Vrasje të vogla/ Burxhu dhe Mehmet vendosin të martohen, ja ç’do ndodhë sot – CNA
Connect with us

Life Style

Vrasje të vogla/ Burxhu dhe Mehmet vendosin të martohen, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Burxhu ka frikë se Oja do i tregojë Mehmetit që ajo nuk është shtatzënë. Ajo shtiret para Mehmetit si e mërzitur për faktin që gratë e Sarmashëkut kanë mësuar shtatzëninë e saj. Burxhu i kërkon Mehmetit të martohen për t’ja mbyllur gojën të gjithëve. Ajo arrin ta bindë Mehmetin dhe vendosin të bëjnë dasmë. Mehmet vendos t’i tregojë Arzus para se ta marrë vesh nga të tjerët. Arzu mëson se Mehmet do matohet. Ajo i gjuan me shpullë Mehmetit. Mehmet i tregon Tajlanit se nuk është shumë i sigurt për martesën.

Serhan dhe Tajlan ndihmojnë Mehmetin të zgjedhë kostumin e dasmës. Merve hakmerret ndaj Ojas duke i mbyllur çdo hapësirë publike ku ajo mund të vrapojë. Merve dhe Pelin përballen në shkollë por nuk i flasin njëra-tjetrës. Profesori rikthehet në Sarmashëk dhe vëzhgon nga larg Pelinin. Merve nuk e fton djalin e Pelinit në festën e ditëlindjes së Milës. Pelin nxehet kur e mëson këtë dhe parakalon Merven me makinë. Pelin ja përplas në fytyrë Merves të vërtetën që Serhan e ka braktisur dhe i thotë mos t’ja nxjerrë inatin fëmijëve. Merve nuk e pranon dhe Pelin i thotë se di shumë gjëra. Profesori hyn fshehtas në shtëpinë e Pelinit dhe thyen foton e saj me Tajlanin.

Kryesore Show Biz

Aktorja e famshme tërheq vëmendjen/ “Çmend” fansat me format

Publikuar

-

Aktorja bukuroshe nga California, Blanca Blanco ka tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave.

Teksa po pushonte në Marina Del Rey aktorja ka bërë që të gjithë të kthejnë sytë tek ajo.

E veshur me bikini aktorja, 38 vjeçarja nxori në pah format trupore.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shfaqje spektakolare në bregdet/ Satelitët kapin imazhe fantastike të “shkëndijave blu”

Publikuar

-

Një lloj qelize planktonike e cila njihet ndryshe si “shkëndija e detit” ka dhënë një spektakël në bregdetin e Kinës Lindore.

Ata japin reflesin e ngjyrës blu kur uji lëviz apo trazohet nga anijet ose valët. Imazhet satelitore të vitit 2000-2017 tregojnë një shkëlqim më të madh , më të bollshëm të shkëndijave blu.

Studiuesit thonë se kjo ka të bëjë me ndërtimin e digës Tre Gorges.

Falë aftësisë së planktonit për të absorbuar dhe shpërndarë dritën, shkencëtarët ishin në gjendje të përcillnin aktivitetin e tyre përmes imazheve satelitore duke analizuar ndryshimet në ngjyrën e oqeanit.

Këto organizma absorbojnë më shumë dritë blu dhe shpërndajnë më shumë dritë të kuqe sesa mikroorganizmat e tjerë, thotë ekipi.

Duke analizuar afro 1,000 imazhe të Detit të Kinës Lindore nga satelitët Terra dhe Aqua të NASA-s, si dhe Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, ekipet identifikuan lulëzime që u shfaqën midis prillit dhe gushtit gjatë 18 viteve. Ndërsa ata zakonisht duken pranë bregut së lumenjve, imazhet satelitore zbuluan shumë që ndodheshin më larg.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Burxhu fajëson Arzun për gjendjen e Ojas/ Ja çfarë do të ndodhë sot në “Vrasje të vogla”

Publikuar

-

Merve, Pelin dhe Arzu shkojnë të takojnë Ojan në spital. Ato dyshojnë tek njëra-tjetra. Burxhu hyn në dhomën e Ojas dhe kërkon për byrzylykun e saj por nuk e gjen. Ajo del fshehtas nga dhoma e Ojas para se ta shohin.

Oja i sheh me dyshim Merven, Pelinin dhe Arzun. Serhan shkon në spital për të takuar Ojan. Pelin ndihmon Serhanin që Merve mos ta shohë. Pelin i tregon Serhanit që Ojas këtë ia bëri Merve. Burxhu ka frikë se do zbulohet që donte të vriste Ojan. Ajo shkon në lokalin e dasmës dhe kërkon për byrzylykun. Merve gjen Rashelin pa ndjenja dhe mëson se dikush ka hyrë në shtëpi.

Serhan e gjen Ojan duke qarë në dhomën e spitalit. Oja i kërkon falje Serhanit dhe i tregon që ka pasur frikë nga ndjenjat e saj. Ajo i tregon që një grua e mbylli brenda dhomës frigoriferike. Serhan kontrollon kamerat e lokalit por ato janë fikur në momentin kur ka ndodhur incidenti i Ojas.

Merve i thotë Serhanit që Arzu tentoi të vriste Ojan. Serhan i tregon Mehmetit. Burxhu i thotë Serhanit që pa Arzun në katin e poshtëm të lokalit ku ndodhi incidenti.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Trending

Read previous post:
Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Close