Connect with Us

“Po pres ditën e martesës”/ Ronela Hajati flet troç kur pyetet për virgjërinë

Aktualitet

“Po pres ditën e martesës”/ Ronela Hajati flet troç kur pyetet për virgjërinë

Publikuar

-

Ajo ka shumë vite në skenë dhe këngët e saj bëhen gjithmonë hite. Këngëtarja Ronela Hajati ishte e ftuar së fundmi në emisionin “NIN” dhe gjatë rubrikës “Haje ose thuaje”, Ronela Hajati është vënë përballë disa pyetjeve të sikletshme të cilave ka refuzuar t’i përgjigjet.

E pyetur nga Alaudin Hamiti se me cilin prej kolegëve në muzikë ka flirtuar, Ronela ka nisur të qeshë dhe ka thënë se nuk është nga ata tipa që flirton, duke refuzuar të japë një emër. E gjithë situata u rrethua te emri i Young Zerkës, por me të qeshura Ronela nuk tha asnjë emër.

LEXO EDHE:  Denoncimi në Fiks Fare/Qytetari nuk martohet dot, rezulton i martuar në gjendje civile

Asaj iu drejtuar edhe një tjetër pyetje e sikletshme, pasi u pyet “je e virgjër” dhe Ronela i ktheu përgjigjen epike: “Jam edhe unë, si të gjitha shoqet e mia jam edhe unë, po pres ditën e martesës.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Besimi në SPAK ‘çështje politike’ për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

Shqiptarët janë të ndarë dhe shfaqin “preferenca politike” kur vjen puna tek vlerësimi i punës së institucioneve të drejtësisë.

‘Barometri’ në Euronews Albania zbulon se 41% e shqiptarëve kanë besim te Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), ndërsa 30 % e tyre nuk besojnë.

Votuesit e Partisë Socialiste janë më besnikët ndaj SPAK-ut. Sipas gjetjeve, 75% e tyre besojnë tek puna e këtij institucioni.

LEXO EDHE:  Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj drejt altarit/ Zbulohen planet për dasmën madhështore

LEXO EDHE:  Denoncimi në Fiks Fare/Qytetari nuk martohet dot, rezulton i martuar në gjendje civileKurse në kampin e Partisë Demokratike vihen re se ka një besim shumë më të zbehtë, ose e thënë ndryshe 16% e votuesve të kampit blu nuk besojnë tek institucionet e reja të drejtësisë.

Sondazhi pyeti 1000 qytetarë në zona urbane dhe rurale të Shqipërisë nga intervista ballë për ballë në periudhën 10-28 gusht 2021./euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Berisha ka të drejtë për statutin”/ Gjata: Kriza në PD zgjidhet me votim

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Sekretari për çështjet ligjore të PD-së, Çlirim Gjata ka komentuar zhvillimet e fundit në Partinë Demoratike dhe deklaratën e Bashës për të mos mbledhur Kuvendin Kombëtar.

Në komentin e tij Gjata ka theksuar se situata brenda PD është shumë e rrezikshme dhe se Berisha ka të drejtë për mbledhjen e Kuvendit.

“Berisha ka të drejtë se e ka statuti mbledhjen e kuvendit. Por nuk jemi para gjykatës, sepse atje ndahen gjërat. Është më politike çështja. Nëse mblidhet ¾ e firmave mblidhet kuvendi. Por nuk e di nëse Basha mund ta pengojë apo jo. Këtu nuk po respektohet Kushtetuta”, ka thënë ai për Syri Tv.

LEXO EDHE:  Denoncimi në Fiks Fare/Qytetari nuk martohet dot, rezulton i martuar në gjendje civile

LEXO EDHE:  “Kur do të martohesh me Klean?”/ Ja si përgjigjet Elgit DodaMë tej Gjata ka theksuar se kryetari nuk ka të drejtë të ndalojë mbledhjen e Kuvendit dhe se zgjidhja e PD është votimi.

“Kryetari nuk ka të drejtë të ndalojë mbledhjen e kuvendit. Mendoj që PD është në një moment që duhet ta vlerësojë.  Më vlerë ka të rregullohet marrëdhënia e brendshme në PD. Opozita të ngrihet në nivel opozitar. A kemi fuqi për ta kapërcyer këtë ngjarje, të mos mendojmë se çfarë u tha. Të synojme drejt një zgjidhje dhe ajo është e votimi”, deklaroi Gjata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ka mbi supe përçarjen e PD”/ Noka: Basha duhet të largohet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PD, Flamur Noka është shprehur se kreu i PD, Lulzim Basha nuk është më as një frymëzim dhe as një motivim për demokratët.

Sipas Nokës, Basha ka mbi supe përçarjen e PD dhe nuk ka mbështetje nga shumica e anëtarësisë.

I ftuar në emisionin, Log, Noka thotë se PD është në krizë dhe kjo nuk ka të bëjë vetëm me përjashtimin e një deputeti, por nuk mund të përballet me kryemimnistrin Edi Rama dhe regjimin një person që ka shkatërruar partinë.

LEXO EDHE:  Reperi shqiptar martohet në fshehtësi/ Dalin pamjet nga ceremonia private

LEXO EDHE:  Larg njëri-tjetrit në ditën e të dashuruarve: Ja urimi i ndjerë i Keisit për Stresin

Noka shprehet se zgjidhja e problemeve është largimi i Lulzim Bashës.Problemi më i madh është pas kësaj krize a frymëzon zoti Basha? A motivon Basha demokratët për protesta?

Kriza është sot në tavolinë. Kriza nuk është thjesht përjashtimi i një deputeti.

A mund të përballet me Edi Ramën dhe regjimin,  kur e ka shkatërruar PD, Basha sot ka mbi supe përçarjen e PD dhe nuk  ka mbështetjen e shumicës së anëtarësisë. Zgjidhja është të largohet Lulzim Basha“, ka thënë Noka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE