Greca largohet nga Tirana, ja ku do firmosë ish-sulmuesi i bardhebluve – CNA
Connect with us

Aktualitet

Greca largohet nga Tirana, ja ku do firmosë ish-sulmuesi i bardhebluve

Publikuar

-

Zbulohen prapaskenat mes Bedri Grecës dhe Tiranës. Lojtari dhe klubi kanë diskutuar për sezonin e ri. Lojtari i ka bërë me dije klubit se ka një ofertë të lartë nga një skuadër. Mësohet se Tirana nuk është përzier me këtë ofertë dhe meqenëse anësori nuk ka kontratë, është lënë i lirë të shkojë te skuadra që i ka ofruar një rrogë më të mirë.

Me të gjitha gjasat, klubi që do të marrë Grecën është Drita e Gjilanit. Greca ka pasur edhe një ofertë konkrete nga Teuta, por si fillim sulmuesi ka refuzuar rrogën që i kanë ofruar, është bërë pishman, por më pas ka qenë skuadra durrsake që nuk ka pranuar të negociojë me Bedri Grecën.

Përfundimisht, klubi bardheblu dhe futbollisti nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe rrugët e tyre janë ndarë. Sulmuesi i krahut të majtë që ka luajtur jo pak këtë sezon do të provojë fatin diku tjetër pas dy sezoneve bardheblu. Mësohet se Tirana nuk ka dashur të rinovojë kontratën e sulmuesit, e cila kishte përfunduar.

Në këto kushte, Greca ka vendosur që të kalojë Morinën dhe të gjejë skuadrën e tij të re në Gjilan. Ende nuk është firmosur marrëveshja dhe nuk ka vendim zyrtar, por praktikisht palët kanë rënë dakord. Greca lë kështu Tiranën, pas një sezoni ku ka luajtur titullar. Ai është lojtari i pestë që largohet nga Tirana, pas Atingës, Sentamusë, Mavejesë, Oduamadit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Guardiola “detyron” PSG-në të shesë Neymar te Barcelona/ Zbuloni prapaskenën e çmendur të merkatos

Publikuar

-

Pas aludimeve dhe spekullimeve mbi ofertat e shumta të Barcelonës në adresë të PSG me qëllim rikthimin e Neymar në “Camp Nou”, tashmë ekziston një tjetër element që mund të favorizojë transferimin e brazilianit: Fair Play Financiar. PSG është i detyruar të zgjedhë nëse do të mbajë Mbappe, apo të pakënaqurin Neymar. Ylli francez ka nisur të tundohet nga Guardiola.

PSG është gati të ofrojë një rinovim prej rreth 40 milionë euro neto në sezon për fenomenin francez, por për momentin, financat nuk e lejojnë, për shkak të angazhimit dhe pagës së madhe që kampionët e Francës i detyrohen brazilianit Neymar.

Kështu, nëse qëndron Neymar, Mbappe shkon te Manchester City. Pikërisht, sipas “L’Équipe”, qëndrimi i njërit prej tyre, vendos largimin e tjetrit. Cilin do të zgjedhë Nasser Al-Khelaifi? Brazilianin e pakënaqur, apo të jashtëzakonshmin Mbappe? Mbase Guardiola mund të festojë në të dy rastet.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bayerni “çmendet” pas yllit argjentinas/ Kushton 60 milionë euro

Publikuar

-

Bayern Munich kërkon shërbimet e Giovani Lo Celso. 23-vjeçari argjentinas aktivizohet me Betis. Në klubin andaluzian ai ka bërë shumë mirë dhe e ka vendosur veten në qendër të vëmendjes së klubeve të mëdha evropiane.

Tottenham ka bërë ofensivën më të madhe për të. Betis kërkon 60 milionë euro, por dëshira e lojtarit për t’u larguar mund ta ulë këtë vlerë. Londinezët ishin dëshira e tij, megjithatë interesi i Bayernit mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve.

Betis bëri një biznes mjaft të mirë, duke e blerë për vetëm 22 milionë euro nga PSG-ja. Tani mund të fitojë të gati trefishin e shumës që pagoi për kartonin e tij. Ai luan në rolin e mesfushorit dhe për bavarezët mund të jetë alternativa e duhur për të zëvendësuar mungesën e Robben apo Ribey, të cilët u larguan në fund të sezonit të kaluar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjela për Haradinaj/ “Nuk ka akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë”

Publikuar

-

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetet socile Ngjela shprehet se kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë, shprehet Ngjela më tej, ndërsa shton se Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë

Ramush Haradinaj, burrë i vërtetë shteti dhe një shqiptar i madh.

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër për të shkuar në Gjykatën Speciale të Hagës si qytetar i thjeshtë, duke theksuar se: “këtë e bëj për të ruajtur të paprekur dinjitetin dhe personalitetin e shtetit të Kosovës”.

Kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë.

Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending