Shoqërimi me forcë i Bashës/ Salianji sulmon Prokurorinë – CNA
Connect with us

Aktualitet

Shoqërimi me forcë i Bashës/ Salianji sulmon Prokurorinë

Publikuar

-

Ish deputeti i PD, Ervin Salianji, ka sulmuar Prokurorinë, se nuk reagon për përgjimet e dala nga gazeta gjermane “Bild” , në të cilat duken qartë, sipas tij, krimet e kryera.

Më tej ai shkruan në rrjetet sociale se në vend që të merret me hetimin e këtyre krimeve, Prokuroria provokon me shoqërimin e Bashës për të dëshmuar për lobimin rus.

Sipas tij, ky akt dëshmon që ky institucion nuk i shërben interesit publik dhe ligjit.

Postimi i plotë

Pas përgjimeve pritej lajmi për shoqerimin forcërisht te duzinës me zyrtarë që vjedhin votat me kërcënimin e bandave (Tipat problematikë), me kërcënimin me jetë ( do i Q. Robt qytetareve që e ben drejtori i MB), me kërcenimin me buken e gojes se administratës, me përdorimin e policisë për të bllokuar zgjedhësit (Policia Kamëz) apo te blerjes se votes si ne ankand me 50, 60, apo 200 mijë lek.

Rrjeta e merimanges kriminale është e qartë por prokuroria perveçse nuk interesohet më per ligj nuk ka as turp, në mënyrë banale ben mbrojtjen e qeverisë duke u kujdesur të reagojë për të hetuar gazetën gjermane Bild, qe zbuloi krimin dhe jo ata qe e kane kryer krimin!

LEXO EDHE:  Përçahet Opozita joparlamentare/ Kryemadhi del kundër Bashës

Provokimi me shoqërimin e Bashës dhe deklarata e prokurorisë që nuk shqetesohet per krimin, por për zbuluesit dhe krimit tregon që ky institucion nuk i sherben as ligjit dhe as interesit publik!

Pyetja që bën çdo qytetar është; A do shoqërojë prokuroria me OPGj ndonjë nga këta ministra, deputetë, drejtorë që kanë bërë kërdinë duke vjedhur shqiptarët që paratë ti përdorin për të vjedhur zgjedhjet?!

Apo do bejnë lajme se si përdoren si seksion i Rilindjes?!
Po akt ekspertimi ka Rama për zërat në përgjim?! Po prokurori dhe polici ka që ti përdorë për të kërcënuar me gjyq gazetarin gjerman?!

Krahasimet i bën kushdo; si sillen si pula kur kapen me presh në duar rilindasit dhe “Luanë” për të bëre lajm për kryetarin e Opozitës.

Tani kuptohet qartë shqetësimi për kërcënimin dhe shoqërimin e Bashës, e cila duket si pika që e derdh kupën e mbushur!/CNA.al

 

 

 

 

Aktualitet

“Ajo që shihni në mediat sociale është vetëm sipërfaqja”/ Miliarderja më e re në botë tregon ankthin që po kalon

Publikuar

-

kylie pushime

Jeta e miliarderes më të re në botë sipas Forbes, Kylie Jenner nuk është aq e thjeshtë sa e shohim në postimet e saj, Ajo ka bërë një rrëfim prekës dhe të sinqertë për ndjekësit e saj, për të treguar se ka vuajtur nga ankthi dhe ka humbur shumë shokë e shoqe për të qenë aty ku është sot.

Ja postimi i Kylie-t në Instagram:

“Jam krenare me veten, zemrën time dhe fuqinë time. Të rritesh me miliona sy që të shohin nuk është normale. Kam humbur shokë e shoqe gjatë rrugës dhe veten disa herë. Tatuazhi im i parë ishte ‘sanity’ për t’i kujtuar vetes çdo ditë për ta mbajtur (mendjen të shëndoshë). Kam vuajtur nga ankthi gjatë gjithë jetës sime si e rritur dhe pasi lindi bebi u përballa me ulje-ngritje.

LEXO EDHE:  Aksioni opozitar/ Basha zbardh takimin me Metën dhe aleatët

Ndihesha sikur duhet të rigjeja sërish veten. Mbajta shumë për vete por thjesht dua ta ndaj me ju dhe t’ju them se jam njeri. Jeta ime nuk është perfekte dhe ajo që shihni këtu në median sociale është vetëm sipërfaqja. Tregohu i butë me veten, ec para dhe harro. Të gjithë jemi të aftë për gjëra të mëdha, meritojmë dashuri, dhe na lejohet të shprehim vetëveten. Bëj më shumë gjëra që të bëjnë të lumtur dhe mos kërko falje”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Aksident i rëndë në Korçë/ Plagosen katër persona

Publikuar

-

By

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e katër personave ka ndodhur rreth mesditës së sotme, Devoll-Korçë, në afërsi të fshatit Cangonj.

Burime nga policia bëjnë të ditur se një mjet tip furgon me drejtues shtetasin L.M, 37 vjeç, banues në Shkodër është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin P.D, 54 vjeç banues në Bilisht.

Si pasojë janë dëmtuar 4 shtetas konkretisht, drejtuesi i mjetit tip furgon shtetasi L.M; dy pasagjerët në këtë mjet shtetasi B.T, dhe shtetasja E.T, banues në Shkodër, si edhe shtetasi A.N, banues në Bitinckë, pasagjer në mjetin tip “Benz”, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 16.07.2019, në aksin rrugor Devoll-Korçë, në afërsi të fshatit Cangonj, ka ndodhur një aksident ku janë përplasur një mjet tip furgon me drejtues shtetasin L.M, 37 vjeç, banues në Shkodër, me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin P.D, 54 vjeç banues në Bilisht.

LEXO EDHE:  Shënim-Partia “mëmë” është Soros/ Rama dhe Basha janë veglat për kontrollin e sistemit

Për pasojë janë dëmtuar 4 shtetas konkretisht, drejtuesi i mjetit tip furgon shtetasi L.M; dy pasagjerët në këtë mjet shtetasi B.T, dhe shtetasja E.T, banues në Shkodër, si edhe shtetasi A.N, banues në Bitinckë, pasagjer në mjetin tip “Benz”, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale dhe po punon për sqarimin e shkaqeve të aksidentit.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ish-ministrja franceze: Ballkani nuk është gati të hyjë në BE

Publikuar

-

By

Ish-ministrja franceze për çështjet Evropiane, Nathalie Loiseau, tashmë deputete në Parlamentin Evropian, vlerësoi se Ballkani “nuk është aspak i gatshëm” për anëtarësim në Bashkimin Evropian, sikurse BE-ja që nuk është e gatshme të mirëpresë këto vende, raporton France Press.

“Është e domosdoshme që Evropa të bëjë shumë më tepër ndaj vendeve të Ballkanit. Kjo nuk do të thotë se vendet e Ballkanit mund të anëtarësohen nesër në BE. Këto vende nuk janë aspak të gatshme për anëtarësim, dhe ne nuk jemi gati t’i presim”, tha Nathalie Loiseau.

Ajo tha gjithashtu se nuk pajtohet me integrimin e menjëhershëm, por për një “partneritet të afërt në nivel ekonomik por edhe politik, në mënyrë që të shmangen tensionet”.

LEXO EDHE:  Protesta e dështuar e Bashës/ Ndoka tallet me kreun e Republikës së Re

Duke folur për raportet ndërmjet BE-së dhe vendeve të Ballkanit, ish-ministrja franceze tha se nga këndvështrimi diplomatik, “ekzistojnë gjëra që BE-ja nuk i ka bërë mjaftueshëm në Balkan, rajon i cili në aspektin gjeografik, historik dhe kulturor është në zemër të Evropës”.

Jo vetëm ish-ministrja franceze, por edhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron është ndër kundërshtarët më të mëdhenj të zgjerimit të Bashkimit Evropian. Kohë më parë ai ka thënë se do të bllokojë çdo përpjekje për zgjerimin e Bashkimit Evropian, derisa ky i fundit të kalojë nëpër reforma të thella./REL

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending