Connect with Us

Të rinjtë apel Europës/ ‘Vërini vizën Ramës dhe jo shqiptarëve’

Aktualitet

Të rinjtë apel Europës/ ‘Vërini vizën Ramës dhe jo shqiptarëve’

Publikuar

-

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate

Sot pritet të zvillohet protesta e shtatë kombëtare e opozitës së bashkkuar ndërkohë që ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së. Petrit Vasili, ka publikuar një video në rrjetet sociale pas letrës që Holanda ka dërguar në Bruksel për rivendosjen e vizave për Shqiptarët.

Vasili shkruan “Edi Rama = Votime moniste dhe jo zgjedhje.

Edi Rama = Shqiptarë të izoluar nga bota.

Edi Rama ik = Zgjedhje të lira dhe të ndershme

Edi Rama ik = Shqiptarët qytetarë të hapur ndaj gjithë botës”

LEXO EDHE:  Rama me tespije në dorë/ Berisha e ironizon: Largojmë xhinde, prishim magji

Vasili kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama pasi e quan atë fajtor për gjenden në të cilën ndodhen shqiptarët sot, si të vetmen mënyrë për përmirësimin e të ardhmes.

Në videon e publikuar prej tij shihet një grup të rinjësh, të cilët i kërkojnë Europës që ‘T’i vërë vizën Edi Ramës dhe jo t’u vërë vizat shqiptarëve’./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Po lëvizte me shpejtësi të lartë/ Makina në Pogradec përplaset me shtyllën dhe murin e shtëpisë

Publikuar

-

Nga

Po lëvizte me shpejtësi të lartë/ Makina në Pogradec përplaset me shtyllën dhe murin e shtëpisë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premte në aksin rrugor Pogradec-Drilon ku ka mbetur i plagosur një person.

Një mjet tip “Benz” i cili ka qenë duke lëvizur me shpejtësi të lartë ka humbur kontrollin dhe është përplasur fillimisht me një shtyllë ndriçimi dhe më pas me murin e një banese.Për pasojë është plagosur pasagjeri i këtij automjeti. Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Paralajmërimi i Boris Johnson: Vala e dytë e COVID-19 është duke ardhur!

Publikuar

-

Nga

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka deklaruar se Britania e Madhe “tani po sheh një valë të dytë” të koronavirusit.

Kryeministri ka paralajmëruar se masa më të rrepta të distancimit social mund të implimentohen nga Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar.“Nuk dua që të kemi masa më të rrepta izolimi, por kur shohim se çfarë është duke ndodhur tani, po mendojmë nëse duhet të shkojmë përtej rregullit të lejimit të gjashtë personave nëpër ambiente publike”.-deklaroi Johnson
Në 24 orët e fundit në Britani u regjistruan 4322 raste të reja me koronavirus duke ccuar numrin e të infektuarve në 388.412. Ndërkohë numri i viktimave në Britani që nga fillimi i pandemisë është 41.821./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ndihen lëkundje tërmeti në vend/ Ja ku ishte epiqendra

Publikuar

-

Nga

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe në Durrës.

Bëhet me dije se magnituda ishte 2.9 ballë e shkallës rihter, dhe epiqendra ishte 25 km nga Durrësi.Lëkundjet zgjatën për disa sekonda.

LEXO TE PLOTE