Bixhoz me dashurinë/ Shivai zbulon të vërtetën e fabrikave Kalijani, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Bixhoz me dashurinë/ Shivai zbulon të vërtetën e fabrikave Kalijani, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Shivai vendos të blejë shtëpinë Oberoi. Ai duhet të gjejë një shumë të madhe parash. Vir është i sigurt se Shivai do e humbë shtëpinë. Gjërat më me vlerë të familjes shiten dhe Shivai nuk ka mundësi t’i blejë. Texh rikthehet dhe mëson se shtëpia është vendosur në shitje. Om dhe Rudra i bërtasin Texhit. Gjyshja i gjuan në shpullë Texhit dhe i thotë se e ka turpëruar familjen. Shivai i premton gjyshes se nuk do e lejojë të turpërohet. Vir ndjek ankandin e shtëpisë Oberoi nga televizori dhe kënaqet.

Shivai merr 1 mijë krorë dhe ofron 500 krorë për shtëpinë dhe të gjithë gjërat që u shitën. Shivai e fiton ankandin dhe shtëpinë. Të gjithë përqafojnë Shivain dhe qajnë nga gëzimi. Vir inatoset dhe premton se do hakmerret. Zvetlana rikthehet dhe i tregon të gjithëve se nuk ka qenë në burg. Ajo zbulon sekretin e familjes Oberoi para mediave. Të gjithë shohin sesi Texh i vuri flakën fabrikave Kalijani. Shivai tregon një video tjetër që vërteton se Texh nuk ka faj. Tia di një sekret tjetër për fabrikat Kalijani dhe në të është e përfshirë familja e Anikës.

Kuriozitete

Cilat janë tiparet që iu karakterizojnë sipas shenjës së horoskopit?/ Ja kush janë gratë më të forta

Publikuar

-

Dashi

Gruaja e lindur nën këtë shenjë ka një ndjenjë shumë të fortë të detyrës dhe përgjegjësisë. Falë këtyre dy karakteristikave, gruaja e dashit është shumë vendimtare dhe është njëkohësisht një shoqe e besuar, grua dhe një nënë e devotshme. Ajo i do betejat dhe përbuz çdo lloj dobësi. Nevoja e vazhdueshme për veprim dhe sfidë, konkurrencë dhe vetëqëndrim mund ta shtyjë atë në kontraste të vështira me partnerin. Përkundër këtyre cilësive, ajo është një grua shumë femërore dhe simpatike. Për njeriun që do, ajo është e gatshme të bëjë gjithçka. Ajo gjithmonë do të jetë pranë tij përballë çdo lloj vështirësie. Kur i nënshtrohet stimujve të jashtëm emocionues, ajo ka vështirësi në mbajtjen e natyrës së saj në mënyrë monogame.

Demi

Gruaja Dem është e qetë, e organizuar, e kontrolluar, por në të njëjtën kohë sentimentale, romantike, me emocione intensive. Ajo posedon cilësitë e joshjes jashtë zakonit dhe përgjithësisht ka praninë e mirë. Ndjesia e saj praktike vlen edhe për punët e dashurisë. Një e dashur e mirëqenies dhe luksit, ajo ka nevojë për qëndrueshmëri ekonomike dhe nuk i përbuz ata që ofrojnë dëshmi të prekshme të dashurisë. Ndonjëherë ajo provon të jetë dembele, lakmitare dhe konservatore. Familja luan një rol themelor në jetën e saj, duke treguar në përgjithësi cilësi të shkëlqyera si një zonjë. Gruaja Demi, di si të jetë një nënë dhe një grua shumë e ëmbël dhe e dashur.

Binjakët

Gruaja e lindur nën këtë shenjë zodiake është shumë larg stereotipit tradicional femëror. Gjithmonë plot ide, të shqetësuara dhe të shkëlqyeshme, ajo vazhdimisht ka nevojë për stimulime, angazhime të reja, që të ketë njerëz interesantë aty pranë. Në një përpjekje për të shpëtuar nga mërzia, vetmia dhe pakënaqësia, ajo mund të bëhet e tensionuar dhe nervoze, deri në pikën e marrjes së qëndrimeve histerike. Në dashuri, krijon marrëdhënie të bazuara kryesisht në kuptimin emocional dhe intelektual. Ajo që kurrë nuk duhet të mungojë në një marrëdhënie me gruan Binjakët është barazia e plotë e dy anëtarëve dhe liria e tyre reciproke e njohur. Brenda një marrëdhënieje të konsoliduar, ajo di se si të luajë rolin inteligjent dhe të rafinuar të zonjës.

 

Gaforrja

Femrat e lindura nën shenjën e Gaforres, konsiderohen më feministe e të gjithë zodiakut. Ata janë të ëmbla dhe të dashur, të paparashikueshme dhe enigmatike, të paqëndrueshme dhe irracionale. Ato janë gra të forta, ambicioze, poseduese dhe autoritare. Këto qëndrime të fundit, megjithatë, ushtrohen kryesisht në familje sesa në punë dhe në afirmimin shoqëror. Ato tërhiqen natyrshëm nga amësia dhe kujdesi për fëmijët. Ato e duan ushqimin dhe shtëpinë e mirë, duan ngrohtësinë.

Luani

Gruaja e lindur nën këtë shenjë të zodiakut është e fortë, dinamike, konkurruese, e pavarur dhe ka një nevojë të madhe për të parë cilësitë e saj të njohura dhe të vlerësuara nga ata që e rrethojnë. Individualiste, e zhytur në lojë, teatrale, ajo ka një krenari të egër të ndihet si një grua e parë, një mbretëreshë dhe pretendon të trajtohet si e tillë. Ajo e braktis veten për të dashur në një mënyrë të plotë. E ndjeshme dhe bujare, ajo është ndër gratë që jetojnë dashuri fizike në një mënyrë më të ngrohtë dhe më të qetë. Ajo është një grua dhe nënë shumë e pranishme.

Virgjëresha

Gruaja e Virgjëreshës nuk është vetëm e vëmendshme dhe inteligjente, ajo gjithashtu është e informuar mirë dhe ka mendime të sakta se ajo është në gjendje të diskutojë dhe të mbështesë. Intuitën e saj, efikasitetin e saj, aftësitë e saj organizative e lejojnë atë të kryejë projektet më të ndryshme, për të arritur pothuajse çdo gjë që ajo bën. Jeta e saj private është më pak e lehtë. Ajo e ka të vështirë të jetë spontane dhe të lejojë jetesën, ajo përpiqet të mbajë emocionet dhe pasionet nën kontroll dhe mund të duket e ftohtë dhe e shkëputur. Në një marrëdhënie që e bind atë nga të gjitha këndvështrimet, ajo është gjithashtu në gjendje të lirojë plotësisht afektivitetin dhe sensualitetin e saj.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Anika varroset, ja ç’do ndodhë sot

Peshorja

Natyra e vërtetë e grave të Peshores shpesh kontraston me atë që sugjeron pamja e tyre. Në sipërfaqe ato janë të ëmbla, plot hir, me një feminitet të qetë. Në thelb kanë tendenca të forta intelektuale, aftësi të konsiderueshme operacionale, emocione dhe ndjenja të arsyeshme dhe të kontrolluara mirë. Në dashuri, gruaja Peshore është e ndjeshme, sensuale, hezituese dhe dëshiron të mbrohet dhe të lëkundet. Kur ajo me të vërtetë e do, i jep veten plotësisht partnerit të saj, ajo tenton ta asimilojë veten dhe të jetojë në jetën e tij.

Akrepi

Gruaja e lindur nën shenjën e Akrepit, shpesh është e rrethuar nga aura e njëjtë e dykuptimësisë dhe misterit që shoqëron njeriun me të njëjtën shenjë. Ai ka një ndjenjë të fortë drejtësie, është krenare dhe e drejtpërdrejtë. Komplekse, ajo është gruaja që më së miri e di se si t’i kuptojë dhe pranojë dobësitë e atyre që janë pranë saj. Në dashuri, si në miqësi, është shumë përzgjedhëse. Ajo kërkon shumë nga të gjitha këndvështrimet: besnikëria, përkushtimi, ekskluziviteti, siguria materiale. Gjithashtu është shumë e kërkuar nga pikëpamja seksuale dhe emocionale.

Shigjetari

Përveç nevojës së vazhdueshme për të njohur, lëvizur, hulumtuar, gruaja e lindur nën këtë shenjë ka një nevojë të pakuptueshme për të komunikuar. Dashuria e pandalshme e saj është me të vërtetë e njohur. Për fat të mirë, është një person e cila në përgjithësi arrin të angazhojë dhe intrigojë bashkëbiseduesit e saj, pa i mërzitur ata. Gruaja e Shigjetarit është shumë e prirur për lirinë e saj personale, për mundësinë që gjithmonë të ketë përvoja të reja. Ajo është shumë e vëmendshme ndaj profesionit dhe karrierës, si dhe për të udhëtuar. Ajo e do dashurinë duke qenë në dashuri dhe në marrëdhënie ajo është romantike dhe e zjarrtë. Nëse ajo martohet, ajo bujarisht e do burrin dhe fëmijët e saj, por vështirë se mund të vendoset për një jetë paqësore si nënë.

Bricjapi

Gruaja e lindur nën këtë shenjë, ka një mënyrë për të paraqitur veten më pak të ngurtë se nga e cila megjithatë nuk dallon shumë nga karakteri. Është jashtëzakonisht e këndshme dhe elegante në dukje, është e mençur, realiste, diplomatike dhe në shumë raste, e përkushtuar me vendosmëri për të ndërtuar një pozicion në botën e punës. Megjithëse një grua e dashur dhe një oreks i shëndetshëm seksual, gruaja e Bricjapit e ka të vështirë të lërë feminitetin e saj të lirë. Ndonjëherë, ajo sheh ato marrëdhënie të nxehta dhe të zjarrtë që dëshiron.

Ujori

Gratë e lindura nën shenjën e Ujorit karakterizohen nga një altruizëm instinktiv, i lidhur me konceptimin idealist të shoqërisë dhe botës. Ky lloj i grave shpesh bëjnë angazhime publike, sociale ose politike. Ato nuk janë shumë të vëmendshme ndaj emocioneve të tyre, ndonjëherë i mbytin ose i kontrollojnë ato, duke e nënvlerësuar kështu rëndësinë e seksualitetit dhe të familjes. Por nëse gjejnë një shok të durueshëm dhe të kuptueshëm, ato janë në gjendje të lëshojnë pe edhe në sferën private.

Peshqit

Gruaja e lindur nën këtë shenjë zodiake është lloj, romantike, ëndërruese, e padepërtueshme, shpesh e heshtur, iembështjellë vazhdimisht në një bukuri misterioze. Nuk është aspak e dobët. Në dashuri ajo është e kërkuar dhe bujare, e paaftë të rezistojë ndaj vëmendjes së vogël mashkullore, butësisë, luleve dhe poezive të dashurisë. Kur vendos një lidhje, ajo tenton ta idealizojë atë dhe të qëndrojë besnike ndaj partnerit të tij. Ndjeshmëria e saj është komplekse dhe e nuancuar, një humnerë misterioze ku frika dhe pasion bashkëjetojnë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Aktorja seksi feston ditëlindjen/ Dalin pamjet nga festa luksoze

Publikuar

-

Aktorja seksi nga Kosova, Arta Elezaj  është një nga vajzat më të komentuara për shkak të bukurisë së saj.

Dita e sotme është shumë e veçantë për të, pasi feston ditëlindjen. Arta ka vendosur që ta festojë me shoqërinë e saj në një vend mjfat luksoz siç duket dhe nga fotot e publikuara në Instagramin e saj.

LEXO EDHE:  Bixhoz me dashurinë/ Anika varroset, ja ç’do ndodhë sot

Mes të tjerash bukuroshja kosovare ka marrë si dhuratë një buqetë të madhe me trëndafila të kuq.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arta Elezaj (@artaelezaj) on

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Gjesti i kryqëzimit të gishtërinjve/ Zbulohet origjina e këtij veprimi

Publikuar

-

Ndër gjestet më të përhapura dhe të përdorura të paktën një herë në jetë nga secili prej nesh është kryqëzimi i gishtave. Në ditët e sotme, ky gjest përdoret për të dëshiruar fat të mirë dhe për të mbrojtur veten nga fat i keq, kur themi një “jo të vërtetë” ose një “gënjeshtër”.

Kryqëzimi i gishtave është një nga gjestet gjerësisht të përdorura në të gjithë botën perëndimore për të hequr negativitetin dhe për të sjellë energji “të mirë” para se të bëjnë ndonjë gjest apo veprim të përshtatshëm. Është një gjest paragjykues që sjell fat të mirë. Por a e dini se si ka lindur ky gjest i njohur? Gjesti i kryqëzimit të gishtërinjve në të vërtetë ka origjinë fetare.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Burxhu hidhet nga shkallët, faji i mbetet Arzus, ja ç’do ndodhë sot

Në Mesjetë ky gjest ishte në modë, për të mbajtur larg djallin, syrin e keq dhe fatkeqësinë. Në atë kohë, besohej se djalli mund të arrinte shpirtrat që kalonin nëpër gishta dhe që atëherë dhe në vijim, zakonet e kalimit të gishtërinjve për të kërkuar mbrojtje hyjnore kryhen nga të gjithë.

Rituali supersticioz i kryqëzimit të gishtërinjve përdoret në disa vende të huaja. Përmendim këtu Britaninë e Madhe, ku kryqëzimi i gishtave përdoret për të shmangur syrin e keq.

Gjermanët zakonisht shtypin gishtin e një shoku për t’i dhënë atij një dëshirë apo fat të mirë, gjest i cili vjen nga fiset e lashta gjermane. Rituali apo gjestet me gishta gjithmonë favorizojnë një mbrojtje kundër fatkeqësive të fatit./ Burimi Top Channel

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Close