“Mendova si do ia dilte me 600 veta”/ Këngëtari tregon pse zgjodhi aktoren për projektin e ri – CNA
Connect with us

Aktualitet

“Mendova si do ia dilte me 600 veta”/ Këngëtari tregon pse zgjodhi aktoren për projektin e ri

Publikuar

-

Aktorja shumë e dashur për publikun Delinda Disha dhe këngëtari Devis Xherahu kanë sjellë bashkëpunimin e tyre të parë në një projekt muzikor që titullohet “A më dëgjon”.

Devis dhe Delinda kanë qenë të ftuar në emisionin “Ftesë në pesë”, ku këngëtari ka treguar se si lindi idea për të bashkëpunuar me aktoren.

“Kemi qenë në një koncert fundviti dhe nuk e dija që do vinte Delinda. Ishin rreth 500-600 veta, që pas 3-4 orësh kishin kthyer disa gota e unë me muzikë i kisha ngritur në ajër.

LEXO EDHE:  Conte e përsërit sërish/ Ata dy futbollistë janë jashtë projektit tim

Për një moment mendova si do ia dilte ajo me ata 600 veta, si do e merrnin vëmendjen e saj. Sa u fut Delinda shoh që të gjithë po e dëgjonin dhe po qeshnin. Ishin të gjithë të vëmendshëm. Aty më lindi ideja mua dhe thashë “Ajo është”, tha këngëtari.

Ndërkohë vetë Delinda u shpreh shumë e lumtur nga bashkëpunimi, duke e konsideruar një eksperiencë shumë të bukur e të veçantë, por që për momentin nuk e sheh veten me plane të reja në muzikë.

Aktualitet

Guardiola “detyron” PSG-në të shesë Neymar te Barcelona/ Zbuloni prapaskenën e çmendur të merkatos

Publikuar

-

Pas aludimeve dhe spekullimeve mbi ofertat e shumta të Barcelonës në adresë të PSG me qëllim rikthimin e Neymar në “Camp Nou”, tashmë ekziston një tjetër element që mund të favorizojë transferimin e brazilianit: Fair Play Financiar. PSG është i detyruar të zgjedhë nëse do të mbajë Mbappe, apo të pakënaqurin Neymar. Ylli francez ka nisur të tundohet nga Guardiola.

PSG është gati të ofrojë një rinovim prej rreth 40 milionë euro neto në sezon për fenomenin francez, por për momentin, financat nuk e lejojnë, për shkak të angazhimit dhe pagës së madhe që kampionët e Francës i detyrohen brazilianit Neymar.

LEXO EDHE:  Conte e përsërit sërish/ Ata dy futbollistë janë jashtë projektit tim

Kështu, nëse qëndron Neymar, Mbappe shkon te Manchester City. Pikërisht, sipas “L’Équipe”, qëndrimi i njërit prej tyre, vendos largimin e tjetrit. Cilin do të zgjedhë Nasser Al-Khelaifi? Brazilianin e pakënaqur, apo të jashtëzakonshmin Mbappe? Mbase Guardiola mund të festojë në të dy rastet.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bayerni “çmendet” pas yllit argjentinas/ Kushton 60 milionë euro

Publikuar

-

Bayern Munich kërkon shërbimet e Giovani Lo Celso. 23-vjeçari argjentinas aktivizohet me Betis. Në klubin andaluzian ai ka bërë shumë mirë dhe e ka vendosur veten në qendër të vëmendjes së klubeve të mëdha evropiane.

Tottenham ka bërë ofensivën më të madhe për të. Betis kërkon 60 milionë euro, por dëshira e lojtarit për t’u larguar mund ta ulë këtë vlerë. Londinezët ishin dëshira e tij, megjithatë interesi i Bayernit mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve.

LEXO EDHE:  Conte e përsërit sërish/ Ata dy futbollistë janë jashtë projektit tim

Betis bëri një biznes mjaft të mirë, duke e blerë për vetëm 22 milionë euro nga PSG-ja. Tani mund të fitojë të gati trefishin e shumës që pagoi për kartonin e tij. Ai luan në rolin e mesfushorit dhe për bavarezët mund të jetë alternativa e duhur për të zëvendësuar mungesën e Robben apo Ribey, të cilët u larguan në fund të sezonit të kaluar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjela për Haradinaj/ “Nuk ka akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë”

Publikuar

-

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetet socile Ngjela shprehet se kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë, shprehet Ngjela më tej, ndërsa shton se Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë

Ramush Haradinaj, burrë i vërtetë shteti dhe një shqiptar i madh.

LEXO EDHE:  Conte e përsërit sërish/ Ata dy futbollistë janë jashtë projektit tim

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër për të shkuar në Gjykatën Speciale të Hagës si qytetar i thjeshtë, duke theksuar se: “këtë e bëj për të ruajtur të paprekur dinjitetin dhe personalitetin e shtetit të Kosovës”.

Kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.

Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë.

Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending