Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun – CNA
Connect with us

Aktualitet

Kukësi lë me gisht në gojë Partizanin, i “rrëmben” nga duart Azdren Llullakun

Publikuar

-

Kukësi nuk ia doli dot që ta mundë Partizanin në kampionat, por shpreson ta bëjë një gjë të tillë në… merkato. Bëhet fjalë për sulmuesin e Kombëtares, Azdren Llullakun, për të cilin janë futur në bisedime për ta afruar dy ekipet shqiptare.

Burime të besueshme të “Panorama Sport” pranë kampit kuksian, pohojnë se kërkojnë shërbimet e 31-vjeçarit dhe kanë nisur negociatat për ta bindur të firmosë me verilindorët për të paktën një sezon.

Për hir të së vërtetës, duket një operacion i vështirë, por jo i pamundur, për më tepër që kosovari e ka pranuar se mund të luajë në futbollin shqiptar, duke lënë të hapur çdo mundësi për të ardhmen e tij.

Nëse të kuqtë luajnë në Ligën e Kampionëve, kuksianët janë pjesë e Ligës së Europës, ndaj futbollistin e josh jo pak Europa dhe duket një armë plus për të dyja këto ekipe.

NGËRÇI

Burime të gazetës pohojnë se për momentin problem kryesor është ai i pagës së sulmuesit, e cila mund të bëjë që palët të mos arrijnë dot në një marrëveshje. Llullaku ka kërkuar një pagë prej 15 mijë eurosh në muaj, një shifër kjo e majme për futbollin shqiptar dhe vështirë se Kukësi mund t’ia plotësojë dëshirën.

E njëjta gjë mund të thuhet edhe për Partizanin dhe skuadra që mund ta kënaqë ekonomikisht mund ta bëjë të vetin. Për momentin ky shihet si problemi i vetëm dhe vështirë se Llullaku mund të pranojë të afrohet për një shifër më të ulët. Megjithatë, në tavolinë është duke u diskutuar edhe një opsion tjetër, i cili mund të sjellë reduktimim e pagës, të paktën sa u përket nënkampionëve të Shqipërisë.

Nëse palët do të bien dakord për një kontratë dyvjeçare, atëherë mund të ulen edhe pretendimet ekonomike të mesfushorit kuqezi, pasi për të paktën dy sezone, do ta kishte të garantuar një skuadër cilësore. Mbetet për t’u parë nëse në skenë do të dalë ndonjë alternativë tjetër për të sjellë Llullakun në Kukës, por e rëndësishme është që palët janë ulur në bisedime serioze për të arritur në një marrëveshje.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Më vjen keq, por nuk jam e interesuar”/ I riu “masakron” 18 vjeçaren

Publikuar

-

Një ngjarje shokuese ka ndodhur orët e para të mëngjesit në qendër të Manchesterit, ku një vajzë 18 vjeçare është dhunuar nga një grup djemsh.

Gabrielle së bashku me shoqen e saj po ktheheshin nga një parti, teksa djemtë i kanë ngacmuar. Gabrielle e ka refuzuar djalin duke i thënë që i vinte keq, por nuk ishte e interesuar.

Djali, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, nuk ka mundur të pranojë refuzimin dhe e ka goditur me grusht duke e lënë pa ndjenja.

Ndërkohë një student që është ndodhur aty pranë, ka ndërhyrë për t’i ndarë por si rezultat ka marrë një goditje të rëndë në fytyrë.

Policia ka hetuar ngjarjen dhe ka siguruar pamjet nga rruga ku ka ndodhur ngjarja e rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Çunat problematikë” të Rilindjes/ Pas grabitjes Romeo Shehu drejton Hetimin Tatimor

Publikuar

-

By

Emërimi i personave të inkriminuar në administratë është kthyer në standart.

Njerëz më të kaluar të errët janë vendosur në pozicione dhe poste kyçe.

“Çunat problematikë” Rilindja nuk i do vetëm për zgjedhjet, por edhe në drejtimin e institucioneve.

Kështu në krye të Drejtorisë së Hetimit Tatimor të Tiranës është emëruar, Romeo Shehu, një emër ky jo i panjohur për mediat dhe organet e drejtësisë.

Ai është emëruar në Maj të këtij viti, pavarësisht problemeve që ka pasur me drejtësinë.

CNA.al mëson nga burime të sigurta se ka qenë zëvendëskryeministri Erion Braçe që e ka dërguar në krye të Drejtorisë së Hetimit Tatimor të Tiranës.

Romeo Shehu, i cili ndryshe njihet si i ish-dashuri i Çiljeta Xhilagës, në vitin 2012 është akuzuar për vjedhje në bashkëpunim.

Në atë kohë policia në një njoftim për mediat deklaroi se kishte arrestuar dy persona dhe kishte shpallur një të tretë (Romeo Shehun) në kërkim, pasi kishin vjedhur një magazinë.

Sipas të dhënave të Policisë në pranga kishin rënë  shtetasit E. G. 29 vjeç dhe G. F ,31 vjeç pasi në datën 26 janar të vitit 2012,  kishin vjedhur në bashkëpunim me Romeo Shehun, duke grabitur cigare me vlerë 250 milion lekë të vjetra.
Por, sot pas 7 vitesh, Shehu, ka depërtuar në administratën shtetërore dhe jo në ndonjë punë dosido, por tejet të rëndësishme.

Tashmë si mbetet veçse të mbledhë “gjobat” për shefat dhe planin e Rilindjes.

Megjithëse në kohën kur është realizuar grabitja nuk ka qenë funksionar i shtetit, sot Shehu ka shpërblime për merita të veçanta.

Vendi i punës të cilin, dyshohet se e ka zënë nëpërmjet Braçes, është e mjegullt dhe tashme do hetoje bizneset per hesap te Rilindjes por ka edhe te tjera te dhena qe akuzojne ushtarin e zv/kryeministrit. ./CNA.al

Romeo Shehu dhe Çiljeta Xhilaga

 

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Lidhja e re e Dua Lipës/ Dy modelet “kërcënojnë” këngëtaren shqiptare

Publikuar

-

Dy modelet Gigi dhe Bella kanë “kërcënuar” këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Kjo e fundit pas ndarjes nga 31-vjeçari Isaac Carew, ka nisur një lidhje të re dashurie me 20-vjeçarin Anëar Hadid, i cili është vëllai i vogël i supermodeleve.

Mediat rozë shkruajnë se dy motrat janë kundër kësaj lidhje. Një person i afërt me Gigi dhe Bella Hadid është shprehur se dy supermodelet kanë frikë se vëllai i tyre i vogël, vetëm 20 vjeç, do të lëndohet nga kjo lidhje me këngëtaren 23 vjeçare Dua Lipa.

“Anwar ka qenë gjithmonë i ndjeshëm, ndërsa Gigi dhe Bella e kanë mbrojtur gjithmonë atë”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending