Bixhoz me dashurinë/ Anika varroset, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Anika varroset, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Shivai akuzohet për vrasjen e Anikës. Om dhe Rudra kanë frikë se nëse Shivai e ka vrarë Anikën ata do mbeten në rrugë. Policia shkon në shtëpinë Oberoi dhe arrestojnë Shivain. Om dhe Rudra ndalojnë policët por Shivai pranon që të arrestohet. Policia mëson se Anika është rikthyer dhe nuk ishte e vdekur. Ata i kërkojnë falje Shivait dhe e lirojnë. Anika humb ndjenjat dhe bie në krahët e Shivait. Doktori viziton Anikën dhe i informon se ajo ka pësuar lëndime. Shivai nuk e beson se ajo është Anika dhe mendon se është ndonjë mashtruese.

Anika përpiqet të flasë me Shivain por ai nuk e dëgjon. Vir i thotë Shivait të provojë identitetin e vërtet të Anikës. Shivai dhe Vir e vënë në sfidë Anikën dhe ajo arrin t’i realizojë me sukses. Shivai vendos të marrë shenjat e gishtërinjve të Anikës. Më vonë ai merr rezultatin dhe del që ajo është vërtet Anika. Shivai dhe Vir vendosin të shkojnë në varrin e Anikës për të parë nëse trupi i saj është atje. Ato e gjejnë trupin e Anikës të varrosur. Pasi Vir largohet Shivai me vëllezërit hapin varrin dhe nxjerrin Anikën.

Aktualitet

“Më vjen keq, por nuk jam e interesuar”/ I riu “masakron” 18 vjeçaren

Publikuar

-

Një ngjarje shokuese ka ndodhur orët e para të mëngjesit në qendër të Manchesterit, ku një vajzë 18 vjeçare është dhunuar nga një grup djemsh.

Gabrielle së bashku me shoqen e saj po ktheheshin nga një parti, teksa djemtë i kanë ngacmuar. Gabrielle e ka refuzuar djalin duke i thënë që i vinte keq, por nuk ishte e interesuar.

Djali, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, nuk ka mundur të pranojë refuzimin dhe e ka goditur me grusht duke e lënë pa ndjenja.

Ndërkohë një student që është ndodhur aty pranë, ka ndërhyrë për t’i ndarë por si rezultat ka marrë një goditje të rëndë në fytyrë.

Policia ka hetuar ngjarjen dhe ka siguruar pamjet nga rruga ku ka ndodhur ngjarja e rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Cila është shprehja që ju përshtatet sipas shenjës së horoskopit? Zbulojeni këtu

Publikuar

-

Dashi – “Jam zotëruesi i fatit tim. Jam kapiteni i i shpirtit tim” (William Ernest Henley)

Demi – “Ajo që nuk të vret, të bën më të fortë” (Friedrich Nietzsche)

Binjakët – “Një ditë e kaluar pa qeshur, është një ditë e çuar dëm” ( Charlie Chaplin)

Gaforrja – “Në fund vetëm 3 gjëra kanë rëndësi: Sa shumë ke dashur, sa me bujari ke jetuar, dhe sa në paqe i lë të shkojnë gjërat që nuk janë për ty” (Buddha)

Luani – “Dashuria jote më bën të fortë, urrejta më bën të pa ndalshëm (Ronaldo)

Virgjëresha – “Nuk ke jetuar sot, nëse nuk ke bërë diçka, për dikë që nuk mund të ta kthejë” (John Bunyan)

Peshorja – “Kur të ndalosh së prituri që njerëzit të jenë perfekt, do fillosh t’i pëlqesh për atë që janë” (Donald Miller)

Akrepi – “Të jesh burri më i pasur në varreza, nuk më intereson mua. Të shkosh në krevat çdo natë me shpresën se ke bërë diçka, kjo më intereson” (Steve Jobs)

Shigjetari – “Udhëto sa më shumë të mundesh, sa më larg të mundesh. Jeta nuk është për të jetuar në të njëjtin vend”

Bricjapi – “Ty të është dhënë jeta; është detyra jote të gjesh diçka të bukur në të, nuk ka rëndësi sa e vogël është” (Elizabeth Gilbert)

Ujori – “Qëllimi në jetë është t’i ndihmojmë të tjerët. Dhe nëse nuk i ndihmojmë dot, të paktëm mos t’i lëndojmë” (Dalai Lama)

Peshqit – “Gjëja më e bukur që mund të provosh, është të duash dhe të të duan” (Moulin Rouge)

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Freskohuni në këto ditë të nxehta/ Si të përgatisni 10 koktejle të shijshme këtë verë

Publikuar

-

1. Mojito – rum Bacardi dhe Havana Club, të kombinuar me mente, ujë tonik, lime dhe sheqer.

2. Espresso Martini – vodka, kafe ekspres, liker kafeje dhe akull.

3. Moscow Mule – vodka, lime, xhinxher dhe soda.

4. Manhattan – uiski, vermut i ëmbël, bitter Angostura, akull dhe qershi.

5. Margarita – tekila, lëng i freskët lime dhe liker portokalli.

6. Daiquiri – lëng lime, rum i bardhë dhe shurup sheqeri.

7. Dry Martini – xhin në vend të vodkës.

8. Whiskey Sour – uiski Bourbon, lëng limoni, sheqer dhe të bardhë veze (opsionale)

9. Negroni – campari, vermut i ëmbël dhe xhin.

10. Aperol Spritz – aperol dhe soda.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending