LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

31 Maj 2019, 06:17, Aktualitet CNA
Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në

Parashikohet që edhe dita e premte të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave ku herë pas here do të gjenerojnë rrebeshe shiu afat-shkurtër.

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre gjatë pasdites në Veri.

Sipas IGJEUM, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 15 / 21 °C
në vendet e ulëta: 14 / 24 °C
në vendet malore: 10 / 18 °C

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet per momente te shkurtra deri e fortë.

Lajmet e fundit nga