Gjëndje e mjerueshme/ Kandidati i “Bindjes Demokratike”denoncon Korçën përtej fasadës (Video) – CNA
Connect with us

Aktualitet

Gjëndje e mjerueshme/ Kandidati i “Bindjes Demokratike”denoncon Korçën përtej fasadës (Video)

Publikuar

-

Leonard Olli, kandidati i partisë më të re “Bindja Demokratike”, për kryebashkiak i Korçës, ka adresuar një mesazh në faqen e tij elektorale ku njofton aktivitetin më të fundit.

Bën fjalë për një ftesë që banorët e ndodhur në të dy krahët e rrugës “Rrexhep Telhaj”i kanë adresuar atij dhe ekipit elektoral, dhe gjëndjes së mjerueshme në të cilën e ka katandisur kryebashkiaku në detyrë, Sotiraq Filo, i cili është dhe rikandidues për këtë post në votimet e 30 Qershorit.

Gjendja vjen e bëhet më problemore kur mësohet se zona për të cilën bën fjalë kandidati Olli gjendet veç 100 metër larg në vijë ajrore nga zyra e Filos.

Postimi i Leonard Ollit

Banorët na ftuan të shohim rrugën Rexhep Telhaj, që ndodhet vetëm 100 metra larg në vijë ajrore nga godina e bashkisë, lagje e cila është në gjendje të mjerueshme. Tashmë e mbetur e shkretë nga ikja masive e të rinjëve, një prej lagjjeve më të mëdha të qytetit është lënë në harresë të plotë nga Bashkia për sa i përket investimeve.

Kjo është Korça përtej fasadës. Imagjinoni sa e mjerueshme është infrastruktura sa më shumë i largohesh qendrës.

Duhet ti themi ndal modelit të propagandës mashtruese rilindase! Ka ardhur koha për transparencë dhe investime gjithëpërfshirëse, në çdo lagje dhe qendër të banuar. Ka ardhur koha t’i rikthejmë qytetarëve qytetin e tyre!

#VotoBindjenTende
#PerKorceneVlerave
#LeonardOlli  / CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Më vjen keq, por nuk jam e interesuar”/ I riu “masakron” 18 vjeçaren

Publikuar

-

Një ngjarje shokuese ka ndodhur orët e para të mëngjesit në qendër të Manchesterit, ku një vajzë 18 vjeçare është dhunuar nga një grup djemsh.

Gabrielle së bashku me shoqen e saj po ktheheshin nga një parti, teksa djemtë i kanë ngacmuar. Gabrielle e ka refuzuar djalin duke i thënë që i vinte keq, por nuk ishte e interesuar.

Djali, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, nuk ka mundur të pranojë refuzimin dhe e ka goditur me grusht duke e lënë pa ndjenja.

Ndërkohë një student që është ndodhur aty pranë, ka ndërhyrë për t’i ndarë por si rezultat ka marrë një goditje të rëndë në fytyrë.

Policia ka hetuar ngjarjen dhe ka siguruar pamjet nga rruga ku ka ndodhur ngjarja e rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Çunat problematikë” të Rilindjes/ Pas grabitjes Romeo Shehu drejton Hetimin Tatimor

Publikuar

-

By

Emërimi i personave të inkriminuar në administratë është kthyer në standart.

Njerëz më të kaluar të errët janë vendosur në pozicione dhe poste kyçe.

“Çunat problematikë” Rilindja nuk i do vetëm për zgjedhjet, por edhe në drejtimin e institucioneve.

Kështu në krye të Drejtorisë së Hetimit Tatimor të Tiranës është emëruar, Romeo Shehu, një emër ky jo i panjohur për mediat dhe organet e drejtësisë.

Ai është emëruar në Maj të këtij viti, pavarësisht problemeve që ka pasur me drejtësinë.

CNA.al mëson nga burime të sigurta se ka qenë zëvendëskryeministri Erion Braçe që e ka dërguar në krye të Drejtorisë së Hetimit Tatimor të Tiranës.

Romeo Shehu, i cili ndryshe njihet si i ish-dashuri i Çiljeta Xhilagës, në vitin 2012 është akuzuar për vjedhje në bashkëpunim.

Në atë kohë policia në një njoftim për mediat deklaroi se kishte arrestuar dy persona dhe kishte shpallur një të tretë (Romeo Shehun) në kërkim, pasi kishin vjedhur një magazinë.

Sipas të dhënave të Policisë në pranga kishin rënë  shtetasit E. G. 29 vjeç dhe G. F ,31 vjeç pasi në datën 26 janar të vitit 2012,  kishin vjedhur në bashkëpunim me Romeo Shehun, duke grabitur cigare me vlerë 250 milion lekë të vjetra.
Por, sot pas 7 vitesh, Shehu, ka depërtuar në administratën shtetërore dhe jo në ndonjë punë dosido, por tejet të rëndësishme.

Tashmë si mbetet veçse të mbledhë “gjobat” për shefat dhe planin e Rilindjes.

Megjithëse në kohën kur është realizuar grabitja nuk ka qenë funksionar i shtetit, sot Shehu ka shpërblime për merita të veçanta.

Vendi i punës të cilin, dyshohet se e ka zënë nëpërmjet Braçes, është e mjegullt dhe tashme do hetoje bizneset per hesap te Rilindjes por ka edhe te tjera te dhena qe akuzojne ushtarin e zv/kryeministrit. ./CNA.al

Romeo Shehu dhe Çiljeta Xhilaga

 

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Lidhja e re e Dua Lipës/ Dy modelet “kërcënojnë” këngëtaren shqiptare

Publikuar

-

Dy modelet Gigi dhe Bella kanë “kërcënuar” këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Kjo e fundit pas ndarjes nga 31-vjeçari Isaac Carew, ka nisur një lidhje të re dashurie me 20-vjeçarin Anëar Hadid, i cili është vëllai i vogël i supermodeleve.

Mediat rozë shkruajnë se dy motrat janë kundër kësaj lidhje. Një person i afërt me Gigi dhe Bella Hadid është shprehur se dy supermodelet kanë frikë se vëllai i tyre i vogël, vetëm 20 vjeç, do të lëndohet nga kjo lidhje me këngëtaren 23 vjeçare Dua Lipa.

“Anwar ka qenë gjithmonë i ndjeshëm, ndërsa Gigi dhe Bella e kanë mbrojtur gjithmonë atë”.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending