Connect with Us

Nga njeriu me penisin më të gjatë në botë tek seksi i rastësishëm/10 kuriozitete rreth marrëdhënieve intime

Aktualitet

Nga njeriu me penisin më të gjatë në botë tek seksi i rastësishëm/10 kuriozitete rreth marrëdhënieve intime

Publikuar

-

shenjat dhe seksi

Tracy Clark Flory njihet në mediat e huaja si një gazetare eksperte në shkrimin e artikujve erotikë e cila tregon disa të vërteta të mëdha rreth seksit.

Ajo vendosi që 10 të vërtetat e mëdha rreth seksit,  t’i ndajë me gjithë botën.

1. Ju nuk duhet të ndiheni të zënë ngushtë duke folur për tema të nxehta me familjen tuaj. Disa të afërm të Tracy, përfshirë edhe babanë e saj, i kanë vlerësuar në mënyrë të përsëritur artikujt e saj.

2. Rregulli i internetit numër 34 është i vërtetë dhe thotë: “Nëse diçka ekziston, ata kanë bërë pornografi”.

3. Ne nuk duhet të gjykojmë identitetin seksual të një personi. Nëse një burrë është me një grua, kjo nuk do të thotë se ai është i drejtë. Nëse dy njerëz janë të martuar, ato nuk janë domosdoshmërisht monogamë.

4. Gjithçka është e vlefshme edhe në dashuri. Ju mund të jeni në favor të seksit të rastësishëm, por mund të pëlqeni edhe shoqërimi tradicional. Të dyja qasjet janë legjitime.

5. Të gjithë njerëzit kujdesen për penisin e tyre, madhësinë dhe pamjen e tij. Ata janë të fiksuar me të.

6. Gjithkush pyet veten nëse janë normale, dhe përgjigja është po, sepse nuk ka mënyrë të drejtë ose të gabuar për të provuar seksin.

7. Ne jemi të gjithë në kërkim të dashurisë. Megjithëse ne dëshirojmë të flasim për seksin dhe të mburremim sa të mirë jemi në shtrat, ne të gjithë kemi frikë se mos refuzohemi ndaj edhe kërkojmë dashuri.

8. Bari i fqinjëve nuk është gjithmonë i gjelbër. Edhe njerëzit që duken të talentuar kanë probleme. Për shembull, njeriu me penisin më të gjatë në botë (jo më pak se 34 centimetra) vështirë se arrin një ereksion të plotë dhe vështirë se mund të qëndrojë me një partnere gjithë jetën.

9. Shumë njerëz janë të dëshpëruar për të folur për seksin. Shumë njerëz po vdesin t’i zbulojnë një gazetari sekretet e tyre më të pambrojtura. Megjithatë, në rrethana të tjera, seksi mbetet tabu.

10.Nuk ka marrëdhënie standarde. Disa njerëz arrijnë të jenë të lumtur monogome, shumë të tjerë janë poligamë dhe këtu nuk ka asgjë të keqe, nëse të gjithë pajtohen.

LAJMI PARAARDHËS

“Merrni fëmijët, ashtu si unë"/ Basha thirrje për protestën e nesërme

LAJMI PASARDHËS

Çdonte Rama sot në Shkodër?/ Neritan Ceka zbulon qëllimin e vizitës së Kryeministrit

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ligji për median online/ OSBE i “tërheq veshin” Ramës

Publikuar

-

Nga

Përfaqësuesi i OSBE për Lirinë e Medias, Harlem Desir i ka drejtuar një kërkesë kryeministrit Edi Rama, në lidhje me ligjin për mediat online në Shqipëri.

Në kërkesën drejtuar Ramës,  Harlem Desir shprehet se ligji mbi mediat online, duhet rishikuar dhe duhen bërë disa përpmirësime, në përputhje me standardin ndërkombëtar.

“Unë e vlerësoj bashkëpunimin konstruktiv me autoritetet, edhe pse disa përmirësime në projektligje ende duhet të futen. Shpresoj që rekomandimet tona të merren parasysh dhe se modifikimet do të futen gjatë procesit parlamentar për të siguruar pajtueshmëri më të mirë të legjislacionit të ardhshëm me standardet ndërkombëtare mbi lirinë e shprehjes dhe lirinë e medias.”-thuhet ndër të tjera në kërkesën e Harlem Desir.

Po ashtu, përfaqësuesi i OSBE, thekson se versioni i fundit i projektligjit për mediat audiovizuale përmban dispozita të reja që përcaktojnë më mirë dhe më saktësisht objektin dhe fushëveprimin e ligjit dhe përmend nevojën që AMA të respektojë standardet ndërkombëtare dhe rajonale kur të miratojë vendimet e saj.

“Është pozitive që dispozitat problematike në lidhje me regjistrimin e emrave të domenit dhe bllokimin e përmbajtjes në internet janë hequr dhe se propozimi përfshin një përshtatje specifike të së drejtës për t’u përgjigjur në mjedisin e ri të botimeve elektronike’, thekson Désir.

Në letrën e tij, Désir deklaron edhe disa çështje të mbetura që ende duhet të adresohen, të cilat ai rekomandon për të ndryshuar në procesin legjislativ.

Rishikimi ligjor propozon, në veçanti, të modifikojë nenin 132/1 që i jep AMA-s kompetencën për të detyruar ofruesit e shërbimeve të botimeve elektronike të publikojnë një kërkesë faljeje, të heqin përmbajtjen ose të futin një njoftim pop-up në rastet e shkeljeve të dispozitave në veçanti në neni i ri 33/1. Në këtë artikull, referimi ndaj ‘respektit të privatësisë dhe dinjitetit të qytetarëve’, i cili është i gjerë, i jep AMA-s fuqi të madhe të re që mund të ndikojë në lirinë e shprehjes.

‘AMA ose ndonjë organ administrativ apo rregullator nuk duhet të merret me çështjet e shpifjes, të cilat duhet të mbeten nën kompetencat e gjykatave’, tha Désir.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Fansat më të zjarrtë në botë/ Luana merr suprizën e veçantë pas koncertit

Publikuar

-

Shpesh herë moderatorja dhe këngëtarja Luana Vjollca poston në llogarinë e saj në Instagram surprizat e veçanta që ka marrë nga fansat e saj të zjarrtë.

Gjithashtu së fundmi ajo ka publikuar në Instagram një video ku tregon surprizën e këndshme që i kanë bërë fansat pas një koncerti të zjarrtë që ka mbajtur mbrëmjen e kaluar.

Mjaft e emocionuar Luana shfleton fletët që ata i kanë dhuruar dhe tek secila prej tyre ka nga një dedikim.

Ata kanë zgjedhur të printojnë foto të këngëtares dhe poshtë tyre shprehin admirimin që kanë për të.

Një fans duket se ka kaluar përtej fotove dhe Luana ka zbuluar se ai i ka bërë dhuratë një varëse.

Kjo dhuratë duket se i ka pëlqyer shumë moderatores dhe e ka vendosur menjëherë.

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vetting brenda PD-së/ Aldo Bumçi: Ky është momenti më frymëzues

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi ka folur sot edhe për vettingun e brendshëm në partinë, në të cilën bën pjesë.

I ftuar në A2 CNN, Bumçi tha se Vettingu brenda PD-së do të jetë një “sitë”, për integritetin e figurave që do të nxjerrë para qytetarëve.

“Integriteti i figurave që kjo parti do t’i nxjerrë para qytetarëve. Kjo do të jetë një lloj site. Vlera është në momentin që flasim. Vitet e fundit pati një shkarje të rëndë në demokracinë e vendit, por nuk ishte problemi në atë që bëmë në të kaluarën, por çfarë po bënin në atë moment. Në këtë moment, PD vendosi të kishte kriteret e saj për të qenë së më përfaqësuese në vlerat e saj. Ne kemi bashkëpunuar ngushtësisht me Partinë Konservatore britanike”, tha Bumçi.

Gjithashtu, Bumçi tha se kjo verë e gjen PD-në të gjallë , në momentin më frymëzues.

“Kjo verë e gjen PD-në të gjallë, në këmbë dhe më frymëzuese në këto 6 vite. Jo vetëm në këto 6 vite, por edhe pak më shumë. Ky është momenti më frymëzues në PD. Treguesit janë aty. Është rikthyer i gjithë elektorati i djathtë. Në 2017-ën ne ramë ndjeshëm me rreth 200 mijë vota. Kanë ndryshuar disa gjëra. Qytetarët kishin nevojë për akte të forta për të fituar besimin. Çadra ishte një vendim i drejtë, por mënyra se si u zhvillua fushata krijoi një moment besimi. Pas zgjedhjeve të 2017-ës ka qenë momenti më i ulët, mendoj që pas 1997, por ishte një krizë akute”, u shpreh ish-deputeti demokrat./ CNA.al

LEXO TE PLOTE