Connect with Us

Horoskopi i ditës, 11 qershor 2019

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 11 qershor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Falë mbështetjes së Merkuri të pozicionuar mirën ne qiellin e dashurisë, sot gjerat mes jush dhe partnerit kane për te ecur për mrekulli. Do analizoni me kujdes gjithçka dhe nuk keni për te pasur trazira te mëdha. Beqaret do jene gjithashtu optimiste dhe te gatshëm për te bere atë qe do ndiejnë. Ne planin financiar keni për te pasur me shume fat se me pare. Do ndiheni gjithë kohës te qete.

DEMI 21. prill – 21. maj

Do keni rivalitet te forte gjate kësaj dite ju te dashuruarit dhe here pas here do ndiheni keq. Reflektoni me kujdes dhe me pas merrni vendime. Beqaret mire është te tregohen te matur sepse ne te kundërt do përballen me probleme me vone. Ne planin financiar Plutoni do ua ndërlikojë pak gjerat. Bëhuni me te duruar dhe keni për ta pare sa mire do ju ecin gjerat.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Edhe pse do jeni ne një lidhje, shija e frutit te ndaluar do ju pëlqejnë me shume gjate kësaj dite. Do tundoheni lehtësisht dhe mund te hidhni hapa për te cilat një dite do pendoheni. Beqaret do kenë një dite te ndërlikuar dhe nuk do preferojnë te marrin vendime. Ne planin financiar duhet te tregoheni me vigjilente se me pare. Mos u tundoni te bëni blerje te mëdha qe mund t’iu sjellin probleme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Saturni do ketë ndikimin me te madh tek jeta juaj gjate kësaj dite. Ai do ju beje me te logjikshëm dhe me te gatshëm për te bashkëpunuar me atë qe keni ne krah. Pak nga pak do gjeni zgjidhje për problemet. Beqaret do ndihen mire me personat qe do takojnë, por do preferojnë te presin pak kohe para se te hedhin hapa. Shpenzimet mire është t’i kryeni me sa me shume kujdes.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Gjate kësaj dite ka mundësi qe disa nga ëndrrat t’iu bëhen realitet. Do merrni fryme me lirisht dhe nuk do e mbani kokën pas. Momente te këndshme priten te vijnë ore pas ore. Beqaret do jene sharmante dhe sensuale kështu qe do arrijnë te bëjnë për vete këdo. Sektori i financave nuk do ketë përmirësime te jashtëzakonshme kështu qe mundohuni te jeni te kujdesshëm me çdo hap.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nuk do jeni te arsyeshëm gjate kësaj dite dhe do bëni gabime te vazhdueshme me partnerin. Marrëdhënia mes jush do lere shume për te dëshiruar. Beqaret do realizojnë plot takime, por ende nuk do jene plotësisht te bindur për hapat qe duhet te hedhin. Me shpenzimet tregohuni sa me te arsyeshëm dhe keni për te dale te fituar. Po nuk menduat për nesër nuk keni gjë ne vije.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume e këndshme ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. do rrethoheni gjate gjithë kohës nga dashuria dhe nga emocionet. Beqaret ka rrezik te jene impulsive dhe do hedhin disa hapa te gabuara. Ne planin financiar gjendja do përmirësohet tej mase. Te gjitha përpjekjet qe keni bere se fundmi do japin frytet e veta.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite e mbushur me pasion do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ja kaloni aq mire pranë atij qe dashuroni saqë nuk do doni te shkëputeni për asnjë çast. Edhe beqaret do jene te privilegjuar ne dashuri dhe do e gjeni personin me te përshtatshëm. financat duhet t’i menaxhoni me më shume maturi dhe përkujdes nëse nuk doni te keni tronditje.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do filloni disa projekte te përbashkëta me partnerin tuaj te cilat do ju afrojnë edhe me shume me njeri-tjetrin dhe do ju bëjnë te njihni disa ane te tjera te tij. Beqaret do kenë një dite gjithashtu interesante dhe te mbushur me njohje te reja. Ne planin financiar Plutoni do ju ndihmoje gjate gjithë kohës dhe gjendja ka për te qene e kënaqshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Mos u mundoni te impononi mendimet tuaja teka i qe keni ne krah gjate kësaj dite sepse do ju dalin probleme serioze me pas. Shfrytëzojeni sa te mundeni kohen kur te jeni pranë njeri-tjetrit për t’u dashuruar si me pare. Beqaret do kenë një dite te paqëndrueshme dhe mund te bëjnë gabime te pafalshme. Financat do mbrohen nga Jupiteri. Ai do ju beje te logjikshëm ne çdo moment.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do ëndërroni me shume sesa duhet sot ju te dashuruarit dhe ka rrezik qe realiteti do ju duket me i trishte. Rikthehuni me këmbë ne toke para se te lëndoheni. Beqaret do jene tej mase sensuale. Mundësitë qe do iu jepen sot nuk duhet t’i humbasin për asnjë lloj arsyeje. Me shpenzimet tregohuni te kujdesshëm nëse nuk doni te keni probleme me vone.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ne përgjithësi ju e vlerësoni partnerin tuaj dhe ja njihni meritat, por sot vetëm do e kritikoni atë dhe do jeni te pakënaqur. Nëse keni pengje duhet te flisni hapur me te e jo te shmangni diskutimet. Beqaret nuk duhet te presin gjera te jashtëzakonshme sot. Ne planin financiar do keni disa probleme te vogla, por asgjë për t’u alarmuar.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE