Connect with Us

Horoskopi ditor/ Dashuria dhe financat, si do të jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut

Aktualitet

Horoskopi ditor/ Dashuria dhe financat, si do të jetë kjo ditë për 12 shenjat e zodiakut

Publikuar

-

horoskop- shenjat me spontane

Dashi

Nëse nuk doni që debatet dhe mosmarrëveshjet të bëhen pjese e jetës suaj mundohuni të tregoheni sa më bashkëpunues dhe të kuptueshëm me partnerin tuaj. Beqarët do jenë të pandalur derisa ta bëjnë për vete personin që pëlqejnë. Për planin financiar do filloje një periudhë mjaft delikate, prandaj duhet ta dyfishoni maturinë dhe përkujdesjen.

Demi

Ditë goxha e trazuar kjo e sotmja edhe për ju. Marsi do ju bëjë më kokëfortë dhe nuk do pranoni të hapni rrugë. Kujdes sepse po vazhduat kështu do e shkatërroni lidhjen që keni ndërtuar. Beqarët do kenë një ditë më intensive dhe të mbushur me surpriza. Në planin financiar do keni fat dhe do mund të bëni investimet e nevojshme.

Binjaket

Jeta në çift do jetë gjatë gjithë kohës e mbrojtur nga yjet sot. Do kaloni momente të ngrohta me të dhe nuk do dëshironi të qëndroni për asnjë çast vetëm. Beqarët që presin me padurim ndryshime, sot do ndihen për mrekulli. Erdhi më në fund edhe dita e tyre. Në planin financiar duhet të kujdeseni shumë në mënyrë që ekuilibri të mos ketë asnjë tronditje.

Gaforrja

Pasioni do shtohet edhe më tepër gjatë kësaj dite dhe momentet që do kaloni me partnerin do jenë të zjarrta. Ne këtë mënyrë do i harroni edhe disa debate qe keni pasur dikur. Beqaret do kenë një dite te zakonshme. Beni edhe pak durim për te krijuar lidhjen e dëshiruar. Ne planin financiar nuk duhet te dëgjoni këshillat e miqve sepse mund te keni probleme.

Luani

Yjet do ju mundësojnë një dite shume te bukur sot. Qe ne orët e para do i sqaroni me qetësi mosmarrëveshjet dhe me pas do filloni një etape te re akoma me te bukur se kjo qe keni kaluar deri me sot. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë me shume sesa duhet sepse dëshirat nuk do ju plotësohen. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdes!

Virgjeresha

Tre do jene planetët kryesore qe do e bëjnë jetën tuaj edhe me harmonike sesa ka qene. Do ndiheni mjaft mire pranë partnerit dhe do dëshironi te qëndroni gjithë kohës ne krahët e tij. Beqaret do kenë një pafundësi takimesh, por ende nuk do realizohet ai qe ata kane ëndërruar. Ne planin financiar mund te përballeni me disa probleme te vogla.

Peshorja

Do jeni me te hapur dhe me te disponueshem ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite. Marrëdhënia ne çift nuk do ketë asgjë për çfarë te shqetësoheni. beqaret do kenë një dite aq te mbushur me angazhime saqë nuk do kenë kohe te mendojnë për jetën sentimentale. Ne planin financiar do bëni çmos qe ta stabilizoni sa me pare situatën.

Akrepi

Tregohuni sa me te matur sot përkundrejt partnerit tuaj sepse ai nuk do jete ne humor dhe nga momenti ne moment mundte lindin debate te fuqishme. Beqaret do përjetojnë ndjesi te mrekullueshme pranë disa personave qe sapo i kane njohur. Ne planin financiar do merrni një shume te madhe parash nga një i afërm dhe kjo do ju ndihmoje ta stabilizoni situatën.

Shigjetari

Nëse jeni ne një lidhje dita e sotme nuk do jete ashtu si e kishit menduar. Do e kritikoni gjate gjithë kohës njeri-tjetrin dhe do debatoni shpesh. As beqaret nuk do jene ne gjendjen me te mire shpirtërore për te filluar histori dashurie. Prisni edhe pak kohe. Ne planin financiar nuk priten vështirësi te mëdha, megjithatë rekomandohet kujdes me shpenzimet.

Bricjapi

Duhet t’i kushtoni me tepër kohe dhe vëmendje sot personit qe keni ne krah sepse po e late pas dore dikush tjetër do ua rrëmbejë shpejt. Beqaret do përjetojnë emocione pa fund fale takimeve impresionuese qe do kenë. Gjithçka do ndryshoje për ta. Financat nuk do jene te qëndrueshme për te gjithë personat kështu qe kujdes me shpenzimet e pamenduara.

Ujori

Mos u përqendroni tek disa te meta shume te vogla te partnerit tuaj sepse askush nuk është perfekt. Shihni me mire gjerat thelbësore te cilat kane me shume rëndësi. Beqaret nuk duhet te abuzojnë me joshjen dhe flirtimet sepse do i bëjnë me shume dem vetes sesa do përfitojnë. Ne planin financiar situata do jete me e stabilizuar se me përpara.

Peshqit

Ata qe kane një lidhje do tregohen shume kërkues dhe posesive me personin qe kane ne krah. Kjo do krijoje shume probleme dhe debate te zjarrta. Ndryshoni sjellje pa qene vone. Beqaret do kenë mundësi vetëm për aventura kalimtare. Situata financiare do filloje te përmirësohet nëse ju i menaxhoni me maturi te ardhurat qe keni dhe ulni shpenzimet./Burimi:noa.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Plas në Digitalb, stafi letër aksionarëve: Me detyrim të dalim në rrugë të madhe

Publikuar

-

Nga

Stafi i Digitalb, gati 80 drejtues në vite të kompanisë nëpëmjet një emaili në mbrëmjen e 14 Gushtit, i janë drejtuar aksionarëve të kompanisë, pas largimeve masive të filluara kohët e fundit nga Vjollca Hoxha, cna.al ka siguruar emalin e plotë.

Shumë emra të rëndesishëm, themelues dhe menaxherë të kompanisë po hiqen dhe po hidhen në rrugë me detyrim, shkruhet në emailin që stafi ka shpërndarë pë aksionarë e kompanisë.

Më poshte teksti i plotë dhe nje foto e emailit që qarkullon në Digitalb.

Përshëndetje aksionarë të DigitAlb-it!
Të gjithë ju që ju bashkuat ëndrrës së Tan Hoxhës për të ngritur Platformën që do bënte dhe vazhdonte revolucionin mediatik në Shqipëri e do ishte “URA” lidhëse e gjithë shqiptarëve!
ËNDRRËS që ne, stafi, I BESUAM dhe jetuam duke punuar për 15 VITE…
Po ju shprehim direkt shqetësimin tonë, për çfarë po ndodh në DigitAlb-in ku ne me vite punuam, sakrifikuam po edhe shijuam, se e kishim Familjen tonë!
Siç besojmë jeni në dijeni;
Që me ardhjen e Administratorëve të rinj të gjitha gjërat në DigitAlb nisën dhe vazhdojnë të ndryshojnë për keq në çdo aspekt.
Dhe këtë, s’ka mbetur njeri pa e ndjerë e pa e folur edhe në popull apo thënë ndryshe, klientët…
Plus kësaj, nisi një fushatë spastrimi “etnik” tek punonjësit, pa u bazuar në asnjë kriter profesional. Për më tepër; Heqje masive profesionistësh nga puna, pa mbështetje në asnjë strategji zhvillimi apo financiare, afatmesme apo aftgjatë, siç do duhej të funksiononte vërtet në një kompani e siç ndodh kudo në botë. Por mbi të gjitha e më flagrantja, pa asnjë vendimarrje tuajën si ‘Asamble e Aksionarëve’ të DigitAlb!
Mjafton të përmendim largimin e mbi 90% të Drejtorëve kryesorë të kompanisë, që bashkë edhe me kërkesat ULTIMATIVE për dorëheqje të menjëhershme deri edhe tek stafi ekzekutiv në bazë, arrijnë aktualisht në rreth 80 vetë!
Por ky spastrim po vazhdon dita ditës dhe fryma e pasigurisë që ka asgjësuar atë të familjaritetit që ekzistonte dhe e karakterizonte deri dje DigitAlb, shto këtu dhe uljet e rrogave në nivele ordinere, deri edhe tek shoferët, ka bërë që edhe ata të mbeturit ende momentalisht të jenë me CV në dorë, gati për të ikur sapo t’ju dalë alternativa e parë…
Tani, pavarësisht problematikave tuaja me ish-Administratorin, Albanin që gjithësesi për ne në ato vite ishte një lider; po me ne stafin ç’patët…?!
Tek e fundit të gjithë ne punonjësit e larguar deri më tani, që në fakt U PËRZUMË pa asnjë motiv mospërmbushjeje profesionale në gjithë këto vite pune, sakrifice e jete në DigitAlb, jemi gati 80 FAMILJE me gjithë peshat sociale që rëndojnë në Shqipëri. Si mundet që kështu befas, brenda ditës, të na kërkohet me detyrim të dalim në rrugë të madhe, ndërkohë që jemi familjarë me fëmijë për të rritur e shkolluar dhe kredi për të paguar…?!
Ka mes nesh nga ata që ishin të vetmit të punësuar nga pjesëtarët e familjes. Dhe tani s’janë më!
Me çfarë ta paguaj tani unë çerdhen e fëmijës tim?
Me çfarë ta paguajë ai tjetri qeranë e shtëpisë ku ka futur familjen apo ajo kolegia tjetër kredinë bankare, që tek e fundit i është miratuar me garancinë se punonte në DigitAlb?!
Ç’kusur kanë fëmijët tanë që tani s’mbajmë dot as premtimet që u kemi dhënë, edhe për shkollën e tyre…?!
Ça faji kemi që besuam tek ju?
Deri dje të gjithë ndiheshim krenarë në familjet tona sepse punonim në DigitAlb…
Deri dje në DigitAlb organizonim fushata bamirësie për familjet në nevojë…
Tani vetëm prej tekave të shfrenuara të një zonje, krejt ndryshe nga vizioni i themeluesit, DigitAlb ka arritur ne pikën që po nxjerr me radhë sa e sa familje në mes të rrugës, duke i detyruar të luftojnë deri për bukën e gojës!
Pse tani heshtni të gjithë dhe bëni sikur s’na njihni e as na keni parë kurrë?!
Kemi punuar per ju! Me vite! Me plot përkushtim!
Kishim investuar pasion e besim me punën tonë gjithë këto vite, duke refuzuar jo një herë edhe Oferta joshëse më të larta, pasi BESONIM në ëndrrën që po punonim të ndërtonim, në atë Platformë ku ju të gjithë jeni aksionarë, por jo pa përgjegjësi!
Po tani? Çfarë bëmë ne gabim, që pas gjithë atyre viteve punë, përkushtim e besim, nga ju aksionarë të merrnim këtë “shpërblim”…?!
Stafi i DigitAlb

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

KQZ u “mbyll derën” aleatëve të Bashës/ LSI: Nuk do të ndalemi

Publikuar

-

Nga

Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dështoi pasi anëtarët e KQZ nuk u paraqitën, me përjashtim të kreut të saj, Klement Zguri. Duke qenë se nuk mund të ketë diskutime pasi nuk formohet kuorumi, mbledhja u anulua pa përcaktuar një datë tjetër se kur mund të mblidhet.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe përfaqësuesi i LSI-së, Muharrem Caka i cili tha se mungesa është e qëllimtë dhe politike.

Caka tha se LSI-ja ditën e hënë do të sjellë kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet lokale të 13 tetorit.

“Në respekt të dekretit të Presidentit për caktimin e datës së zgjedhjeve në 13 Tetor dhe afatit në 2 gusht, LSI, PR dhe PAA paraqitën kërkesën për fillimin e procedurave. 30 qershori u shfuqizua si datë zgjedhjesh nga Presidenti. Vetëm Kushtetuesja mund të shprehet për dekretin e Presidentit. Mungesa e anëtarëve është e qëllimtë, politike.

Dekreti i Presidentit është në fuqi dhe ne do të respektojmë parashikimet. Do të sjellim të hënën kërkesën për regjistrimin në zgjedhje. Kodi parashikon që KQZ-ja ka detyrimin të nisë procedurat dhe së pari duhet të merrte parasysh kërkesën. Në Kolegj? Do të ndjekim të gjitha hapat. Prevalon Kushtetuta mbi lejen e tyre vjetore” tha përfaqësuesi i LSI-së, Muharrem Caka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Teuta i ‘rrëmben’ Kukësit Stivi Frashërin

Publikuar

-

Nga

Ende s’është bërë zyrtare, por Stivi Frashëri do të jetë largimi i radhës te skuadra e Kukësit. Burime të sigurta pranë futbollistit bëjnë me dije për newsport.al që titullari i portës verilindore nuk do të vijojë më bashkëpunimin me nënkampionët.

28-vjeçari korçar preferon të ndërrojë ambient në sezonin e ri dhe të njëjtat burime tregojnë se është arritur akordi me “Djemtë e Detit”. Pra, në edicionin e ri futbollistik ai do të mbrojë katërkëndëshin e skuadrës së Bledi Shkëmbit.

Kujtojmë që “gardiani” i njohur është prej dy vitesh pjesë e Kukësit. Paraqitjet e tij me verilindorët kanë qenë relativisht pozitive, por shpesh herë nuk ka mundur t’i shpëtojë edhe kritikave.

Ka një CV të pasur pasi ka kontribuar me skuadra me emër si Flamurtari, Tirana, ndërsa është formuar te ekipi i Bylisit. Tashmë pritet të shihet se si do të vijojë aventura e tij e re në portën e durrsakëve.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: