Connect with Us

Barcaleta e fundit/ Berberi, klienti dhe Edi Rama

Aktualitet

Barcaleta e fundit/ Berberi, klienti dhe Edi Rama

Publikuar

-

“Njeri shkon ne Kosove te berberi te qethet.
Berberi ne muhabet e siper e pyet klientin: nga je o mik?
Nga Tirana- i tha shqiptari..
Po ke keni kryeminister ju – pyet berberi..
Edi Ramen i thote ky…
Aha.ok..dhe berberi vazhdon qethjen.

Mbas dy minutash e pyet prape berberi tironsi: si e kishte emrin kryeministri juaj? Edi Rama-i tha ky prape..
Berberi: aha ok .
Mbas 2 min prape berberi: ma thuj dhe njeherë ke keni kryeminister o mik?
Po Edi Ramen o burre i tha..pse me pyet kaq shpesh..??
Jo..te pyes- i tha berberi-ngaqe kur i permend emrin te ngrihen qimet perpjete dhe te qeth me rehat! ;))”

LEXO EDHE:  "Vrasja" e Veliajt dhe heshtja e Ramës, Metës dhe Bashës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Droguan dhe përdhunuan 17-vjeçaren/ Gjykata jep masat për 5 të arrestuarit

Publikuar

-

Nga

Droguan dhe përdhunuan 17-vjeçaren/ Gjykata jep masat për 5 të arrestuarit

Gjykata e Krujës ka dhënë masat për pesë prej të arrestuarve si të akuzuar për përdhunimin e një 17-vjeçareje në Fushë-Krujë.

Për Edison Çangun, 28-vjeç, Fatjon Leka, 25-vjeç dhe Arbis Shima, 26-vjeç është dhënë masa “arrest me burg”, ndërsa për 17-vjeçarin Leonard Stafa, gjykata ka dhënë masën “arrest shtëpie”. Ndërsa për një prej të ndaluarve, është dhënë masa “detyrim paraqitje” pasi është i mitur.

LEXO EDHE:  Komunikimi Javor Rama sulmon Opozitën

LEXO EDHE:  PD akuza të forta qeverisë/ Pse hesht për katër tenderat sekret

Të arrestuarit janë pjesë e një grupi prej 7 personash që prej rreth 8 muajsh drogonin, dhunonin fizikisht dhe seksualisht një minorene 17-vjeçare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Pas pune, mblidhni sa më shumë vota për PS”/ Zëdhënësi i Metës i përgjigjet Lleshajt me videon e Ramës

Publikuar

-

Nga

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar sot dekretin e presidentit Ilir Meta për shtyrjen e procesit të Vettingut në Polici.

Pak më parë, Lleshaj dha disa argumenta përse duhet rrëzuar dekreti i Presidentit, që riktheu ndryshimet në ligjin për Vetingun në Polici, Gardë e SHÇBA.
Në përgjigje ministrit ka reaguar edhe presidenca, përmes zëdhënësit të Kreut të shtetit, Tedi Blushi.

Blushi ka postuar një video në rrjetet sociale nga fushata e PS në vitin 2017. Atë kohë kryeministri Edi Rama u bëri thirrje policisë që pas punës të heqin uniformat dhe të mbledhin sa më shumë vota për PS.

LEXO EDHE:  Trondit gazetari/ Skandalet i ka nxjerrë Berisha, Rama tallej për Tahirin, por pastaj…

LEXO EDHE:  “Nuk ka makroshengen shqiptar pa minishengenin Ballkanik”/ Paloka i kthehet Ramës

“I bëj thirrje gjithë punonjësve të policisë së Shtetit në momentin që lënë uniformën pas punës të përkushtohen për të marrë sa më shumë vota për PS,” tha Rama atë kohë.

Blushi është shprehur se nuk mund të mbahet peng Vettingu për fushatën e ardhshme të partisë.
“Një kujtesë për z.Lleshaj! Policia e Shtetit nuk mund të mbahet peng i vetting-ut selektiv për t’i bërë fushatën partisë,” shkruan Blushi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nuk ka 30% të listave të mbyllura/ Ja çfarë thotë marrëveshja e 5 qershorit

Publikuar

-

Nga

Nuk ka 30% të listave të mbyllura/ Ja çfarë thotë marrëveshja e 5 qershorit

Partia Demokratike ka reaguar pas miratimit në Komisionin e Ligjeve dhe Legjislacionit të ndryshimeve në Kushtetutë, që hapin listat dhe ndalojnë koalicionet parazgjedhore.

Në një reagim për mediat, PD thekson se kjo është vetëm një hapje e pjesshme e listave duke rrëzuar sipas tyre alibinë e Edi Ramës.

“Bie alibia, Rama nuk hap listat, por heq vetëm koalicionet parazgjedhore. Është zbardhur sot drafti i miratuar nga Komisioni i Ligjeve, ku PS ka bërë ndryshimet e saj në draftin e opozitës parlamentare. Në draftin e miratuar përcaktohet se listat e hapura shtrihen vetëm për 2/3 e listave, ndërkohë që 1/3 e listës caktohet në mënyrë të pandryshueshme nga partia.”-thuhet në reagimin e PD-së.

LEXO EDHE:  Rama: Nuk ka rritje taksash për 75% të popullsisë

LEXO EDHE:  PD akuza të forta qeverisë/ Pse hesht për katër tenderat sekret

Në fakt, ajo çfarë pretendon PD-ja, duket se nuk është e vërtetë, pasi 30% është për koutat gjinore. Dhe nuk ka 30% të listave të mbyllura. Përkundrazi, marrëveshja e 5 qershorit, e Ramës me Bashën, thotë ekzaktësisht se 1/3 emra duhet të jenë femra.

Pra, mesa duket me ndryshimet e reja ligjore, listat do jenë të hapura, por 30% për të cilin flet opozita, është ruajtja e kuptave gjinore, që ajo ka kërkuar vetë në marrëveshjen e 5 qershorit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE