Vrasje të vogla/ Burxhu hidhet nga shkallët, faji i mbetet Arzus, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Vrasje të vogla/ Burxhu hidhet nga shkallët, faji i mbetet Arzus, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Burxhu i tregon Serhanit që pa Arzun në katin e poshtëm të lokalit ku ndodhi incidenti. Mehmet shkon të takojë Arzun dhe e akuzon se tentoi të vriste Ojan. Arzu çmendet kur e dëgjon këtë. Mehmet i tregon që Burxhu e ka parë në katin e poshtëm të lokalit. Arzu kupton që Burxhu po ia hedh fajin asaj. Ajo ndjek Burxhun dhe e akuzon se ka vrarë Ojan. Burxhu përfiton nga rasti dhe bie nga shkallët e një dyqani. Ajo shpëton nga gënjeshtra e shtatzënisë dhe i gjithë faji bie mbi Arzun. Askush nuk e beson Arzun dhe gratë e Sarmashëkut e përzënë nga lagjja.

LEXO EDHE:  Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti gjendet i vrarë në makinën e tij

Arzu vendos të largohet dhe Nilaj fajëson të atin për gjithçka. Oja del nga spitali dhe pacientët e presin me lule. Oja ndihet e lumtur që ka kaq shumë njerëz që e duan. Edip i jep Ojas byrzylykun që gjeti. Burxhu shtiret si e sëmurë pas humbjes së fëmijës. Ajo i kërkon Mehmetit të bëjnë një fëmijë tjetër. Merve i ofron ndihmën e saj Burxhus. Pelin kupton që dikush po e vëzhgon. Ajo tronditet kur gjen librin e profesorit në shtëpi. Serhan i tregon Ojas që ishte Arzu ajo që tentoi ta vriste.

Aktualitet

“Më vjen keq, por nuk jam e interesuar”/ I riu “masakron” 18 vjeçaren

Publikuar

-

Një ngjarje shokuese ka ndodhur orët e para të mëngjesit në qendër të Manchesterit, ku një vajzë 18 vjeçare është dhunuar nga një grup djemsh.

Gabrielle së bashku me shoqen e saj po ktheheshin nga një parti, teksa djemtë i kanë ngacmuar. Gabrielle e ka refuzuar djalin duke i thënë që i vinte keq, por nuk ishte e interesuar.

Djali, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, nuk ka mundur të pranojë refuzimin dhe e ka goditur me grusht duke e lënë pa ndjenja.

LEXO EDHE:  Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti gjendet i vrarë në makinën e tij

Ndërkohë një student që është ndodhur aty pranë, ka ndërhyrë për t’i ndarë por si rezultat ka marrë një goditje të rëndë në fytyrë.

Policia ka hetuar ngjarjen dhe ka siguruar pamjet nga rruga ku ka ndodhur ngjarja e rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Cila është shprehja që ju përshtatet sipas shenjës së horoskopit? Zbulojeni këtu

Publikuar

-

Dashi – “Jam zotëruesi i fatit tim. Jam kapiteni i i shpirtit tim” (William Ernest Henley)

Demi – “Ajo që nuk të vret, të bën më të fortë” (Friedrich Nietzsche)

Binjakët – “Një ditë e kaluar pa qeshur, është një ditë e çuar dëm” ( Charlie Chaplin)

Gaforrja – “Në fund vetëm 3 gjëra kanë rëndësi: Sa shumë ke dashur, sa me bujari ke jetuar, dhe sa në paqe i lë të shkojnë gjërat që nuk janë për ty” (Buddha)

Luani – “Dashuria jote më bën të fortë, urrejta më bën të pa ndalshëm (Ronaldo)

Virgjëresha – “Nuk ke jetuar sot, nëse nuk ke bërë diçka, për dikë që nuk mund të ta kthejë” (John Bunyan)

Peshorja – “Kur të ndalosh së prituri që njerëzit të jenë perfekt, do fillosh t’i pëlqesh për atë që janë” (Donald Miller)

LEXO EDHE:  Ngjarje makabre në Durrës/ Burri ther me thikë gruan

Akrepi – “Të jesh burri më i pasur në varreza, nuk më intereson mua. Të shkosh në krevat çdo natë me shpresën se ke bërë diçka, kjo më intereson” (Steve Jobs)

Shigjetari – “Udhëto sa më shumë të mundesh, sa më larg të mundesh. Jeta nuk është për të jetuar në të njëjtin vend”

Bricjapi – “Ty të është dhënë jeta; është detyra jote të gjesh diçka të bukur në të, nuk ka rëndësi sa e vogël është” (Elizabeth Gilbert)

Ujori – “Qëllimi në jetë është t’i ndihmojmë të tjerët. Dhe nëse nuk i ndihmojmë dot, të paktëm mos t’i lëndojmë” (Dalai Lama)

Peshqit – “Gjëja më e bukur që mund të provosh, është të duash dhe të të duan” (Moulin Rouge)

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Freskohuni në këto ditë të nxehta/ Si të përgatisni 10 koktejle të shijshme këtë verë

Publikuar

-

1. Mojito – rum Bacardi dhe Havana Club, të kombinuar me mente, ujë tonik, lime dhe sheqer.

2. Espresso Martini – vodka, kafe ekspres, liker kafeje dhe akull.

3. Moscow Mule – vodka, lime, xhinxher dhe soda.

4. Manhattan – uiski, vermut i ëmbël, bitter Angostura, akull dhe qershi.

5. Margarita – tekila, lëng i freskët lime dhe liker portokalli.

LEXO EDHE:  E qëlloi mizorisht me thikë në zemër/ Zbulohen detaje të reja nga ngjarja e Durrësit

6. Daiquiri – lëng lime, rum i bardhë dhe shurup sheqeri.

7. Dry Martini – xhin në vend të vodkës.

8. Whiskey Sour – uiski Bourbon, lëng limoni, sheqer dhe të bardhë veze (opsionale)

9. Negroni – campari, vermut i ëmbël dhe xhin.

10. Aperol Spritz – aperol dhe soda.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending