Sulmuesi brazilian tregon anën e errët të jetës së tij/ Po, kam përdorur drogë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Sulmuesi brazilian tregon anën e errët të jetës së tij/ Po, kam përdorur drogë

Publikuar

-

Përdorimi i substancave të ndaluara është një nga armiqtë më të mëdhenj të sportistëve. Por, Mario Jardel, ish-sulmuesi i Portos ka bërë një deklaratë tronditëse ditën e sotme. Ai ka zbuluar se gjatë kohës që sezoni ishte mbyllur ai përdorte rregullisht drogë, pasi gjatë sezonit kishte testime të anti-dopingut.

“Kam ardhur në këtë botë nga kurioziteti. Kam takuar disa njerëz dhe më kanë ofruar drogë, kështu që unë fillova të konsumoj rregullisht kur isha në pushime sepse gjatë kohës së sezonit kisha kontrolle kundër dopingut. Është një nga problemet e futbollit, pasi keni para dhe ka shumë kurthe, miqësi, kuriozitete dhe tundime. Tashmë unë nuk konsumoj drogë dhe gruaja ime ishin thelbësore në këtë evidentim. Tani unë dua të jap një imazh të mirë për fëmijët e mi dhe të bëj punë sociale në mënyrë që të rinjtë të mos bëjnë gabimet që kam bërë”.-tha Jardel për kanalin e “Youtube”, Pilhado.

LEXO EDHE:  Video e javës/ Goditja e këndit në këtë ndeshje "thyen" ligjet e fizikës

Mario Jardel ka një karrierë 20 vjeçare në futboll, ku është aktivizuar me skuadra si Vasco da Gama, Porto, Galatasaray e Sporting. Gjatë karrierës së tij të gjatë, 45 vjeçari shënoi 353 gola në 459 ndeshje.

Aktualitet

Guardiola “detyron” PSG-në të shesë Neymar te Barcelona/ Zbuloni prapaskenën e çmendur të merkatos

Publikuar

-

Pas aludimeve dhe spekullimeve mbi ofertat e shumta të Barcelonës në adresë të PSG me qëllim rikthimin e Neymar në “Camp Nou”, tashmë ekziston një tjetër element që mund të favorizojë transferimin e brazilianit: Fair Play Financiar. PSG është i detyruar të zgjedhë nëse do të mbajë Mbappe, apo të pakënaqurin Neymar. Ylli francez ka nisur të tundohet nga Guardiola.

PSG është gati të ofrojë një rinovim prej rreth 40 milionë euro neto në sezon për fenomenin francez, por për momentin, financat nuk e lejojnë, për shkak të angazhimit dhe pagës së madhe që kampionët e Francës i detyrohen brazilianit Neymar.

LEXO EDHE:  E kishte kthyer lokalin në biznes kokaine/ Arrestohet 44-vjeçari

Kështu, nëse qëndron Neymar, Mbappe shkon te Manchester City. Pikërisht, sipas “L’Équipe”, qëndrimi i njërit prej tyre, vendos largimin e tjetrit. Cilin do të zgjedhë Nasser Al-Khelaifi? Brazilianin e pakënaqur, apo të jashtëzakonshmin Mbappe? Mbase Guardiola mund të festojë në të dy rastet.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bayerni “çmendet” pas yllit argjentinas/ Kushton 60 milionë euro

Publikuar

-

Bayern Munich kërkon shërbimet e Giovani Lo Celso. 23-vjeçari argjentinas aktivizohet me Betis. Në klubin andaluzian ai ka bërë shumë mirë dhe e ka vendosur veten në qendër të vëmendjes së klubeve të mëdha evropiane.

Tottenham ka bërë ofensivën më të madhe për të. Betis kërkon 60 milionë euro, por dëshira e lojtarit për t’u larguar mund ta ulë këtë vlerë. Londinezët ishin dëshira e tij, megjithatë interesi i Bayernit mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve.

LEXO EDHE:  E kishte kthyer lokalin në biznes kokaine/ Arrestohet 44-vjeçari

Betis bëri një biznes mjaft të mirë, duke e blerë për vetëm 22 milionë euro nga PSG-ja. Tani mund të fitojë të gati trefishin e shumës që pagoi për kartonin e tij. Ai luan në rolin e mesfushorit dhe për bavarezët mund të jetë alternativa e duhur për të zëvendësuar mungesën e Robben apo Ribey, të cilët u larguan në fund të sezonit të kaluar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjela për Haradinaj/ “Nuk ka akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë”

Publikuar

-

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetet socile Ngjela shprehet se kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë, shprehet Ngjela më tej, ndërsa shton se Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë

Ramush Haradinaj, burrë i vërtetë shteti dhe një shqiptar i madh.

LEXO EDHE:  Video e javës/ Goditja e këndit në këtë ndeshje "thyen" ligjet e fizikës

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër për të shkuar në Gjykatën Speciale të Hagës si qytetar i thjeshtë, duke theksuar se: “këtë e bëj për të ruajtur të paprekur dinjitetin dhe personalitetin e shtetit të Kosovës”.

Kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë.

Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending