Connect with Us

“Kujdes, po të ngrenë kurth”/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Aktualitet

“Kujdes, po të ngrenë kurth”/Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Publikuar

-

Dashi

Sot duhet të keni vëmendje me punën dhe ndonjë mundësi për të bërë gjëra pa zhurmë dhe lidhjet e bisedat e duhura që t’ju japin një mundësi jo vetëm ëndrra.

Demi

Sot ju jepet mundësia të afroheni me dikë që ju pëlqen shumë në jetën personale dhe këtë njohje do ta mbani të fshehtë për shumë kohë.

Binjaket

Jeta do ju tregojë se që te beni emër të madh duhet të mësoni të përshtateni me disa vështirësi apo t’i shpëtoni disa joshjeve.

Gaforrja

Sot praktikisht duhet të bëni disa manovra apo manipulime të cilat do bëjnë të mundur të kaloj me sukses plani apo ideja juaj.

Luani

Do ju duhet një bazë ekonomike sot apo ndihmë të cilën praktikisht duhet ta fitoni me zotësi apo me një mënyrë pak manipuluese.

Virgjeresha

Në llogaritë tuaja sot duhet të bëni hesap që disa njerëz nuk i mbani dot përgjithmonë megjithëse sot keni mundësi të bëni një përpjekje.

Peshorja

Vetja juaj mund të kthehet në një sirenë joshjeje dhe t’ju nxjerrë në pah talentet mundësinë dhe ndihmën që ju nevojitet.

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi kanë dhunti të veçanta dhe as që ja kanë idenë

Akrepi

Një mundësi për të shpëtuar nga mbytja do ju jepet si një liman ku të merrni veten. Por nuk duhet të prisni shumë gjatë për të vazhduar. Sot keni një njohje të mirë por edhe një lidhje shumë të mirë.

Shigjetari

Në çështje pune duhet të bëni një bisedë dhe të merrni një vendim të cilin nuk duhet ta tregoni por me mençurinë tuaj në heshtje t’i shkoni deri në fund.

Bricjapi

Mendoni se çdo gjë po shkon mirë por kujdes në një çështje ligjore ekziston mundësia e një kurthi.

Ujori

Sot është një ditë shumë produktive ku me dinakërinë tuaj mund të fitoni një punë apo të mbani ndezur interesin e dikujt që ju doni.

Peshqit

Ka shumë mënyra per tu ndjerë mirë por sot vjen dita që ju merrni në dorë hakmarrjen më të ëmbël që mund të kishit menduar për dikë që ju ka tradhtuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Nusja rreh vjehrrin dhe e bën për spital/ Pranga 40 vjeçares në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Nusja rreh vjehrrin dhe e bën për spital/ Pranga 40 vjeçares në Lezhë

Një 40-vjeçare nga Lezha me iniciale Gj.B është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj.

Sipas policisë 40-vjeçarja është arrestuar pasi i ka shkaktuar dëme fizike 70-vjeçarit me iniciale Z.P.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rretheve Gjyqësore Lezhë dhe Kurbin, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 gusht 2020

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi kanë dhunti të veçanta dhe as që ja kanë idenë

“Specialistët për Hetimin  dhe Parandalim e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetases V.P.,40 vjeçe,banuese në fshatin Krajen, Lezhë. Arrestimi i saj u bë, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike duke i shkaktuar dëmtime vjehrrit të saj shtetasit Z.P.,70 vjeç”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Klodian Tomorri bën për ujë të ftohtë Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?

Publikuar

-

Nga

Klodian Tomorri bën për ujë të ftohtë Veliajn/ Ku e kopjove sistemin e Rrugës së Durrësit?

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër ndaj Bashkisë së Tiranës për rrugën e Durrësit që është në proces rikonstruktimi.

Tomorri sulmon bashkinë për sistemin e rrugës, pasi thotë se kanë caktuar 8 metra korsi biçikletash dhe 2 metra korsi makinash.

Me tone të ashpra ai i kërkon llogari Bashkisë së Tiranës se ku e ka kopjuar këtë model dhe në çfarë studimi është bazuar për vendimarrjen.

Gazetari thekson se në një nga rrugët më kryesore të kryeqytetit lihet një hapësirë e madhe për biçikletat dhe lihen pa korsi ambulancat dhe zjarrfikëset.

“Këta shpikësit e Bashkisë së Tiranës ku e kanë kopjuar këtë sistemin e Rrugës së Durrësit, që arteria kryesore e kryeqytetit ka 8 metra korsi biçikletash dhe 2 metra korsi makinash? Ku? Në çfarë vendi? Apo e kanë shpikur këta?Meqë e kanë gati justifikimin dhe thonë duam të inkurajojmë biçikletat dhe shëndetin e popullsisë, të na tregojnë pak se mbi çfarë studimi e kanë bazuar vendimarrjen. Cilat janë objektivat e kësaj politike? Sa do të rritet jetëgjatësia e popullsisë, sa do të ulen shpenzimet për sistemin shëndetësor? Sa vdekje do të parandalohen në një vit nga biçikletat e rrugës së Durrësit? Apo ngrihen nga gjumi në mëngjes dhe u teket të mbyllin një rrugë se u duket zgjuarsi, ndërkohë që shkatërrojnë jetët e 1 milionë njerëzve.

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi kanë dhunti të veçanta dhe as që ja kanë idenë

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Çfarë ka rezervuar java e fundit e Gushtit për të dashuruarit

Se janë dhe totalisht të pacipë, kur justifikohen që po marrin modelet e qytetit të Seviljas në Spanjë, apo Amsterdamit në Hollandë. Por modelet e tyre i kopjojnë vetëm për biçikletat, jo për parqet as për ndërtesat. Për pjesën urbanistike kanë marrë modelin e Singaporit. Gjej rripa toke dhe ngri përbindesha deri në qiell.

Tre pallate të reja po ndërtohen nga ish-pasticeri Flora deri tek kryqëzimi i Prokurorisë. Rrugën e Durrësit e bllokuan për biçikletat, kurse Mine Pezën e kanë bërë shtegun që do shfryjë gjithë trafikun e Tiranës.

Mirë për makinat nuk lënë rrugë, po për ambulancat! E ka llogaritur njeri që si pasojë e ngushtimit të rrugëve, në çdo cep të Tiranës mund të vdesin njerëz, për shkak se nuk do të marrin dot shërbimin shëndetësor në kohë? Po zjarrfikëset si do i fusni me këto rrugë nëpër zgeqet ku keni ndërtuar pallatet shumëkatëshe? Kaqola”, shkruan Tomorri në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Serbia shpall Hezbollahun organizatë terroriste/ SHBA përshëndet vendimin

Publikuar

-

Nga

Serbia shpall Hezbollahun organizatë terroriste/ SHBA përshëndet vendimin

SHBA përshëndetën synimin e Serbisë për ta shpallur Hezbollahun organizatë terroriste.

Në një deklaratë, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se njoftimi i Serbisë është një tjetër hap i rëndësishëm që kufizon aftësinë e këtij grupi terrorist të mbështetur nga Irani për të vepruar në Evropë.

Ai tha se njoftimi është “pjesë e angazhimeve historike që Presidenti Trump siguroi rreth një game të gjerë çështjesh për normalizimin ekonomik midis Serbisë dhe Kosovës, së bashku me hapat që po ndërmarrin të dyja vendet për të ndihmuar në arritjen e paqes në Lindjen e Mesme.”Në deklaratë thuhet: “Nuk ka dyshim se dominotë po bien njëra pas tjetrës në operacionet evropiane të Hezbollahut, ku ai ka vazhduar të komplotojë sulme terroriste, të sigurojë teknologji ushtarake dhe të mbledhë fonde tepër të nevojshme. Veprimet e fundit nga ana e Gjermanisë dhe Lituanisë kundër Hezbollahut pasojnë ato të ndërmarra vitin e kaluar nga Mbretëria e Bashkuar dhe Kosova.”

LEXO EDHE:  Përballojnë çdo sfidë të jetës/ Shenjat më energjike të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 gusht 2020

Shtetet e Bashkuara, thuhet në deklaratë, vazhdojnë t’i bëjnë thirrje Bashkimit Evropian dhe vendeve evropiane që ta ndalojnë Hezbollahun në tërësinë e tij dhe të njohin realitetin se kjo është një organizate terroriste në rrënjën dhe degët e saj, pa asnjë dallim midis të ashtuquajturve krah “ushtarak” dhe “politik”./ VOA

LEXO TE PLOTE