Bixhoz me dashurinë/ Shivai mëson sekretin e Zvetlanës, Tias dhe Somjas, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Shivai mëson sekretin e Zvetlanës, Tias dhe Somjas, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Vëllezërit Oberoi shtiren si të droguar. Anika e gjen Bavjan dhe Gorin pa ndjenja. Ajo shkon në tempull dhe i tregon të gjithëve se Bavja nuk mund të shkojë. Prifti i kërkon të marrin një vajzë të pamartuar për ritin. Vir sugjeron Somjan. Ai i tregon Anikës se Somja është në anën e tyre. Anika tronditet dhe i tregon të gjithëve që Somja është në anën e Virit. Shivai përgjon bisedën e Virit me Somjan dhe mëson se ata duan ta prezantojnë Anikën me armiqtë. Bavja shkon në dhomën e Virit dhe i hedh diçka në ujë. Virin e zë gjumi.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Anika i tregon Shivait se dikush tjetër në shtëpinë Oberoi është në anën e Virit dhe Somjas. Kana ndjek Somjan dhe i tregon Shivait ku ndodhet ajo. Shivai shkon atje si shpërndarës picash ndërsa Anika me Omin dhe Rudrën futen brenda. Ata tronditen kur mësojnë se Somja është motër me Tian dhe Zvetlanën. Motrat bëjnë plan për të shkatërruar familjen Oberoi. Anika bën zhurmë dhe motrat shqetësohen. Tia e sheh Shivain dhe nuk i tregon motrave. Shivai e kupton se Tia po e ndihmon. Ata duan të mësojnë çfarë lidhje ka Vir me motrat.

Aktualitet

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Publikuar

-

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë tërësisht i dukshëm në të gjithë Italinë.

Ndërsa momenti më i rëndësishëm konsiderohet ora 23:30, momenti kur Hëna do të errësohet tërësisht nga hija e Tokës dhe do te zgjase deri në orën 2 të mëngjesit.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Edhe pse bëhet fjalë për një eklips të pjesshëm Hëna gjithsesi do të duket kuqe. Fenomeni mund të shihet me sy të lirë pa patur nevojën e syzeve të veçanta.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Eshtë kaq qesharake të…”/ 29 vjeçarja i del “kundër” të gjithëve, e bën veten të duket më e shëndoshë

Publikuar

-

Mania për tu dukur sa më e dobët dhe sa më seksi në foto i ka përfshirë të gjithë vajzat vitet e fundit. Por një dizajnere për kostume banjosh, Karina Irby ka dale kunder “rrymes” dhe është përballur me shume kritika pasi e ka fotoshopuar veten që të duket më e shëndoshë nga ç’është në të vërtetë.

Ne nje interviste për Daily Mail Australia, 29-vjeçarja tha se çdo ditë e më shumë modelet e Instagramit po i editojnë me Photoshop fotot e tyre që të duken më të dobëta, duke zhdukur celulitin dhe holluar belin.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Duke folur për foton ajo shtoi:

Po komunikoja se është kaq qesharake që vajzat që mund të konsiderohen” me kthesa “ose” më të mëdha “se mesatarja duhet të përballen me paragjykime ditë për ditë, si online ashtu dhe personalisht. Por nga ana tjetër është krejtësisht normale që njerëz ose marka të editojnë, në një masë qesharake, veten e tyre që të duken të dobët dhe natyrisht fallco…”, ka përfunduar ajo.

Burimi:https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7247305/Bikini-designer-Karina-Irby-fires-sparked-outrage-Photoshopping-curvier.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR181IeQ3MptvzcKrFsGIwoGweCSpRHIwgv8FdsdmlJ6gLBhE8hzCeB34ms

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Ata nuk mund të na ndalojnë dot”/ Ushtria në alarm, 600.000 njerëz firmosin për të hyrë në zonën e rrezikshme

Publikuar

-

Vendi më i përfolur në SHBA, është Zona 51 e cila prej kohësh është ruajtur nën masa të rrepta sigurie në shkretëtirën e Nevadas, ku thuhet se janë mbajtur dhe testuar disa objekte fluturuese jashtëtokësore.

Dhe, pikërisht këtë zonë top-sekrete po planifikojnë që ta ‘pushtojnë’ një numër shumë i madh ‘gjuetarë’ alienësh.

Nisur nga fakti se më shumë se 600,000 persona pritet që të vërshojnë tek kjo zonë, Forca Ajërore në SHBA ka paralajmëruar se do të jetë në gatishmëri.

Tashmë me teper se gjysmë milioni njerëz, të nisur nga një fushatë që ka nisur në Facebook, pritet që të mësynë këtë zonë për të parë më në fund se çfarë ndodhet brenda zonës ushtarake.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Organizuesit paralajmërojnë se do të ‘marshojnë’ më 20 shtator, por duke u nisur nga masat e rrepta të sigurisë që baza ushtarake ka, vështirë se mund të arrijnë të futen.

Organizuesit thonë:

Ne mund të lëvizim më shpejt se plumbat e tyre. Le t’i shohim ata alienët.”

 

Burimi:https://www.cnet.com/news/1-2-million-to-raid-area-51-to-see-them-aliens/

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending