Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon si do jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon si do jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

Dashi

Gjatë kësaj dite mund të hasni në një sërë polemikash, komplikimesh dhe shqetësimesh, pasi ka diçka që nuk ecën. Mundohuni që të gjeni rrugën e duhur.

Demi

Ju pret një e mërkurë pozitive, gjatë së cilës do të ndiheni të fortë. Përfitoni nga ky moment për të sqaruar situatat dhe për të çuar përpara kërkesat tuaja. Kjo është dita më e mirë për të folur, pasi në vijim mund të ketë probleme.

Binjakët

Ka ende probleme në nivelin profesional të cilat kërkojnë zgjidhje, por zgjidhja duket se do të jetë e largët. Do të kërkoni ngushëllim në dashuri, e cila gjatë këtyre ditëve do të jetë pika juaj më e fortë.

Gaforrja

Kjo është një periudhë e rëndësishme për jetën tuaj profesionale, pas një sërë sakrificash dhe presioni me të cilat jeni përballur javëve të kaluara. Sa i takon dashurisë, duhet të kuptoni mirë se çfarë dëshironi.

Luani

Ka ende probleme në sferën sentimentale, sidomos për ata që janë vetëm. Ndoshta nuk arrini që të gjeni askënd që t’iu përshtatet, për shkak se kërkesat tuaja janë shumë të mëdha. Mundohuni që të jeni më të gatshëm, pasi gjatë kësaj periudhe takimet janë mjaft të favorizuara.

Virgjëresha

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, ku do të ketë ndryshime dhe ide mjaft të favorshme. Më në fund jeni qetësuar në raport me të kaluarën, si në sferën profesionale edhe në atë sentimentale.

Peshorja

Do të përballeni sërish me probleme në sferën profesionale, ku do ju duhet që të merrni vendime drastike, të eliminoni gjërat që nuk kanë rëndësi për ju dhe të ndryshoni rrugë. Në sferën sentimentale situata do të jetë më e mirë, ku takimet janë mjaft të favorshme.

Akrepi

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, ndaj përfitoni për të sqaruar çështjet e lëna pezull dhe për të folur me dikë, për shkak se ditët në vijim nuk do të jenë kaq të favorshme. Ka disa detyra që duhen çuar përpara, edhe pse mund të mos keni dëshirë.

Shigjetari

Gjatë kësaj të mërkure mund të përballeni me ndonjë problem në sferën sentimentale, ku me gjasë do të ketë ndonjë tension të papritur. Bëni mirë të tentoni një riafrim apo një takim sqarues.

Bricjapi

Ju pret një ditë e mbushur me stres dhe lodhje. Mund të hasni në probleme lidhur me punën, por që më në fund do arrini që ti zgjidhni edhe pse me pak lodhje, shkruan noa.al. Mundohuni që të mos i lini ndjenjat pas dore.

Ujori

Jeni në një fazë në të cilën duhet të kuptoni nëse kriza e cila ka përfshirë sferën sentimentale, është përfundimtare ose jo. Sa i takon jetës suaj, jo çdo gjë do të ecë siç e shpresonit, pasi duket se ka probleme në realizimin e projekteve tuaja.

Peshqit

Ka ende probleme në nivelin sentimental. Mund të mendoni për hakmarrje në dashuri, por nuk do të jeni të sigurtë me atë që do të përballeni dhe as nëse ajo që ju është thënë është e vërtetë./Burimi:Noa.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Guardiola “detyron” PSG-në të shesë Neymar te Barcelona/ Zbuloni prapaskenën e çmendur të merkatos

Publikuar

-

Pas aludimeve dhe spekullimeve mbi ofertat e shumta të Barcelonës në adresë të PSG me qëllim rikthimin e Neymar në “Camp Nou”, tashmë ekziston një tjetër element që mund të favorizojë transferimin e brazilianit: Fair Play Financiar. PSG është i detyruar të zgjedhë nëse do të mbajë Mbappe, apo të pakënaqurin Neymar. Ylli francez ka nisur të tundohet nga Guardiola.

PSG është gati të ofrojë një rinovim prej rreth 40 milionë euro neto në sezon për fenomenin francez, por për momentin, financat nuk e lejojnë, për shkak të angazhimit dhe pagës së madhe që kampionët e Francës i detyrohen brazilianit Neymar.

Kështu, nëse qëndron Neymar, Mbappe shkon te Manchester City. Pikërisht, sipas “L’Équipe”, qëndrimi i njërit prej tyre, vendos largimin e tjetrit. Cilin do të zgjedhë Nasser Al-Khelaifi? Brazilianin e pakënaqur, apo të jashtëzakonshmin Mbappe? Mbase Guardiola mund të festojë në të dy rastet.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bayerni “çmendet” pas yllit argjentinas/ Kushton 60 milionë euro

Publikuar

-

Bayern Munich kërkon shërbimet e Giovani Lo Celso. 23-vjeçari argjentinas aktivizohet me Betis. Në klubin andaluzian ai ka bërë shumë mirë dhe e ka vendosur veten në qendër të vëmendjes së klubeve të mëdha evropiane.

Tottenham ka bërë ofensivën më të madhe për të. Betis kërkon 60 milionë euro, por dëshira e lojtarit për t’u larguar mund ta ulë këtë vlerë. Londinezët ishin dëshira e tij, megjithatë interesi i Bayernit mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve.

Betis bëri një biznes mjaft të mirë, duke e blerë për vetëm 22 milionë euro nga PSG-ja. Tani mund të fitojë të gati trefishin e shumës që pagoi për kartonin e tij. Ai luan në rolin e mesfushorit dhe për bavarezët mund të jetë alternativa e duhur për të zëvendësuar mungesën e Robben apo Ribey, të cilët u larguan në fund të sezonit të kaluar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjela për Haradinaj/ “Nuk ka akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë”

Publikuar

-

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetet socile Ngjela shprehet se kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë, shprehet Ngjela më tej, ndërsa shton se Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë

Ramush Haradinaj, burrë i vërtetë shteti dhe një shqiptar i madh.

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër për të shkuar në Gjykatën Speciale të Hagës si qytetar i thjeshtë, duke theksuar se: “këtë e bëj për të ruajtur të paprekur dinjitetin dhe personalitetin e shtetit të Kosovës”.

Kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë.

Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending