Connect with Us

“Krejt me djersë”/Pas skandalit të mashtrimit, reperi shqiptar poston foton me makinat luksoze

Aktualitet

“Krejt me djersë”/Pas skandalit të mashtrimit, reperi shqiptar poston foton me makinat luksoze

Publikuar

-

Para pak javësh skandali i mashtrimit të këngëtares Loredana Zefi ku thuhej se kishte vjedhur 700 mijë franga dhe është shtirur edhe si vajza e një avokati të njohur zvicerian, bëri xhiron e mediave rozë dhe jo vetëm.

Por së fundmi ka qenë kunati i Loredanës, Getinjo ai që ka lënë të nënkuptohet se ai dhe vëllai i tij, por edhe kunata e tij çdo gjë që kanë e kanë fituar me djersë.

LEXO EDHE:  Nga gjytari i skandaleve tek "veglat e Don Agaçit"/ KED përfshihet në skandal  

I akuzuar për mashtrim është edhe vetë Getinjo mamaja e Loredanës. Por, ai ka postuar një foto ku shihen dy makina të tipit ‘Mercedes’, njëra e tij dhe tjetra e vëllait Mozzik.

Ai ka shkruar:

MashAllah krejt me djersë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Balliu paralajmëron Ramën/ “E ardhmja jote do jetë në duart e gjykatave, drejtësisë dhe burgjeve”

Publikuar

-

Nga

Klevis Balliu paralajmëron Ramën/ “E ardhmja jote do jetë në duart e gjykatave, drejtësisë dhe burgjeve”

“Rama po shkatërron marrëdhëniet me BE-në”. Kështu deklaroi pak minuta më parë ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu.

Demokrati ngriti akuza ndaj kryeministrit Edi Rama po dëmton të ardhmen e Shqipërisë në BE me ndryshimet kushtetuese.

Ai paralajmëroi kreun e qeverisë se nuk do të shpëtojë nga ndëshkimi mbarëkombëtar.

“Çdo gjë ka kohën e vet, por ne do marrim çdo hap me të gjitha strukturat e opozitës, bashkë me qytetarët, me aletatët dhe faktorin ndërkombëtar. Edi Rama nuk shpëton dot nga ndëshkimi mbarëkombëtar se të gjitha krimet e tij kanë dalë në pah.

Edi Rama po dëmton në Europë të ardhmen e shqiptarëve dhe të vendit tonë. Në bashkëpunim edhe me faktonin ndërkombëtar, PD do ndërmarrë hapat e duhura për të luftuar krimin”, u shpreh ai në emisionin “Top Talk”.

LEXO EDHE:  Nga gjytari i skandaleve tek “veglat e Don Agaçit”/ KED përfshihet në skandal  

LEXO EDHE:  Skandali me tatimorët në "Fiks Fare"/ “Duam 500 mijë lekë, ta mbyllim këtë çështje”

Sipas tij, e ardhmja e Ramës do të  jetë në duart e gjykatave, drejtësisë dhe burgjeve.

“E ardhmja e tij do jetë në duart e gjykatave, drejtësisë dhe burgjeve. Sot mbrohet nga pushteti sepse ka imunitetin e kryeministrit. Me pushtetin e kryeministrit ky arriti të shkatërrojë Reformën në Drejtësi. Ai ka përdorur pushtetin e tij si kryeministër. Ky njeri e ka dëmtuar Reformën në Drejtësi për të shpëtuar kokën e vet”, theksoi Balliu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Shifra shqetësuese në Kosovë/ 132 raste të reja me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Shifra shqetësuese në Kosovë/ 132 raste të reja me koronavirus

Në kosovë janë regjistruar 132 raste të reja me koronavirus nga 486 mostra që sa janë testuar në 24 orët e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se më konkretisht janë konfimuar në Prishtinë 47 raste, në Ferizaj 16 raste, në Mitrovicë 16 raste, në Gjilan 12 raste, në Podujevë 6 raste, në Vushtrri 5 raste, në Vit 4 raste, në Drenas 4 raste, në Fushë Kosovë 4 raste, në Pejë 3 raste, në Prizren 3 raste, në Deçan 2 raste, në Kaçanik 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Kamenicë, Klinë, Graçanicë, Kllokot, Mitrovicë e veriut, Obiliq, Rahovec dhe Skenderaj.

LEXO EDHE:  Skandalet më të bujshme në industrinë e showbizit për vitin 2017

LEXO EDHE:  Meshkujt mashtrojnë me orët e punës

Në total numri i rasteve të konfirmuara në gjithë vendin nga fillimi i pandemisë ka arritur në 5 mijë e 369, me gjithsej 118 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Togolezët festojnë me kurban kthimin e “Shën Sofisë / Erdogani, lider i Afrikës dhe gjithë myslimanëve

Publikuar

-

Nga

Togolezët

Banorët e Togos në Afrikë e kanë pritur me mallëngjim firmën e Presidentit të Turqisë Rexhep Tayyib Erdogan për rikthimin e faljeve në kishën e “Shën Sofisë” në Stamboll.

Duke e cilësuar Erdoganin si lider të Afrikës dhe gjithë botës myslimane, togolezët kanë sakrifikuar dy dhi në nder të vendimit të marrë nga presidenti turk, raporton agjencia shtetërore e lajmeve  Anadolu.

Reagime të shumta në lidhje me vendimin e Erdoganit ka patur edhe në disa shtete të tjera të Afrikës dhe Azisë Qendrore, madje dhe në Shqipëri e kanë përshëndetur këtë ndryshim në Turqi duke theksuar se tani është Europa që do të kërkojë të integrohet në Anadoll dhe jo e kundërta.

Ndërkohë, ndryshe është pritur vendimi për ta rihapur si xhami “Shën Sofinë” në Perëndim. UNESCO i ka kërkuar Presidentit turk që të bëjë një hap pas në vendimin e tij me qëllim ruajtjen e “Shën Sofisë” si një thesar të kulturës botërore, ndërsa BE e ka cilësuar veprimin si ilegal dhe të njëanshëm.

LEXO EDHE:  Do bënte blerje online, por 37-vjeçari nga Tirana e pëson keq

LEXO EDHE:  Qeveria e skandaleve/ Deputeti demokrat zbulon provat  

Reagime gjithashtu ka patur edhe nga Papa, i cili u shpreh se ndjehej i prekur nga ky vendim.

“Shën Sofia” u ndërtua si Katedrale ortodokse fillimisht, por në vitin 1453 u kthye në xhami nga Sulltan Mehmeti kur pushtoi Kostandinopojën.

Deri në vitin 1934 ajo funksionoi si xhami, deri kur Ataturku vendosi ta kthejë në muze. Vendimi i fundit i Erdoganit e kthen “Shën Sofinë” nga muze, sërish në xhami./ Abcnews

LEXO TE PLOTE