzeve të veçanta.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Eshtë kaq qesharake të…”/ 29 vjeçarja i del “kundër” të gjithëve, e bën veten të duket më e shëndoshë

Publikuar

-

Mania për tu dukur sa më e dobët dhe sa më seksi në foto i ka përfshirë të gjithë vajzat vitet e fundit. Por një dizajnere për kostume banjosh, Karina Irby ka dale kunder “rrymes” dhe është përballur me shume kritika pasi e ka fotoshopuar veten që të duket më e shëndoshë nga ç’është në të vërtetë.

Ne nje interviste për Daily Mail Australia, 29-vjeçarja tha se çdo ditë e më shumë modelet e Instagramit po i editojnë me Photoshop fotot e tyre që të duken më të dobëta, duke zhdukur celulitin dhe holluar belin.

Duke folur për foton ajo shtoi:

Po komunikoja se është kaq qesharake që vajzat që mund të konsiderohen” me kthesa “ose” më të mëdha “se mesatarja duhet të përballen me paragjykime ditë për ditë, si online ashtu dhe personalisht. Por nga ana tjetër është krejtësisht normale që njerëz ose marka të editojnë, në një masë qesharake, veten e tyre që të duken të dobët dhe natyrisht fallco…”, ka përfunduar ajo.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7247305/Bikini-designer-Karina-Irby-fires-sparked-outrage-Photoshopping-curvier.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR181IeQ3MptvzcKrFsGIwoGweCSpRHIwgv8FdsdmlJ6gLBhE8hzCeB34ms

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ata nuk mund të na ndalojnë dot”/ Ushtria në alarm, 600.000 njerëz firmosin për të hyrë në zonën e rrezikshme

Publikuar

-

Vendi më i përfolur në SHBA, është Zona 51 e cila prej kohësh është ruajtur nën masa të rrepta sigurie në shkretëtirën e Nevadas, ku thuhet se janë mbajtur dhe testuar disa objekte fluturuese jashtëtokësore.

Dhe, pikërisht këtë zonë top-sekrete po planifikojnë që ta ‘pushtojnë’ një numër shumë i madh ‘gjuetarë’ alienësh.

Nisur nga fakti se më shumë se 600,000 persona pritet që të vërshojnë tek kjo zonë, Forca Ajërore në SHBA ka paralajmëruar se do të jetë në gatishmëri.

Tashmë me teper se gjysmë milioni njerëz, të nisur nga një fushatë që ka nisur në Facebook, pritet që të mësynë këtë zonë për të parë më në fund se çfarë ndodhet brenda zonës ushtarake.

Organizuesit paralajmërojnë se do të ‘marshojnë’ më 20 shtator, por duke u nisur nga masat e rrepta të sigurisë që baza ushtarake ka, vështirë se mund të arrijnë të futen.

Organizuesit thonë:

Ne mund të lëvizim më shpejt se plumbat e tyre. Le t’i shohim ata alienët.”

 

Burimi:https://www.cnet.com/news/1-2-million-to-raid-area-51-to-see-them-aliens/

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending