Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Pozicioni i gjumit tregon mënyrën se si ndihemi/ Ekspertja zbulon “gjuhën trupore”

Publikuar

-

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra

Ekspertja e njohur Annabel Knight së fundmi ka treguar për “Daily Mail” se gjuha jonë trupore gjatë gjumit, është gjithnjë e më interesante sepse nuk ka ku të fshihet.

Gjatë ditës, ne mund të fshehim mënyrën se si ndihemi, por gjithçka që ndryshon natën kur askush nuk na sheh dhe e kemi lëshuar veten në gjumë.

Ushtari

Personat që flenë në këtë pozicion ka të ngjarë të jenë të fortë, tipa të heshtur. Shpesh të qetë dhe itë rezervuar, nuk ju pëlqen të bëjnë ‘zhurmë’.

Fëmija

Fjetja me gjunjët e mbledhur, njëlloj siç rrinit në barkun e nënës, është instiktive dhe ngushëlluese – dhe sugjeron se, edhe pse mund të duket të keni një pamje të ashpër, ju keni një zemër të butë dhe keni nevojë të ndiheni i mbrojtur.

LEXO EDHE:  Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës/ Kërkohen ekspertë të huaj

 

Trungu

Personat që flënë për së gjati janë përgjithësisht të relaksuar, njerëz pozitivë që mendojnë për të mirën e të tjerëve. Të shoqërueshëm nga natyra, njerëzit duan të jenë rreth jush.

 

Ylli i detit

Ky është pozicioni më pak popullor, ata që flenë në këtë lloj mënyre priren të jenë të sigurt dhe të bashkuar, por jo domosdoshmërisht duan të jenë qendra e vëmendjes.

 

Parashutisti

Nëse ndiheni rehat duke fjetur në këtë pozicion “të lirë”, kjo sugjeron që ju jeni një person i hapur dhe i sigurt.

Lakmuesi

Njerëzit që flenë në këtë pozicion të pazakontë kanë gjasa të kenë karaktere komplekse, të hapura, por cinike.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7159613/Body-language-expert-reveals-SLEEP-says-far-think.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR31Y7tu0i7fmMrmFT3beiEES8oyifEALHVkHb_J6_VQjQ-qjjdJ582xdm8

Aktualitet

“Nën gjurmët e nuses”/ Vjehrra seksi e biondes që u fut në fushë, i lë të gjithë pa fjalë

Publikuar

-

Disa javë më parë gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpulit dhe Totenhemit, modelja seksi ruse Kinsey Volanski tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës duke u futur në fushën e blertë, e veshur me bikini dhe fotot e saj bënë xhiron e rrjetit.

Këtë veprim ajo e bëri për të reklamuar biznesin e të dashurit të saj “Vitaly Uncensored” dhe momentalisht numëron me miliona ndjekës.

LEXO EDHE:  Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës/ Kërkohen ekspertë të huaj

Këtë strategji reklamimi duket se e ka ndjekur edhe vjehrra e modeles, e cila ka përsëritur veprimin në një ndeshje tjetër.

E ëma e Vital, Elena Zdorovetski është futur në fushë e veshur me të zeza dhe në to dukej logoja e markës së futbollistit.Për ta nxjerrë nga fusha është dashur ndërhyrja e rojeve dhe pritet që Elena të gjobitet për këtë veprim.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kritikoi Erion Veliajn/ Ish ministri i Ramës: Malaj ligjërisht nuk mund të shkarkohet

Publikuar

-

By

Grupi Parlamentar i PS-së ka kërkuar shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i bordit në Bankën e Shqipërisë.

Shkak për të shkarkim duket se është janë bërë kritikat e njëpasnjëshme të malajt, ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Ish ministri i drejtësisë në Qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale ka thënë s eligjërisht Malaj nuk mund të shkarkohet , vetëm se kritikon Veliajn.

“Ligjërisht Arben Malaj nuk mund të shkarkohet pse kritikon Kryetarin e Bashkisë e as pse nuk pranon zbatimin e urdhërave të politikë që jepen me SMS.  Banditërisht po, mund shkarkohet si të gjithë të tjerët që nuk pajtohen me bandën që qeveris!”, ka shkruar Manjani në rrjetet sociale.

 Postimi i plotë:

Arben Malaj është një qytetar i denjë dhe profesionist i zoti. Ka kontribuar në politikë vetëm mbi parime.

LEXO EDHE:  Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës/ Kërkohen ekspertë të huaj

Beni futet tek politikanët që nuk bëjnë kompromise politike në kurriz të profesionalizmit dhe qytetarisë.

Nuk ka bërë kompromise kur ishte pranë qypit me mjaltë të qeverisë, jo më sot që ofrohet vetëm qypi me mut.

Jam 1000% i bindur që Beni është në anën e të drejtës dhe se ato probleme që Ai ngre janë shqetësime reale të tregut financiar e bankar në këtë vend.
Treg gjithsesi i deformuar rëndë nga presioni i informalitetit që buron nga krimi i organizuar.

Ligjërisht Arben Malaj nuk mund të shkarkohet pse kritikon Kryetarin e Bashkisë e as pse nuk pranon zbatimin e urdhërave të politikë që jepen me SMS.

Banditërisht po, mund shkarkohet si të gjithë të tjerët që nuk pajtohen me bandën që qeveris!/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Julian Deda pesimist si Ristani/ Rama nuk do ikë ndonjëherë

Publikuar

-

By

Aktori i humorit Julian Deda, është një nga zërat që kritikon në vijimësi Qeverinë Rama.

Sipas tij, pushteti që po mbjell Rama, prodhon vetëm diktatorë.

“Pushteti, që po mbjell Edi është i destinuar të prodhojë vetëm diktatorë edhe pas ikjes së tij, gjithmonë nëse do ikë ndonjëherë”, shkruan Deda në një postim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës/ Kërkohen ekspertë të huaj

Duket se edhe Deda, është pesimist si Arben Ristani, kur bëhet fjalë për ikjen e Ramës dhe qeverisë së tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending