E bujshme/ Tirana ia ofroi stolin Skënder Gegës, ja pse i refuzoi trajneri – CNA
Connect with us

Aktualitet

E bujshme/ Tirana ia ofroi stolin Skënder Gegës, ja pse i refuzoi trajneri

Publikuar

-

Tirana ka ditë që e ka zyrtarizuar tra jnerin e ri, i cili është Ardian Mema, ama, fraksione brenda klubit nuk e kanë dashur kreun e stolit. Ishin pikërisht disa ditë para zyrtarizimit, që gjithçka po vonohej dhe kjo solli edhe dyshimet e mëdha që Mema mund të mos ishte trajner për sezonin e ri futbollistik.

Dhe ku ka zë, nuk është pa gjë. Julian Ahmatajt i ishte dhënë fjala nga brenda klubit se do të ishte trajneri i ri i skuadrës, por largimi i Skënder Gegës nga Partizani në një moment e përmbysi të gjithë merkaton e trajnerëve në Shqipëri, shkruan “Panorama Sport”.

LËVIZJA – Gjatë ditëve pas finales së Kupës së Shqipërisë, ka ndodhur diçka e jashtëzakonshme. Dikush nga stafi bardheblu e ka kontaktuar jo drejtpërdrejt Skënder Gegën dhe i ka hedhur në tavolinë idenë e drejtimit të Tiranës.

Në atë moment Mema nuk kishte firmosur dhe stoli ishte bosh. Një lëvizje që tregonte se Tirana kërkonte trajner të ri. Kontakti nuk ka qenë i drejtpërdrejtë me Gegën, ama kjo konfirmohet nga dy burime. Një brenda Tiranës dhe një brenda ishtrajnerit të Partizanit, i cili e kishte lënë punën e mëparshme.

REFUZIMI – Edhe pse ka pasur një lëvizje të tillë nga ana zyrtarëve të klubit Tirana, nga ana e Gegës ka ardhur një përgjigje që i ka lënë të gjithë të çuditur. Gega, i cili ka drejtuar në vendet arabike së bashku me Memën nuk ka pranuar të hyjë fare në bisedime me Tiranën. Ai ka thënë “jo”, duke i thënë lajmësit se nuk është i interesuar për një skuadër tjetër në këtë moment, duke e refuzuar Tiranën.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Zbardhet roli i Metës në shkatërrimin e Kushtetueses

Publikuar

-

By

“Mungesa e Gjykatës Kushtetuese vjen si pasojë e mos kryerjes së detyrës së presidentit Ilir Meta, në kohën kur duhet të shpallte vakancën, në vitin 2016”.

Kështu është shprehur ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, e ftuar në emisionin “Tempora”, duke iu kundërpërgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili ankohet për mungesën e Gjykatës Kushtetuese.

Meta, reformën në drejtësi e ka quajtur ramaforma në drejtësi.

Por, sipas Gjonajt, nëse Presidenti do të ishte i shqetësuar për ngritjen dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese do duhej të kishte hedhur shortin e KED, si në 2017, ashtu edhe në 2018.

“Nëse Presidenti do ishte i shqetësuar për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese do duhej të kishte shpallur vakancën e parë kur është njoftuar që në 2016, për dorëheqjen e një anëtari të saj. Por në fakt e ka shpallur dy vite më vonë gati në shkurt të vitit 2018. Të gjitha këto vonesa nuk janë për shkak të qeverisë. Qeveria i ka bërë të gjitha detyrat e saj dhe Ministria e Drejtësisë ka ushtruar të gjithë funksionin kushtetues dhe ligjor”, ka thënë Gjonaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Reforma në drejtësi/ Ministrja Gjonaj kapet duke gënjyer

Publikuar

-

By

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, nuk shkëputet dot nga linja e gënjeshtrave të Qeverisë.

Madje ajo guxon të gënjejë, hapur teksa deklaron se reforma në drejtësi sot nuk pengohet nga politika.

“Nëse më përpara edhe pas miratimit, kishte rrezikshmëri që të pengohej nga politika, sot nuk ka asnjë pengesë nga politika. Sot merr kohën e saj që do ti duhet çdo sistemi që ndryshon nga fillimi, me një arkitekturë dhe institucione të reja të marri periudhën e saj tranzitore që i duhet për të ringritur sistemin e ri”, ka thënë Gjonaj në emisionin”Tempora”.

Faktet se politika i ka duart në drejtësi janë të shumta, duke nisur që nga emërimi i prokurores së përgjithshme të përkohshme Arta Marku, tek skandali që vitin e kaluar përfshiu Krimet e Rënda apo së fundi tek përzgjedhja e disa prokurorëve skandaloz për në SPAK./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kërcënoi Arben Malajn”/ Taulant Balla pranon fajin

Publikuar

-

By

Partia Sociale që mbrëmë ka njoftuar se do të kërkonte shkarkimin e Arben Malajt nga bordi i Bankës së Shqipërisë.

Sot, gjatë ditës, Malaj reagoi, duke thënë se ka marrë edhe mesazhe kërcënuese nga kolegët e tij dhe drejtori gishtin ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Ky i fundit i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dërvishi ka mohuar të ketë kërcënuar Malajn.

“Nuk do doja të bëja asnjë koment. Do të jenë kolegët e Grupit Parlamentar që kanë kerkuar marrjen e kësaj mase disiplonore që do të flasin. Në asnjë Bankë Kombëtare në botë, asnjë anëtar që paguhet nga buxheti i shtetit, nuk bëhet pjesë e aktiviteteve publike”, është shprehur Balla.

Më tej ai ka pranuar se ka faj, por e ka lidhur me propozimin që ai ka bërë për emërimin e zotit Malaj në bordin e BSH-së.

“Unë di vetëm që kam fajin dhe përgjegjësinë që kam propozuar zotin Malaj që të bëhet anëtar i bordit të Bankës së Shqipërisë. Me ne, nëse shkel ligjin shkarkohesh, është një shkelje flagrante e ligjit nga Malaj. Une mbaj pergjegjësi që kam ngulmuar të ishte edhe ish-ministri i Financave, Arben Malaj”, është shprehur Balla./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending