Connect with Us

Veliaj ka mashtruar banorët e Laprakës/ Arben Skënderi zbardh faktet

Aktualitet

Veliaj ka mashtruar banorët e Laprakës/ Arben Skënderi zbardh faktet

Publikuar

-

Kandidati i BINDJES DEMOKRATIKE për bashkinë e Tiranës, Z. Arben Skënderi ka takuar sot banorët në zonën e Laprakës duke biseduar nga afër me ta për problematikat e përditshme që hasin dhe nevojën për ndryshimin e konceptit të administrimit të kësaj bashkie.

“Problemet me legalizimet vazhdojnë ti mundojnë banorët e Laprakës edhe pse kjo çështje meriton vëmendje të veçantë, për rëndësinë që ka për qytetarët. Menca për të cilën u premtua se do ti vinte në shërbim një komuniteti prej 180 banorësh nuk u bë realitet, ndaj nevojtarët duhet të shkojnë në Babru për tu ushqyer. Të gjithë jemi të bindur se Tirana ka nevojë për një tjetër administrim”, shkruan Skënderi në rrjete sociale.

Postimi i plotë  Arben Skënderit

Nga Lapraka, një lagje e vjetër e Tiranës, me po aq probleme të trashëguara ndër vite të cilat jo vetëm që nuk i zgjidh askush, por as nuk i dëgjojnë. Zaptimi i hapësirave publike, problemet me infrastrukturën dhe mbi të gjitha problemet e orareve të ujit janë vetëm disa nga shqetësimet e banorëve.

Megjithatë duket se pas takimeve të shumta me qytetarët e Tiranës, nuk jam më njësoj i surprizuar nga neglizhenca e një institucioni jetik ndaj qytetarëve, por jam shumë i indinjuar të shoh se si premtimet e ujësjellësave modernë kanë mbetur ende te pompat e vjetëra të ujit, rrugët janë ende plot gropa dhe shkollat e reja janë akoma plan-projekte.

Problemet me legalizimet vazhdojnë ti mundojnë banorët e Laprakës edhe pse kjo çështje meriton vëmendje të veçantë, për rëndësinë që ka për qytetarët. Menca për të cilën u premtua se do ti vinte në shërbim një komuniteti prej 180 banorësh nuk u bë realitet, ndaj nevojtarët duhet të shkojnë në Babru për tu ushqyer. Të gjithë jemi të bindur se Tirana ka nevojë për një tjetër administrim!/CNA.al

 

Aktualitet

Qytetari mesazh Berishës/ “Pse nuk del nëpër Shqipëri të marrësh vesh bëmat”

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili i bën thirrje që të dalë nëpër Shqipëri dhe të shohë bëmat e kësaj qeverie.

Sipas qytetarit, persona me pushtet të Partisë Socialiste kanë uzurpuar bregdetin.

Postimi i plotë i Berishës:

Kanabistet rrembejne toke e det ne Spille!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. ev

Zoti Sali Berisha pse nuk dilni neper Shqiperi te merrni vesh bemat e socialisteve, grabitjen e detit. Qe eshte uzurpuar deti ne valet e detit Grabitjen e kodrave ne Fshatin Spille, greth i mesem greth imadh e deri ne Vile Bashtove. Jane shitur me leke nga komuna dhe Bashkia Kavaje e Rrogozhine. Jane marre nga persona me pushtet te partise Socialiste.

Pse mos te na sherndaheshin neve bsnoreve te Spillese dhe bte fshaterave te tjera Pse ta vjedhin oligarket tokat sikure me qene Shqiperia te gjithe e vetja .Dhe krye grabitesi qe shpyllezon kodrat eshte Banush Biba nga fshati zeshtik i Kavajes Erozioni do te permbyti tokat tona te mjella se bllokohen perrenjte .Ju Lutem zoti Berisha publikojeni. Keto grabitje janë materiali i vertete nuk eshte bsbale. Munde ta vertetoni se kodrat nuk levizin nga vendi ./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Lojtari më i pafat në botë/ Ja çfarë i ka ndodhur brenda 12 minutave (video)

Publikuar

-

Marian Sarr, mbrojtësi i klubit gjerman të Carl Zeiss Jena (Bundesliga 3) përjetoi një ndër ndeshjet më të hidhura të karrierës së tij. Futbollisti 24-vjeçar i dha praktikisht fitoren ekipit kundërshtar duke realizuar dy autogola në 12 minuta.

Dy autogolat përmbysën rezultatin duke i dhënë avantazhin 2 – 1 vizitorëve të Ingolstatd (ish-ekipi i Mërgim Mavraj), të cilët në fund ia dolën të mbanin rezultatin e paprekur duke u larguar me tre pikë nga kjo transfertë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Goditje e fortë për kombin shqiptar”/ Shehu bën paralajmërimin e frikshëm

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me thirrjen e Ramush Haradinajt, në Hagë.

Në një postim në rrjetet sociale, Shehu shkruan se procesi ndaj Ramush Haradinajt është luftë për kufijtë.

Sipas ish-deputetit demokrat, në rast se Haradinaj del i pafajshëm, kombi shqiptar do të jetë më i fortë, ndërsa nëse ndodh e kundërta, iu jepet goditje kufijve të Kosovës dhe kombit shqiptar.

Postimi i Tritan Shehut:

Ne Hage fillon edhe “lufta per kufijte”.

Haradinaj per te treten here niset ne Hage si i pafajshem.

Shpresoj dhe uroj qe te kthehet edhe kesaj radhe prej andej si i tille; kjo vlen per ate, per qeverisjen e Kosoves, stabilitetin e saj, njohjet ndaj saj.

Ne fakt vlen shume me teper, vlen edhe per terresine teritoriale te Kosoves, per mareveshjen e Ahtisarit, per vendimin e gjykates se Hages mbi Kosoven, per aktet e rendesishme mbi te cilat qendron sovraniteti i saj.

Vlen edhe per stabilitetin rajonal, rrugen tone te perbashket te integrimit, vetem nepermjet se ciles ne pa ndryshuar kufijte tane, por duke i cvleresuar ata do te jemi neser te gjithe pa te tille, pjese e Familjes sone europiane.

Pa asnje dyshim procedimi, apo akoma me keq denimi i Haradinaj do te dobesonte qendresen ndaj atyre projekteve te vjetra te Serbise se Madhe nepermjet shkembimit te territoreve, rolit te saj te aspiruar si gardian ne Rajon, qe vecse fatkeqesi te reja do te sillte per te gjithe ne, perfshi dhe per serbet vete.

Haradinaj deri tashti ka qene ne Kosove zeri i pare ne kundervenie te atyre projekteve vuciciane, por qe fatkeqesisht te prezatuara ne shqip ne Prishtine e Tirane, te sheqerosura me nacionalizma arkaike dhe te inkurajuara nga ata Lindore, qe aspirojne ta kontrollojne Rajonin duke e mbajtur ate jashte BE, behen sot ekstremisht te rrezikeshme.

Pra ne Hage nuk zhvillohet vetem beteja e Haradinajt per pafajesi…./ CNA.al

LEXO TE PLOTE