Connect with Us

Horoskopi i ditës, 13 qershor 2019

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 13 qershor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete shume i ngrohte sot dhe do filloni te bëni projekte me afatgjata me partnerin tuaj. Do jeni optimiste dhe do i mendoni gjerat me kujdes. Beqaret do ndihmohen mjaft nga Jupiteri dhe nga Venusi. Ata do shtojnë mundësitë për takime. Ne planin financiar mos u nxitoni për asgjë. Po i bëtë gjerat dalëngadalë situata ka për te qene e qete.

DEMI 21. prill – 21. maj

Nëse nuk e prekni partnerin ne pikat e dobëta sot keni për te pasur një marrëdhënie te bukur me te. Respektojini edhe disa vendime qe ai mund te marre. Beqaret mire është te tregohen realiste sepse ashtu nuk do lëndohen. Mundësitë për ngjarje te rëndësishme sot do mungojnë. Ne planin financiar çdo gjë do ece si duhet sepse keni kohe qe po ecni me llogari dhe plane.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Gjatë kësaj dite do jeni shumë elastikë dhe të gatshëm për te provuar edhe gjera te reja me partnerin. Do i pranoni propozimet e tij vetëm qe te ndiheni sa me mire. Beqaret mund te bëjnë edhe zgjedhje sepse do iu jepen plot mundësi te mira. Ne planin financiar, duke pare ndikimin tejet pozitiv te Neptunit, ka mundësi te fitoni ndonjë lotari. Gjendja do jete shume me e mire se disa dite me pare.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Plutoni do merret me shume me sektorin e dashurisë për ju. Ai do ju mbroje edhe nga problemet qe mund t’iu lindin. Beqaret do kenë një dite te suksesshme dhe pa u munduar shume do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Ja qe ndonjëherë gjerat me te bukura ndodhin papritur. Ekuilibri financiar nga ana tjetër do përkundet. Nuk do e kontrolloni dot veten tuaj kur te shpenzoni.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse doni qe marrëdhënia juaj me partnerin te jete me e mire gjate kësaj dite duhet patjetër t’i kushtoni me tepër vëmendje partnerit tuaj. Po e late pas dore pak nga pak keni për ta humbur. Beqaret duhet te tregohen disi me te arsyeshëm sepse jo te gjithë do jene te sinqerte. Me financat mos u tregoni aspak te pamatur, por ecni me llogari përherë.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite shume e elektrizuar do jete kjo e sotmja për juve qe jeni ne një lidhje. Do kapeni edhe pas gjerave me elementare me partnerin dhe do keni debate te forta. Beqaret duhet te kenë me shume besim tek vetja dhe nuk duhet te ndalen se joshuri personat qe do pëlqejnë. Ne planin financiar me mire te mos ndërmerrni shume rreziqe sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite jo shume e mire kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni vetëm pasi partneri do jete i zënë me pune dhe nuk do ketë kohe te merret me ju. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa te rëndësishëm edhe pse ne fakt mundësitë do jene goxha te mira. Buxheti nuk do ketë asnjë lloj problemi, përkundrazi gjendja mund te jete aq e mire saqë mund te bëni edhe ndonjë investim me tepër.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

As ju nuk do keni një dite pozitive gjate kësaj dite. Nuk do merreni vesh aspak me atë qe keni ne krah dhe here pas here do debatoni me te. Beqaret nuk do e kenë aspak te vështirë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë dhe për ta çdo gjë do ndryshoje. Financat do jene te kënaqshme kështu qe mund te kryeni investime me tepër nga zakonisht. Do jeni me te qete edhe kur te shpenzoni për gjerat e nevojshme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite normale do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni asnjë lloj problemi me partnerin, por as emocione te forta nuk do përjetoni. Beqaret do kenë plot njohje interesante, por ende nuk do preferojnë te hedhin hapa. Ne planin financiar duhet te tregoheni te duruar ne mënyrë qe ta gjendja te ndryshoje për mire. Me nxitim nuk arrihet askund.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do të jetë një ditë neutrale, ku përmirësimi do të vijë vetëm në fundjavë. Ndiheni mirë me veten tuaj dhe kjo gjë ju ndihmon që të përballoni çdo krizë dhe të gjeni rrugëdalje përballë çdo situate.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot do keni me shume nevoje se kurrë për qëndrueshmëri dhe qetësi ne jetën tuaj ne çift. Flisni me partnerin dhe ai do beje te pamundurën qe t’ua siguroje te dyja. Beqaret nuk do preferojnë te fillojnë aventura kalimtare dhe do presin ende derisa te shfaqen mundësitë për takime serioze. Ne planin financiar bëjini me kujdes llogarite ne mënyrë qe te mos keni probleme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite mjaft romantike do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do ndiheni mire dhe do përjetoni emocione te forta pranë partnerit. Beqaret do marrin, por edhe do bëjnë deklarata te forta dashurie. Jeta e tyre ka gjasa te ndryshoje përgjithmonë. Sektori i financave nuk do ketë probleme sepse ju gjithmonë dini si te veproni dhe si t’i menaxhoni te ardhurat.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: