Horoskopi i ditës, 12 qershor 2019 – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 12 qershor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Gjatë kësaj dite mund të keni goxha përballje me partnerin tuaj dhe do ndiheni keq. Ju ka ardhur ne maje te hundës sjellja e tij dhe nuk do duroni dot me. Beqaret do jene goxha entuziaste me takimet qe do realizojnë, por yjet këshillojnë me shume maturi. Ne planin financiar do keni probleme te vogla, por jo për t’u alarmuar. Tregohuni gjithë kohës te matur.

DEMI 21. prill – 21. maj

Marsi dhe Venusi do e bëjnë ditën e sotme shume te bukur dhe emocionuese. Pranë partnerit do ndiheni me te plotësuar dhe nuk do kërkoni gjera te jashtëzakonshme. Beqaret mire është te mos abuzojnë me joshjen sepse do krijojnë një përshtypje te keqe për veten. Buxhetin mire është ta riorganizoni sepse përndryshe shume shpejt do përballeni me probleme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse bëni përpjekjet e duhura gjate kësaj dite keni për ta përmirësuar goxha marrëdhënien me partnerin. Po vazhduat te tregoheni kokëfortë situata mundet edhe t’iu dale jashtë kontrollit. Beqaret nuk duhet te dëshpërohen sepse dite me te bukura i presin. Ne planin financiar do arrini te ruani ekuilibrin dhe do ndiheni shume here me te qete se me pare.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sot do kaloni një dite te bukur dhe pa probleme ju te dashuruarit. Nuk do keni aspak debate me partnerin, përkundrazi do qeshni me ato qe keni pasur dikur. Beqaret do ndihen mire gjithë kohës kështu qe nuk do e kërkojnë me ngulm krijimin e një lidhjeje. Financat do mbeten goxha te mira pasi nuk do e teproni me shpenzimet dhe paret qe keni do i menaxhoni me kujdes.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite shume e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni me te sinqerte me atë qe kane ne krah dhe do bëjnë çfarë te munden për ta çuar ne një stad me tej marrëdhënien. Beqaret ka mundësi te bien ne dashuri me disa miq, por nuk do munden dot t’ua thonë. Ne planin financiar mos ndërmerrni rreziqe sepse mund te ngeleni me xhepat bosh.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite e veçante do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do e dashuroni partnerin si asnjëherë me pare dhe nuk do mungojnë surprizat nga te dy palët. Beqareve do ju realizohen ëndrrat me te bukura dhe jeta do ju marre drejtimin e shumëpritur. Ne planin financiar keni për te pasur probleme serioze, por miqtë dhe familjaret nuk do ju lënë ne balte.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do jete shume here me e mire sot. Mes jush dhe partnerit nuk ka për te pasur asnjë lloj problemi, përkundrazi do i zgjidhni edhe te vjetrat qe i kishit lënë pezull. Beqaret do dine si te flirtojnë dhe si te joshin, kështu qe sot do ketë te reja për ta. Ne planin financiar gjendja ka për t’u përmirësuar shpejt pas masave qe ju keni marre.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Planetët ka rrezik te ndikojnë negativisht tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe mund te sjellin probleme te mëdha. Për asnjë moment nuk do merreni vesh me atë qe keni ne krah dhe nuk do i pranoni as këshillat e miqve. Beqaret nga ana tjetër mund te kenë papritur dashuri me shikim te pare. Ne planin financiar nuk duhet ne asnjë mënyrë te tregoheni te palogjikshëm.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Planetët do ju bëjnë me optimiste sot juve qe jeni ne një lidhje kështu qe do ndiheni me mire dhe do jeni me te qeshur. Beqaret do marrin propozime interesante dhe mund te hedhin edhe hapa te menjëhershme. Gjithçka do jete ne dorën e tyre. Ne planin financiar Jupiteri do sjelle fat me shumice. Gjendja ka për te qene e mire dhe mund te bëni edhe disa investime.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do bëni te pamundurën për te bashkëpunuar me partnerin tuaj sot dhe për te krijuar një klime sa me te ngrohte. Çdo gjë do ece mire mes jush. Beqaret nuk duhet te bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për te gjetur dashurinë sepse do vije një dite qe do pendohen për këtë gjë. Financat mund te kenë goxha tronditje pasi do ju duhet patjetër te bëni shpenzime.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Yjet dhe veçanërisht Neptuni do ju përkëdhelin sot. Do i thoni fjale te ëmbla njeri-tjetrit dhe nuk do e kritikoni me si dikur. Nëse jeni ende beqare do keni një jete sociale shume te pasur dhe nuk do e ndieni aspak nevojën për një person tjetër ne krah. Me financat do dini si te silleni dhe nga ana tjetër do merrni edhe disa promocione nga puna. Situata do jete e kënaqshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite harmonike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni te dy palët ne humor shume te mire dhe nuk do keni aspak debate. Beqaret duhet te ruajnë vetëkontrollin sepse po bene gabime do i vuajnë pasojat me vone. Sektori financiar do jete me i qëndrueshëm. Te ardhurat do jene te mira dhe nuk do e keni problem te bëni disa shpenzime me shume.

Aktualitet

Kostum sportiv dhe taka me diamante/ Këngëtarja i habit të gjithë me pamjen e re

Publikuar

-

Atë mund ta quajmë pa frikë “një shtëpi mode”, pasi në çdo dalje të saj vjen ndryshe dhe shumë trendi.

Bëhet fjalë për këngëtaren e famshme Rihanna, e cila i ka habitur të gjithë me veshjen e saj të fundit.

Rihanna është shfaqur me një kostum sportiv, të cilin e ka kombinuar me vëthë dhe këpucë prej diamante dhe e siguri do të bëhet shembull për të gjitha vajzat.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 qershor 2019

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Qëlloi Ramën me çizme…/ Neritan Ceka i puth dorën Kryemadhit

Publikuar

-

By

Arkeologu, historiani, politikani dhe ish ambasadori i Shqipërisë në Itali, Neritan Ceka, fjalëve të Ramës se ka dalë nga filxhani i Monika Kryemadhit i është përgjigjur duke thënë se ai nuk ka pirë asnjëherë kafe me Kryemadhin.

Ceka sqaroi se është takuar vetëm një herë, rastësisht, me Kryemadhin dhe i ka puthur dorën, që ka qëlluar Ramën me çizme.

“Rama në takimet e tij me popullin thotë që Neritan Ceka del nga filxhani i Monika Kryemadhi. Tani e ka zvogluar objektin nga kazani, tepsia e timoni ka dalë tek filxhani. Unë i them që nuk kam pirë as edhe një herë kafe me Monikën, e kam takuar një herë rastësisht dhe e pyeta se me kë dorë qëlloi me çizme Ramën dhe kur ajo ma tregoi i’a putha dorën”,-tha Ceka në studion e “Provokacija”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Hajdut, ke vjedhur …”/ Neritan Ceka shpërthen kundër Edi Ramës

Publikuar

-

Arkeologu, historiani, politikani dhe ish ambasadori i Shqipërisë në Itali, Neritan Ceka, ka komentuar audiopërgjimet e shitblerjes së votave në Dibër.

I qenë present në studion e emisionit “Provokacija”, në TV “ABC News”, Ceka e quajti Ramën hajdut që duhet të japë dorëheqjen.

“I kam lexuar me një trishtim shumë të madh audiopërgjimet. Nuk është se u blenë 4 vota. Kemi të bëjmë me një deputet, drejtor që vrapon, shantazhon dhe bën presion. Nuk janë një fakt i veçuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 18 qershor 2019

Zotëri ti ke vjedhur, je hajdut dhe duhet të ikësh. Por kush do ia thotë Ramës këtë? Këtë mund të ia thotë vetëm populli shqiptar me 30 Qershor, nëse do të shkojnë për të votuar”, – u shpreh Cekaj, ndër të tjera./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Close