Connect with Us

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Aktualitet

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Publikuar

-

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur mirë shortin. Trajneri Ernest Gjoka, në një bisedë për SportEkspres.com, theksoi se një skuadër e vështirë e motivon skuadrën e tij ta përgatitë ndeshjen si duhet, sidomos në aspektin psikologjik.

“Unë mendoj se Debreceni është një nga skuadrat e forta të këtij grupi që kishim, është një ekip që ka një emër në futbollin hungarez. Më mirë kështu, pasi duke pasur një ekip të fortë përballë do të jemi edhe ne shumë të fortë psikologjikisht për ta përgatitur ndeshjen me kujdes dhe pse jo të mendojmë të kalojmë turin. Nuk është se kishim ndonjë dëshirë, shorti është short. Debreceni është një klub që ka një emër jo vetëm në Hungari, por edhe në kupat e Europës”, u shpreh Gjoka fillimisht.

Verilindorët vetëm një ditë më parë kanë nisur përgatitjet dhe trajneri i Kukësit deklaron se skuadra e tij do të jetë gati deri ditën e ndeshjes. “Deri para ndeshjes do të jemi gati, jo vetëm në elementët fizik dhe teknik-taktik. Do jemi gati edhe në aspektin psikologjik, pasi ndeshjet e Europës duan një përgatitje të lartë në këtë aspekt. Kjo është një nga armët kryesore tonat”, shtoi tekniku i Kukësit.

MERKATO – Emiljano Musta, Marko Van Basten Çela, ilir Avdyli dhe Bruno Lulaj janë afrimet e deritanishme te Kukësi. Gjoka pranon se kanë nevojë për afrime, por nuk duan të nxitohen. Ai thekson se duan të marrin lojtarë të saktë, të cilët nuk duhet të plotësojnë vetëm kriterin e të qenurit të mirë në fushë. Në futboll duhen edhe veti të tjera.

“Ne nuk është se kemi nevojë për shumë ndërhyrje, ndoshta na duhen 2 ose 3 lojtarë. Dy janë më të rëndësishmet, sidomos në pjesën e sulmit. Pjesa tjetër e skuadrës është, boshti është. Ndaj nuk po nxitohemi, duam që goditjet të jenë të sakta dhe të kenë gjithçka që ne kërkojmë, jo vetëm cilësitë si lojtarë, por edhe nga profesionale dhe qytetarë të jenë njerëz që të përshtaten sa më shpejt me mentalitetin shqiptar, me grupin dhe më pas të japin edhe maksimumin në lojë”, shtoi Gjoka.

REPARTI I SULMIT – Rexhinaldo, autor i 13 golave në kampionat sezonin e shkuar, vendosi të mos rinovojë kontratën me verilindorët. Edhe braziliani Uilliam Kordeiro u largua dhe firmosi te Partizani. Gjoka sigurisht kërkon lojtarë që t’i zëvendësojnë dhe të jenë pse jo edhe më të mirë se ata.

“Të dy ata që janë larguar kanë qenë lojtarë me cilësi. Sa duket ata nuk donin të rrinin më tek ne, donin të shikonin të ardhmen e tyre. Tani po shikojmë të plotësojmë grupin me lojtarë të tjerë me cilësi si ata, ose edhe më të mirë”, tha tekniku kryeqytetas, i cili më pas foli edhe për Valdet Ramën.

“Valdet Rama është lojtar i Kukësit. Vjen shumë shpejt në stërvitje. Këto ditë ka pasur një problem familjar, ndaj ka qenë larg. I kemi dhënë leje dhe brenda kësaj jave do jetë me skuadrën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë me Debrecenin”, përfundoi Gjoka.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: