Connect with Us

“Gjermania i mbyll dyert Shqipërisë”/ Vasili: BE larg realitetit

Aktualitet

“Gjermania i mbyll dyert Shqipërisë”/ Vasili: BE larg realitetit

Publikuar

-

Pas deklaratave të  grupit parlamentar CDU/CSU në Gjermani, sipas të cilës, Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë nga kushtet e vendosura  nga ministrat e jashtëm të BE-së, më 26 qershor 2018″, ka reagur dhe nënkryetarit të LSI, Petrit Vasili.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Vasili shkruan se BE në Tiranë është larg realitet dhe të vërtetave tronditësë në Shqipëri.

Postimi i plotë

BE ne Tirane teper larg realitetit dhe te vertetave tronditese ne Shqiperi!!

BE ne Tirane ka adaptuar per fat te keq te njejten strukture politike dhe mediatike komunikimi si ajo e Rilindjes.

Shqiptaret kerkojne transparence,identifikim te pergjegjesive te qeverise dhe paanshmeri lidhur me procesin e integrimit europian dhe moshapjen e negociatave me gjithe rekomandimet pozitive te njepasnjeshme.
Sot fale transparences se se vazhdueshme te deputeteve gjermane mesuam per Kushtet e vena Shqiperise per hapjen e negociatave ne mbledhjen e Ministrave te Jashtem te BE ne 26 qershor 2018.

BE ne Tirane i ka fshehur keto Kushte kaq thelbesore dhe te qarta nuk e ka vend kurre theksin ne to.

Ajo thjesht eshte mjaftuar me promovimin bajat te reformes ne drejtesi duke mbyllur syte perpara kapjes se qarte te saj nga qeveria dhe implementimit antikushtetues te saj e me dy standarte duke filluar qe nga Vetingu.

BE ne Tirane edhe keto dite po shperndan pa kursim fishekzjarre propagandistike dhe elozhe dizgustoze te nje matrice rilindase te qarte, ne nje moment kur deshtimi i hapjes se negociatave kerkon seriozitet dhe venien e gishtit ne plage e ku qeveria eshte shkaku vendimtar i ketij deshtimi.

LEXO EDHE:  Rama dhe Bushati cënuan marrëdhëniet me SHBA

Te nderuar miq lexoni me poshte deklaraten e sotme te z.Wadephul keshtu do te keni te qarte te vertetat ndersa propaganden boshe le tja leme Edi Rames dhe kujtdo….. qe mbeshtet ate

Zëvendëskryetari i Grupit Parlamentar CDU/CSU, Johann Wadephul deklaroi sot qarte:

– “Sipas një analize fillestare Shqipëria deri më tani nuk ka arritur të përmbushë asnjë nga kushtet e vendosura nga ministrat e jashtëm të BE-së, më 26 qershor 2018.”

Wadephul shprehet konkretisht se : ”

“Mosfunksionimin e sistemit gjyqësor, mungesën e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë”.

-“Nuk janë krijuar ende as organi i posaçëm antikorrupsion e as Byroja kombëtare e Hetimit. Ka përparime në nivelet e ulëta dhe të mesme në luftën kundër korrupsionit. Por ka shumë pak procedura gjyqësore për raste korrupsioni të nivelit të lartë dhe asnjë dënim. Kjo ishte një nga kërkesat e ministrave të jashtëm të BE-së, në qershor të vitit 2018”.

– “Nuk është hapur asnjë proces gjyqësor kundër politikanëve dhe kriminelëve, që në fillim të vitit dolën se kishin të bënin me blerjen e votave”.

-“Mospërfundimi i ligjit zgjedhor, një kusht ky i vënë nga ministrat e jashtëm një vit më parë”.

Wadephul thekson se: – ‘

“Shqipërisë i duhet edhe shumë kohë derisa të jetë gati për negociatat e anëtarësimit”/CNA.al

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Video-“Shpifësi kontinental flet për shpifjen”/ Ish-ministri i nxjerr “bojën” Ramës

LEXO EDHE:  Video- Nuk përmbahet Vasili/ Shqipëria digjet, kryeministri krihet

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Video- Nuk përmbahet Vasili/ Shqipëria digjet, kryeministri krihet

LEXO EDHE:  Rama dhe Bushati cënuan marrëdhëniet me SHBA

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: