Connect with Us

“Informacionet mbahen sekret nga NASA”/ Dalin pamje të rralla nga hëna, shkencëtari shokon me deklaratën

Aktualitet

“Informacionet mbahen sekret nga NASA”/ Dalin pamje të rralla nga hëna, shkencëtari shokon me deklaratën

Publikuar

-

Scott C Waring i cili tashmë njihet si “gjuetari” i alienëve ka thënë se gjatë udhëtimit me një kamera orbitale të NASA-s, vuri re tre objekte në sipërfaqjen e hënës, të cilat hedhin dyshime për gjurmë jashtokësore.

E para gjë që arriti të identifikonte ishte një objekt në formë trekëndëshi ndërmjet disa gurëve dhe ai u shpreh se objekti mund të jetë një anije lufte.

Scott gjithashtu vuri re edhe një strukturë, e cila besohet se ka shërbyer si një portal për udhëtime në kohë.

LEXO EDHE:  U zbulua për Krishtlindje, asteroidi kalon sot mes Tokës dhe Hënës

“Duket se këtë struktura janë ndërtuar për të fshehur diçka. Për ndërtimin e tyre është përdorur gur natyror.Duket si një përplasje masive dhe mbetje të përhapura ngado.”

Ky zbulim vjen pikërsht në 50 vjetorin e udhëtimit të parë të NASA-s në hënë.Disa teoricienë mendojnë se informacionet e marra nga austronautët, mbahen sekret nga NASA./Burimi:https://www.dailystar.co.uk/news/weird-news/779680/nasa-moon-landing-alien-news-ufo-surface-scott-c-waring

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Covid-19 në Kosovë/ Dhjetë raste të reja në 24 orë

Publikuar

-

Nga

Në Kosovë më 17 qershor janë regjistruar edhe dhjetë raste të reja me koronavirusin e ri që e shkakton sëmundjen COVID-19. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK) shifra bazohet në testimin e 1.848 mostrave.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 12 pacientë ndërsa raste aktive janë 184 .

Me këto shifra, sipas IKSHPK-së, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë qëndron në 107,620, i viktimave në 2,250 dhe i të shëruarve në 105,186.

Të martën në Kosovë ka nisur fushata e vaksinimit masiv kundër koronavirusit.

LEXO EDHE:  NASA shënon 40 vjetorin e fluturimit të parë në orbitë
LEXO EDHE:  “Sekreti” për një martesë të lumtur

Kosova ka pranuar donacione vaksinash nga programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe nga Bashkimi Evropian.

Në muajin maj, autoritetet e Kosovës kanë njoftuar se kanë nënshkruar një kontratë me kompaninë farmaceutike amerikane Pfizer, për blerjen e mbi 1 milion dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech.

Këto vaksina nuk dihet se kur do të arrijnë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se deri të enjten janë dhënë 118.538 vaksina. Të vaksinuar me dy doza janë 15.093 qytetarë./REL

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pamje nga fushat e Malësisë së Madhe/ Rama: Shëmbëlltyrë frymëzuese

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga fushat piktoreske të Malësisë së Madhe. Në një postim në rrjetet sociale Rama është shprehur se falë punës së palodhur dhe financave të qeverisë përmes AZHBR dhe programit të ndihmës evropiane për bujqësinë, këto fusha mund të bëhen prodhuesit kryesor të bimëve medicinale në rajon.

Shihni këto qindra hektarë fusha piktoreske në Malësi të Madhe të familjes Skora dhe fermerëve të zonës, shembëlltyrë frymëzuese e Shqipërisë që duam, ku falë punës së palodhur e mbështetjes së merituar financiare edhe nga qeveria shqiptare, përmes AZHBR dhe programit të ndihmës europiane për bujqësinë, kjo kompani synon të bëhet prodhuesja më e madhe e bimëve medicinale në rajon”, ka shkruar Rama./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Provimet e Maturanëve/ Kushi: Optimiste, një pjesë e mirë kanë shkëlqyer

Publikuar

-

Nga

Provimet e Maturanëve/ Kushi: Optimiste për rezulatet e provimit të gjuhës së huaj

Ministrja e Arsimit Evis Kushi është shprehur optimiste përsa i përket provimit të parë të marturantëve në gjuhën e huaj. Në një postim në rrjetet sociale ajo ka bërë me dije linkun e rezultateve dhe u ka uruar suksese të mëtejshmë maturanëtve.

Jam optimiste për rezultatet e maturantëve tanë në provimin e parë të Maturës Shtetërore, gjuhë e huaj, ku një pjesë e mirë kanë shkëlqyer me rezultatet e tyre maksimale. Urimet më të mira të gjithëve”, ka shkruar Kushi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE