Connect with Us

 Horoskopi i ditës, 17 qershor 2019

Aktualitet

 Horoskopi i ditës, 17 qershor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do jete me e kënaqshme se kurrë sot. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do debatoni kot se koti. Beqaret nuk duhet ne asnjë mënyrë te shkatërrojnë jetën e çifteve vetëm për te kënaqur veten dhe për te tërhequr atë qe pëlqejnë. Nuk do gjejnë kurrë paqe ne jete. Buxheti do vazhdoje te mbetet i kënaqshëm dhe aspak problematik.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do e shfrytëzoni çdo moment kur te jeni pranë partnerit tuaj ju te dashuruarit dhe do i shprehni pafund ndjenjat tuaja. Beqaret do flirtojnë gjate gjithë kohës dhe deri ne fund te ditës do arrijnë te bëjnë për vete dike te veçante. Ne planin financiar do jete Saturni ai qe do ndikoje negativisht dhe mund te sjelle tronditje goxha te mëdha. Beni shume kujdes.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Keni kohe qe keni probleme e debate me partnerin tuaj? Nuk ndani me te njëjtat mendime si dikur për shume çështje? Edhe sot do jete një dite e turbullt dhe me mosmarrëveshje te njëpasnjëshme. Beqaret do jene shume te sinqerte me personat qe do takojnë dhe ky do jete një plus i madh. Ende nuk ka ardhur koha qe ata te hedhin hapa. Financat do jene te mira.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sot gjerat do fillojnë te përmirësohen ndjeshëm ne jetën tuaj ne çift dhe do mund te merrni fryme lirisht. Nuk do keni aspak probleme apo mosmarrëveshje me partnerin. Beqaret do kenë një dite fantastike edhe pse nuk do fillojnë një lidhje. Familjaret do ju përgatisin surpriza te paimagjinueshme. Ne planin financiar duhet te merrni masa sa pa qene shume vone.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do jeni te duruar, te matur dhe pozitive sot ju te dashuruarit prandaj marrëdhënia ne çift do ece me se miri. Partneri do ua njohe te gjitha meritat dhe ne mbrëmje do kaloni çaste romantike. Beqaret do kenë disa probleme ne pune dhe nuk do e kenë aspak mendjen tek jeta sentimentale. Buxheti nuk do jete katastrofik, por gjithsesi jo ashtu di e prisnit.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia juaj me partnerin ka rrezik te jete mediokre sot. Asgjë nuk ka për te ecur mire dhe intrigat do mbizotërojnë tek te dy palët. Beqaret do kenë plot njohje, por nuk do arrijnë dot ta gjejnë personin qe do ju përshtatet ne çdo pike. Ne planin financiar do jeni me te logjikshëm kësaj here dhe do e mbani situatën nen kontroll gjithë kohës.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do jete e kënaqshme sot dhe për asnjë çast nuk do keni për çfarë te qaheni. Ne mbrëmje do jeni edhe me te qete dhe do e shfrytëzoni ne maksimum praninë e partnerit. Beqaret do fillojnë romanca shume te bukura dhe emocionuese. Ne planin financiar do jete Neptuni ai qe do ndikoje pozitivisht dhe do ju nxite ta përmirësoni situatën.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do ndiheni jashtëzakonisht mire sot pranë partnerit tuaj dhe do bëni te pamundurën qe te qëndroni çdo moment pranë tij. Sot mund te bëhen edhe deklarata te forta e mund te merren vendime. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë te fillojnë një lidhje pasi ende nuk do ndiheni shpirtërisht gati. Me shpenzimet do jeni me te arsyeshëm prandaj gjendja do mbetet e kënaqshme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi dhe Plutoni do bëhen bashke gjate kësaj dite për t’iu ofruar momente fantastike. Ne çdo moment do përjetoni emocione te veçanta. Nëse jeni beqare, do jene serish planetët ata qe do krijojnë kushtet e duhura për te realizuar njohje interesante. Ne planin financiar do jeni me shume fat prandaj gjendja do filloje te përmirësohet ne mënyrë te habitshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do jeni mjaft romantike sot ju te dashuruarit dhe do e bëni partnerin te ndihet vërtet si neper ëndrra. Ne çdo çast do ndiheni te plotësuar dhe do doni qe e gjithë jeta ta ishte e tille. Beqaret do takojnë persona te përshtatshëm për te krijuar një lidhje, por nuk duhet te nxitohen për te hedhur hapa. Ne planin financiar keni për te qene te arsyeshëm dhe nuk do keni tronditje.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite e ngrohte dhe pa probleme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni asnjë lloj debati apo mosmarrëveshjeje me partnerin. Beqaret nuk do duan te bëjnë asnjë lloj ndryshimi ne jetën e tyre sentimentale sepse do kenë frike mos lëndohen. Buxheti do mbetet i qëndrueshëm për aq kohe sa ju tregoheni te kujdesshëm me çdo lloj hapi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Përkushtojuni me tepër partnerit tuaj gjate kësaj dite sepse nëse nuk e bëni keni për ta humbur atë pak e nga pak. Dikush tjetër ka kohe qe ju vrojton dhe po pret momentin qe ju te gaboni. Beqaret do kenë një dite tërësisht normale dhe pa ndonjë gjë te veçante. Ne planin financiar do keni humbje te mëdha nëse mbyllni sytë kur te kryeni shpenzime.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: