Vrasje të vogla/ Oja gjen profesorin dhe e shpëton, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Vrasje të vogla/ Oja gjen profesorin dhe e shpëton, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Pelin frikësohet në çdo moment se do e arrestojnë. Merves i futet frika gjithashtu. Pelini sheh makthe dhe nuk fle dot gjatë natës. Merve dhe Pelin vendosin të shkojnë në vendngjarje. Ato nuk e gjejnë trupin e Tunçit. Merve dhe Pelin përballen me Ojan dhe justifikohen. Ato vendosin të telefonojnë spitalet për të mësuar ku ndodhet Tunçi. Merve nuk arrin ta gjejë Tunçin në asnjë spital. Merve dhe Pelin nuk kanë më besim tek njëra-tjetra. Merve imagjinon sikur Pelin dhe Tajlan e kanë groposur trupin e Tunçit dhe fajin do ja hedhin asaj. Të njëjtën gjë mendon edhe Pelin për Merven. Tunç i tregon komisarit se atë e gjeti Oja dhe e dërgoi në spital.

LEXO EDHE:  E qëlloi mizorisht me thikë në zemër/ Zbulohen detaje të reja nga ngjarja e Durrësit

Serhan i tregon Ojas se nuk arriti të ndahet nga Merve. Pelin mëson se Oja e ka vënë shtëpinë në shitje. Oja ironizon Pelinin për faktin që ajo dëshmoi në gjykatë kundër Serhanit. Pelin i thotë se ajo mban anën e saj dhe Serhanit por ishte e detyruar të dëshmonte në krah të Merves. Arzu i tregon Merves që Mehmet ka hapur gjyq për t’i marrë fëmijët. Ajo fajëson Merven që të gjithë mendojnë se është çmendur. Merve i premton Arzus se do e ndihmojë.

Aktualitet

“Më vjen keq, por nuk jam e interesuar”/ I riu “masakron” 18 vjeçaren

Publikuar

-

Një ngjarje shokuese ka ndodhur orët e para të mëngjesit në qendër të Manchesterit, ku një vajzë 18 vjeçare është dhunuar nga një grup djemsh.

Gabrielle së bashku me shoqen e saj po ktheheshin nga një parti, teksa djemtë i kanë ngacmuar. Gabrielle e ka refuzuar djalin duke i thënë që i vinte keq, por nuk ishte e interesuar.

Djali, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, nuk ka mundur të pranojë refuzimin dhe e ka goditur me grusht duke e lënë pa ndjenja.

LEXO EDHE:  Ngjarje makabre në Durrës/ Burri ther me thikë gruan

Ndërkohë një student që është ndodhur aty pranë, ka ndërhyrë për t’i ndarë por si rezultat ka marrë një goditje të rëndë në fytyrë.

Policia ka hetuar ngjarjen dhe ka siguruar pamjet nga rruga ku ka ndodhur ngjarja e rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Cila është shprehja që ju përshtatet sipas shenjës së horoskopit? Zbulojeni këtu

Publikuar

-

Dashi – “Jam zotëruesi i fatit tim. Jam kapiteni i i shpirtit tim” (William Ernest Henley)

Demi – “Ajo që nuk të vret, të bën më të fortë” (Friedrich Nietzsche)

Binjakët – “Një ditë e kaluar pa qeshur, është një ditë e çuar dëm” ( Charlie Chaplin)

Gaforrja – “Në fund vetëm 3 gjëra kanë rëndësi: Sa shumë ke dashur, sa me bujari ke jetuar, dhe sa në paqe i lë të shkojnë gjërat që nuk janë për ty” (Buddha)

Luani – “Dashuria jote më bën të fortë, urrejta më bën të pa ndalshëm (Ronaldo)

Virgjëresha – “Nuk ke jetuar sot, nëse nuk ke bërë diçka, për dikë që nuk mund të ta kthejë” (John Bunyan)

Peshorja – “Kur të ndalosh së prituri që njerëzit të jenë perfekt, do fillosh t’i pëlqesh për atë që janë” (Donald Miller)

LEXO EDHE:  Ngjarje makabre në Durrës/ Burri ther me thikë gruan

Akrepi – “Të jesh burri më i pasur në varreza, nuk më intereson mua. Të shkosh në krevat çdo natë me shpresën se ke bërë diçka, kjo më intereson” (Steve Jobs)

Shigjetari – “Udhëto sa më shumë të mundesh, sa më larg të mundesh. Jeta nuk është për të jetuar në të njëjtin vend”

Bricjapi – “Ty të është dhënë jeta; është detyra jote të gjesh diçka të bukur në të, nuk ka rëndësi sa e vogël është” (Elizabeth Gilbert)

Ujori – “Qëllimi në jetë është t’i ndihmojmë të tjerët. Dhe nëse nuk i ndihmojmë dot, të paktëm mos t’i lëndojmë” (Dalai Lama)

Peshqit – “Gjëja më e bukur që mund të provosh, është të duash dhe të të duan” (Moulin Rouge)

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Freskohuni në këto ditë të nxehta/ Si të përgatisni 10 koktejle të shijshme këtë verë

Publikuar

-

1. Mojito – rum Bacardi dhe Havana Club, të kombinuar me mente, ujë tonik, lime dhe sheqer.

2. Espresso Martini – vodka, kafe ekspres, liker kafeje dhe akull.

3. Moscow Mule – vodka, lime, xhinxher dhe soda.

4. Manhattan – uiski, vermut i ëmbël, bitter Angostura, akull dhe qershi.

5. Margarita – tekila, lëng i freskët lime dhe liker portokalli.

LEXO EDHE:  E qëlloi mizorisht me thikë në zemër/ Zbulohen detaje të reja nga ngjarja e Durrësit

6. Daiquiri – lëng lime, rum i bardhë dhe shurup sheqeri.

7. Dry Martini – xhin në vend të vodkës.

8. Whiskey Sour – uiski Bourbon, lëng limoni, sheqer dhe të bardhë veze (opsionale)

9. Negroni – campari, vermut i ëmbël dhe xhin.

10. Aperol Spritz – aperol dhe soda.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending