Connect with Us

Foto/ “Miss Bum Bum” kërkon të tërheqë vëmendjen e Messit, provokon me format bombastike

Aktualitet

Foto/ “Miss Bum Bum” kërkon të tërheqë vëmendjen e Messit, provokon me format bombastike

Publikuar

-

Ajo njihet si “Miss Bum Bum “, dhe këtë titull e fitoi 3 vite më parë në një konkurs në Brazil. Suzy Cortez njihet për format e saj “bombastike” dhe e ka rritur ndjeshëm vëmendjen ndaj saj që në momentin që fitoi konkursin e bukurisë.

Por vëmendja e medjave rozë ndaj 30-vjeçares është rritur nga provokimet që ajo bën herë pas here ndaj yllit të Barcelonës, Lionel Messi.

LEXO EDHE:  Miss India: Më thërrasin hundë-derr

Për më tepër ndiqni fotot e mëposhtme.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video/ Kapet në flagrancë shqiptari në Itali, kujdesej për plantacionin me kanabis

Publikuar

-

Nga

Një shqiptar është arrestuar në Itali teksa po ujiste kanabisin.

Ai është pikasur nga një aksion me helikopter, në një platacion me 180 bimë kanabisi.

Plantacioni me 180 bimë kanabis ndodhej pranë bregut të lumit Salinello në Komunën Tortoreto  dh nëse do dilte në treg vlera do të shkonte në afro 200 mijë euro.Pas arrestimit të tij vijojnë hetimet nëse ka persona të tjerë të përfshirë.

LEXO EDHE:  “Këshilla ime për Miss Transgender”/ 20 vjeçarja nga Laçi flet për sherrin me Trejsi Sejdinin

LEXO EDHE:  Ne qendër të vëmendjes me të kuqe

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ndjekja penale e naftëtarëve të Ballshit/ PD: Vendim kriminal, Ramën e ka kapur paniku

Publikuar

-

Nga

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit

Naftëtarët e Ballshit janë ngritur sërish në protestë sot për pagat e prapambetura, ndërsa tubimi i djeshëm u shoqërua edhe për përplasje.

Për këtë ka reaguar edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, i cili ngre akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama.

Alibeaj deklaron se ndjekja penale ndaj naftëtarëve protestues është një urdhër kriminal. Sipas tij, kjo është edhe një hakmarrje e neveritshme ndaj qytetarëve që nuk pranojnë më mashtrimet, manipulimin, keqpërdorimin e qeverisë.

Demokrati pretendon se Rama ka frikë nga naftëtarët, pasi thekson se protesta e tyre tregon se qytetarët janë gati ta rrëzojnë qeverinë.“Naftëtarët e Ballshit kërkojnë bukën e gojës së fëmijëve, Rama i syrgjynos në burg! Ka disa ditë, që naftëtarët e Ballshit protestojnë, por kur protesta e tyre mori vëmendjen e publikut, Edi Rama u kujtua për COVID-in dhe ka urdhëruar ndjekjen penale të naftëtarëve protestues. Është një urdhër kriminal, që kërkon të dënojë ata që ngrenë zërin kundër padrejtësisë dhe dyfish i padrejtë, kur zëri ngrihet nga punëtorë të ndershëm të cilëve u mohohet djersa e tyre.

Edi Rama i padit naftëtarët, pasi nuk e di çfarë do të thotë të protestosh për djersën dhe gjakun e derdhur në punë të ndershme. Kjo është edhe një hakmarrje e neveritshme ndaj qytetarëve që nuk pranojnë më mashtrimet, manipulimin, keqpërdorimin nga qeveria e tij.

LEXO EDHE:  Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Leonard Olli: Rama po largon vëmendjen nga pushteti i pakufishëm

LEXO EDHE:  Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Leonard Olli: Rama po largon vëmendjen nga pushteti i pakufishëm

Po të ishte për ligjin, Edi Rama vetë, bashkë me konen e Bashkisë së Tiranës, bëjnë çdo ditë tubime të paligjshme kundër rregullave të pandemisë. Edi Rama nuk ka hallin e COVID-it, përndryshe, do të kishte krijuar kushtet që prindërit dhe nxënësit të mos tuboheshin në shkolla, që autobusët të mos ishin plot me njerëz, si në një situatë të zakonshme.

Edi Rama ka tmerr nga protesta, sepse ai e di që kur njerezit ngrenë zërin, nuk ka kriminel dhe makinacion tjetër që t’i ndalojë para kutisë së votimit. Edi Ramën e ka kapur paniku dhe tmerri se protesta e naftëtarëve të Ballshit ka treguar atë çka shqiptarët, kudo nga janë, mendojnë dhe janë gati të bëjnë: të rrëzojnë dhe ta degdisin Ramën në honet më të errëta të ligjit”, shkruan Alibeaj në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Nga

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Ersekë-Korçë.

Një mjet është përmbysur në këtë aks rrugor, për të shmangur përplasjen. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur lehtë dy persona.Ndërkohë, policia dhe ambulanca ende s’kanë arritur në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE