Connect with Us

Basha del blof/ Ja shkresa që vërteton dokumentin e publikuar nga CNA.al

Aktualitet

Basha del blof/ Ja shkresa që vërteton dokumentin e publikuar nga CNA.al

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme CNA.al publikoi ekskluzivisht një dokument të dalë nga PD-ja ku zbulohej plani i opozitës për pengimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit me çdo lloj mënyre.

Kryedemokrati Lulzim Basha në një prononcim për mediat ditën e sotme i pyetur rreth këtij dokumenti e ka mohuar atë.

Por pak çaste më parë doli një shkresë ku kryebashkiakët e djathtë ia dërgonin KQZ-së për moslejimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Ky dokument i dërguar në KQZ vërteton shkresën e publikuar nga CNA.al ku i kërkohet kryebashkiakëve të përdoret çdo lloj mënyre për pengimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Shkresa e dërguar nga kryebashkiakët e djathtë në KQZ dhe misionet ndërkombëtare në vend është bërë gati nga selia e PD-së, nga sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, pasi ky dokument është pa numër protokolli dhe pa emër kryebashkiaku, dokumenti është bërë gati dhe i është dërguar të gjithë kryebashkiakëve të djathtë për ta shpërndarë dhe për ta plotësuar me detaje e më pas për ta firmosur e vulosur atë.

LEXO EDHE:  Basha nga SHBA: Ja çfarë më premtoi njeriu kyç i marrëdhënieve me Shqipërinë

Gjithçka nuk bëhet nga kryebashkiakët dhe drejtuesit vendor të PD-së por vjen e udhësuar nga lart, pra nga zyrat e Lulzim Bashës nëpërmjet Gazment Bardhit.

Më poshtë sjellim edhe dokumentin i cili nuk ka numër protokolli dhe as emër bashkie apo kryebashkiaku./CNA.al

Udhëzimi i Bashës për degët e PD/ Shkatërroni KZAZ, prishni zgjedhjet, përballuni me Policinë

Zbulohen detajet/ Kush e përgatiti shkresën skandaloze për shkatërrimin e zgjedhjeve

Basha akuza Gazment Bardhit: Vegël qorre e Edi Ramës

Shkatërrimi i zgjedhjeve/ Basha mohon udhëzimin e Gazment Bardhit

Analizë/ Pse dokumenti me 6-pika për shkatërrimin e zgjedhjeve është i vërtetë

Udhëzimi i Gazment Bardhit Fake News?/ Dy pyetje për Lulzim Bashën

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Aleati i Bashës e thotë copë/ “Kjo nuk është mënyra e duhur për të protestuar”

LEXO EDHE:  “I ka ikur truni komplet”/ Basha i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Ramës

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Salla masazhi në Kryeministri/ Zbardhet shpërblimi marramendës për kompaninë “Fusha”

LEXO EDHE:  Negociatat me BE/ Si Basha mori peng Shqipërinë, për inat të Ramës   

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: