Horoskopi i muajit qershor/ Meri paralajmëron këtë shenjë zodiaku – CNA
Connect with us

Aktualitet

Horoskopi i muajit qershor/ Meri paralajmëron këtë shenjë zodiaku

Publikuar

-

Më poshtë do të njiheni me renditjen e shenjave nga Meri, nga shenja me më pak fat për këtë muaj tek ajo me më shumë fat.

12.Shigjetari – Kanë pasur tronditje në jetëne  tyre, i kanë ndodhur ndryshime të mëdha që nuk po i stabilizojnë dot, ka edhe nga ata që kanë ngelur në vend. Muaji qershor i vë në përballje me veten.

11.Bricjapi – Do riskojnë shumë ekonomikisht, do bëjnë investim pune që nuk do ketë bazën e duhur, një risk më i madh seç mund të mbanin. Nuk duhet të afrohen më shumë sesa duhet me njerëz me të cilët punojnë se shkakton probleme dhe strese. Kujdes me shëndetin.

10.Peshqit – Janë fatlum këtë vit, do deklarojnë shumë gjëra, ngritje në karrierë, martesë. Kujdes mos u ndikoni nga të tjerët në marrjen e vendimeve. Mund të keni probleme me shëndetin.

9.Demi – Do kenë hov të madh shpirtëror, ekonomik, do ecin me sukses, do përqëndrohen në çështjet ekonomike. Ky muaj sjell fat, por edhe përgjegjësi. Kujdes me shpenzimet.

8.Virgjëresha – Do kenë dy mundësi zgjedhje këtë muaj. Ato që kanë probleme me ligjin, gjërat do i kenë më të vështira rreth datës 23 qershor.Në shëndet do kenë përmirësim të dukshëm. Do marrin vendime të mira, fejesa, martesa.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë sot me shenjat e zodiakut

7.Dashi – Do kenë udhëtima, biseda, plane, projekte këtë muaj. Kontaktet me jashtë duhet t’i shikojnë mirë pastaj të vendosin.

6.Akrepi – Do kenë një çlirim shpirtëror, dalin nga një moment krize, nga një periudhë antagoniste me shumë përpjekje dalina nga detyrimet. Janë në delikatesën e një fillimi të ri.

5.Luani – Do e shijojnë Qershorin, muaj frymëzues, do tregojnë talentet, do jenë të bindur çfarë duan të bëjnë, do kenë periudhë refklektimi për vendimet që do marrin. Biznesi do eci mirë.

4.Peshorja – Do kenë binjakëzim të ideve dhe planeve të tyre, me përjashtim të ndonjë çështjeje ligjore ose do kenë ndarje.

3.Ujori – Do i thërrasë dashuria, planet, projektet, udhëtimet. Çlirohen dhe dalin me mundësi të reja. Do udhëtojnë, dashurojnë, duan gjëra të reja.

2.Gaforrja – Do marrin një lajm jo të mirë ligjor ose personal. Kujdes në ditët e para të këtij muaji, të kuptojnë çfarë është ajo pengesë që të marrin vendime.

1.Binjakët – Ky është muaji i tyre, do gjejnë partnerin ideal, do stabilizohen në punë. Kujdes në datën 10 se prishen gjërat, por i kapërcejnë pengesat.

Aktualitet

Mos hapja e negociatave/ Basha akuza të forta Ramës

Publikuar

-

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka bërë kryeministrin Edi rama fajtorin e vetëm për mos hapjen e negociatave këtë qershor dhe për shtyrjen e tzre në tetor.

Në një deklaratë për mediat, Basha ka bërë thirrje që qytetarët të mos gënjehen nga propaganda e Ramës, që evropianët janë racistë.

Sipas tij, Evropa i do shqiptarët, por nuk do krimin, korrupsionin dhe politikanët e inkriminuar.

“Sot Sqipërisë iu mohua hapja e negociatave. Edhe pse e dinim, sërish është një lajm i hidhur, që edhe 30 vjet pas rënies sdë komunizmit vazhdojmë të mbtemi jashtë Evropës. Propaganda e Ramës dhe mercenarëve të tij, do të përpiqen ta mohojnë dhe t’ja mveshin fajin të tjerëve. Do t’ja mveshë opozitës që nuk rri urtë, do të fajësojë botë.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë sot me shenjat e zodiakut

Mos u gënjejni nga propaganda e tij. Ka vetëm një përgjegjës, Rama dhe qeveria e tij. Ka vetëm një arsye, korrupsioni. Negociatat do të ishin hapur nëse nuk do të kishte korrupsion. Mos dëgjoni hemlmin e Ramës që thotë se evropianët janë racistë. Ajo na ka mbajtur me bukë, ajo na dhuroi miliarda për rugë. Evropa na hoqi vizat. Evropianët na haëpn dyert në cço qytet dhe fshat. Nuk janë kundër Shqipërisë, janë kundër krimit. Nuk duan të mbajnë larg shqiptarët, por qeveritarët”, ka thënë Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Janë djegur vetëm kartona”/ Voltana Ademi përgënjeshtron ngjarjen e Shkodrës

Publikuar

-

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka përgënjeshtuar lajmin e djegies së shkollës “Shejnaze Juka”.

Ademi tha se nuk është djegur shkolla, siç është raportuar nga mediat, por kartonat e vendvotimeve.

“Materialet zgjedhore janë në mënyrë të paligjshme në mjediset e shkollës, që administrohet nga Bashkia e Shkodrës. Bashkia ka kërkuar zyrtarisht prej tre ditësh që godinat ku janë vendosur KZAZ-të, që janë në pronësi të saj, duhet të lirohen”,- deklaroi Ademi, në një lidhje direkte në emisionin “Dritare”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Reali nuk ka të ngopur këtë merkato/ 100 milionë euro për yllin e radhës

Publikuar

-

Manchester United po bën çmos për ta mbajtur në skuadër, por nga ana tjetër Reali i Madridit nuk heq dorë nga mesfushori francez Paul Pogba, i cili është objektivi kryesor i “Los Blancos” në repartin e ndërmjetëm.

Vetë lojtari dëshiron largimin nga United dhe kjo është arsyeja kryesore që Reali po këmbëngul për të.

Sipas mediave angleze, drejtuesit e Realit e kanë bërë ofertën e parë në drejtim të Manchester United për kampionin e botës e cila kap shifrën e 90 milionë sterlinave, rreth 100 milionë euro.

LEXO EDHE:  Cilat janë tiparet që iu karakterizojnë sipas shenjës së horoskopit?/ Ja kush janë gratë më të forta

Megjithatë vështirë se kjo ofertë do të pranohet nga klubi anglez pasi te United për të lënë të lirë mesfushorin francez, kërkojnë plot 150 milionë euro.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:08 - 18 Qershor, 2019

A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?

Ndërsa demokratët vazhdojnë përplasjen njëvjeçare për të parë se kush do të sfidojë Presidentin Donald Trump në zgjedhjet 2020, presidenti...

Aktualitet18:47 - 18 Qershor, 2019

Erdogan e quan “martir”/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi

Ish presidenti egjiptian Mohamed Morsi, udhëheqësi i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në vend, i cili u detyrua më...

Aktualitet18:39 - 18 Qershor, 2019

Shtetet e Bashkuara ratifikojnë marrëveshjen e ekstradimit me Kosovën

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, tha të martën se ka marrë një letër të nënshkruar presidenti i Shteteve...

Aktualitet18:26 - 18 Qershor, 2019

Gjoka bën deklaratën që nuk pritej: Më mirë që na ra Debreceni

Kukësi do të përballet me Debrecenin në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor e kanë pritur...

Aktualitet19:48 - 17 Qershor, 2019

Ndërron jetë në sallën e gjyqit ish Presidenti i “Pranverës Arabe”

Mohamed Morsi, ish presidenti i  Egjiptit, i dalë pas lëvizjes së njohur si “Pranvera Arabe”, që rrëzoi nga froni presidencial...

Aktualitet19:04 - 17 Qershor, 2019

Vizitë në Sarajevë/ Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Zëvendësi i ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Matthew Palmer ka deklaruar se SHBA angazhohet për një raport...

Aktualitet18:37 - 17 Qershor, 2019

Vendimi pritet të shtyhet/ Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE...

Aktualitet18:31 - 17 Qershor, 2019

Maqedoni e Veriut, hidhet poshtë varianti i zgjedhjeve të parakohëshme

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev bëri të ditur të dielën në mbrëmje se nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare...

Aktualitet18:18 - 17 Qershor, 2019

“I ke dhënë ndonjë gjë a si ke dhënë”/ Qytetari i ankohet drejtorit të Ramës se nuk ka marrë lekët e votave

Në audiopërgjimin nr.5, publikuar nga gazetari i “Bild”, zbulohet biseda mes drejtorit në ministrinë e Brendshme Arben Keshi me dy persona...

Aktualitet14:13 - 17 Qershor, 2019

Lëvizja pa viza/ Avramopoulos: Kujdes, BE do të marrë masa

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë...

Aktualitet12:00 - 17 Qershor, 2019

Presionet dhe sinjalet/ Grindje serioze mes Iranit dhe Britanisë së Madhe

Edhe Britania e Madhe beson se Irani qëndron pas sulmeve ndaj dy anijeve. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në Teheran, i...

Aktualitet09:04 - 17 Qershor, 2019

Humb jetën një pushuese në Vlorë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në plazhin e vjetër të Vlorës. Viktima është identifikuar si Shoha...

Aktualitet19:36 - 16 Qershor, 2019

BE damkos Rusinë për dezinformim

Gënjeshtra, teori komplotiste, #hashtag-e me urrejtje. Në zgjedhjet europiane të majit janë përdorur instrumenta dezinformimi me origjinë në Rusi, shprehet...

Aktualitet18:11 - 16 Qershor, 2019

Operacioni “Krasta”/ Jepet vendimi për Suela Mustën

Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën “Arrest shtëpie” për gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të...

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Trending

Read previous post:
Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Close