Connect with Us

Horoskopi javor/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi, do të marrë një lajm të mirë

Aktualitet

Horoskopi javor/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi, do të marrë një lajm të mirë

Publikuar

-

Dashi
Mund të lini mënjanë njerëzit e vështirë apo sjelljen tuaj arrogante për tu afruar më shumë me njerëzit që ju japin gëzim por edhe ju të jepni gëzim.

Demi
Do keni lajme të mira familjare, festa, argëtime dhe shumë plane madhështore në përgjithësi. Mjafton të mos tregoheni zotërues.

Binjaket
Do jeni më të rregullt dhe me ide në ceshtjet ekonomike dhe do ruani lartësinë e duhur në marrëdhenie me të tjerët duke treguar vlera dhe aftësi.

Gaforrja
Do qartësoni qëllimet dhe synimet tuaja në menyren qe te mos keqkuptohen njerezit rreth jush nga menyra juaj e sjelljes dhe nervat tuaja.

Luani
Do keni mundesi me Merkurin ne shenjen tuaj te rregulloni pozicionet tuaja idete dhe mendimet t’i kristalizoni dhe te merren parasysh ato qe thoni ju.

Virgjeresha
Do futeni ne nje moment vetekrenarie dhe sedre te madhe duke menduar per veten, gjerat me madheshtore por edhe duke menduar si te beheni me diktator.

Peshorja
Do keni njohje me njerez te fuqishem nga fusha qe shkelqejne dhe ju me idete tuaja do perfaqesoheni me se mire ne keto rrethe te rendesishme sociale.

Akrepi
Ju do keni mundesi te kontaktoni me jashte vendit, te beni njohje te rendesishme dhe marreveshje te rendesishme. Shfrytezojeni kete periudhe per udhetime.

Shigjetari
Nje propozim i madh ne ceshtje karriere dhe nje ngritje ne aftesite dhe ne njohjen tuaj. Do keni takime te rendesishme dhe nje jete personale te cilesuar.

Bricjapi
Ne ceshtjet ekonomike mund te merrni pjesen e Luanit por kjo duhet shfrytezuar para se te vijne disa probleme ligjore qe ju presin rrugen.

Ujori
Do keni propozime pune dhe bashkepunime me njerez te rendesishme qe kane ide te shkelqyera dhe ju do pranoni kushtet e tyre. Do keni martesa te planifikuara me kujdes.

Peshqit
Puna do ju japë kënaqësi dhe ju do tentoni ta bëni atë të jetë në qëndër të vëmendjes. Jeta e përditshme do ju jap shumë argëtim dhe njohje.

LAJMI PARAARDHËS

Ndërkombëtarët vihen në lëvizje/ Një tjetër ambasador në zyrën e Bashës

LAJMI PASARDHËS

Analizë/ Pse dokumenti me 6-pika për shkatërrimin e zgjedhjeve është i vërtetë

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Pranohet kërkesa e PS/ Kolegji Zgjedhor çertifikon këshillin e parë bashkiak

Publikuar

-

Nga

Kolegji Zgjedhor ka çertifikuar Këshillin e parë bashkiak, duke i hapur rrugën betimit të kryetarit.

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për të certifikuar këshillin bashkiak të Urës Vajgurore.

PS-ja iu drejtua Kolegjit duke marrë certifikimin për bashkinë e parë, pasi KQZ nuk mund të të vendoste për këshillat.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të certifikonte këshillat bashkiakë, pasi nuk kishte 5 votat e mundshme që duheshin duke qenë se në cdo vendim që është marrë për 30 Qershorin, kryetari i KQZ-së Klement Zguri ka votuar kundër.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Surpriza e madhe e trajnerit Lerda, ja kë do fusë titullar ndaj Sherif Tiraspolit

Publikuar

-

Nga

Partizani pret të enjten në stadiumin “Selman Stërmasi” moldavët e Sherif Tiraspol. Kundërshtari megjithëse superior në buxhet mbetet i një niveli më të ulët se azerët e Karabak.

Trajneri Franko Lerda pritet ta rreshtojë ekipin në një skemë akoma dhe më sulmuese. Një ndër ndryshimet e shumta që italiani pritet të bëjë është hedhja në fushë nga minuta e parë e mesfushorit venezuelian Aristoteles Romero.

Futbollisti i huazuar nga Krotone nuk ka qenë në stol në dy ndeshjet me Karabak, por shansi i 23-vjeçarit për të treguar veten pritet të vijë ndaj ekipit moldav.

Aktivizimi i fundit i Romeros si titullar daton më 4 dhjetor të vitit të kaluar, në takimin e Kupës së Itali, ku Krotone u ndesh me Bolonjën.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Landi kujton mikun e tij të ndjerë / Publikon intervistën e Dr Florit dhe i “preku” të gjithë

Publikuar

-

Këngëtari i njohur i grupit West Side Family, Landi Hysi është bërë shumë nostaligjik, duke përkujtuar mikun e tij të ndjerë, Dr Florin.

Landi ka publikuar një video e cila tregon një nga intervistat e Dr Florit me Ardit Gjebrean. Gjatë kësaj interviste të bërë kohë më parë, Dr flori fliste për këngën e tij të preferuar “Mbi gjithçka”.

“Asnjë këngë nuk më emocionon kaq sa kjo. Edhe të tjerat më pëlqejnë, por kjo është ndryshe. Aty është bërë një magji e vërtetë”,-shprehet Dr. Flori duke pasur parasysh performancën në ‘Kënga Magjike’.

Për ata që e kanë ndjekur dhe dashur shumë kantautorin e njohur, me siguri kjo intervistë ju sjell nostalgji, ndërsa për miqtë e tij të ngushtë, kujtimet me të janë çdo moment aty dhe herë pas here shprehen në forma të tilla.

Kujtojmë se Dr. Flori u nda nga jeta në nëntor të 2014-ës në moshën 35-vjeçare.

LEXO TE PLOTE