Connect with Us

Zgjedhjet vendore/ Çfarë do të diskutohet në mbledhjen e sotme

Aktualitet

Zgjedhjet vendore/ Çfarë do të diskutohet në mbledhjen e sotme

Publikuar

-

PD dhe LSI kanë dorëzuar emrat për anëtarë në KQZ për të marrë pjesë në monitorimin e zgjedhjeve.

Fillimisht opozita joparlamentare nuk ka dashur të ketë anëtarë në KZAZ por më vonë duket se kanë ndërruar mendje dhe kanë dërguar listat me emrat për komisionerë të KZAZ-ve.

Opozita ka thënë se janë vënë re shkelje dhe duan ta dokumentojnë një gjë të tillë, ndërsa mazhoranca duket se nuk ka pranuar që opozita të ketë komisionerë në KZAZ-të pasi ata nuk kanë marrë pjesë në zgjedhje prandaj nuk kanë të drejtë të kenë anëtarënë përmonitorimin e zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  “Opozita e re”/ Kush janë katër kandidatët e LSI-së që marrin sot mandatin

Se çfarë thotë ligji lidhur me këtë gjë do ta shohim sot në mbledhjen e KQZ-së./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Video/ Stuhi ne Tirane

Publikuar

-

Nga

Rreshje te forta shiu dhe ere kane pushtuar pas mesnate Tiranen.

Shikoni videot pa koment 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=423234311990114&id=444048512310948

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Rama nuk kërkon mandatin e 3-të, por do të bëhet deputet

Publikuar

-

Nga

Berisha: Rama nuk kërkon mandatin e 3, por do të bëhet deputet

Kryeministri Edi Rama sqaroi sot nga Vlora se do të kandidojë për deputet sërish në këtë qytet, pas thashethemeve se do të kandidonte në Durrës.

Ndër të tjera, Rama u shpreh i bindur për fitoren e mandatit të tretë qeverisës.Ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar sonte në emisionin Zonë e Lirë , tha se  Rama nuk synon mandatin e tretë për të qeverisur, por kërkon vetëm të fitojë mandatin e deputetit.

LEXO EDHE:  Manipulimi i zgjedhjeve/ PD padit komisionerët dhe numëruesit

“Mandati i tretë, e di dhe vetë që s’ka mandat të tretë. Ai prandaj iku, iku për të siguruar futjen në Parlament. Ai ka hall sepse i kanë thënë këta që do të dënohesh, e do të procedohesh, dikush thotë me 3 dënime, ai ka hall të futet në Parlament të marrë mandatin e deputetit. Ai s’mendon për mandat të tretë. Gjersa ndërroi zonën, gjersa iku nga Durrësi, ai e pa veten jo deputet”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Koalicion PS-LSI?/ Alibeaj: Nuk e besoj, na ndoqën kur dogjëm mandatet

Publikuar

-

Nga

Koalicion PS-LSI?/ Alibeaj: Nuk e besoj, na ndoqën kur dogjëm mandatet

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i pyetur në emisionin ‘Pa Protokoll’ se nëse i druhej një koalicioni me PS-së dhe LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, ai u përgjigj se diçka e tillë nuk mund të ndodhte.

Ai e ka argumentuar këtë duke el idhur me faktin se LSI dhe partitë e tjera opozitarë ndoqën ‘trendin’ e PD-së duke djegur mandatet.“Nuk i trembemi një koalicioni PS-LSI. Ne besojmë që aq kohë sa kemi kaluar së bashku, ku prej 4 vitesh është shkatërruar shteti, jemi përball një regjimi ku rreziku është shumë i madh. Do ishte luks të flitej për taksa, për masën e lirisë. Këtu flitet, jeton dot apo nuk jeton dot, e njëjta situatë si në vitet ‘90. Kemi garancinë, sepse në aksionet e PD , të gjitha partitë e tjera ndoqën trendin për të djegur mandatet. Nuk kam asnjë lloj dyshimi. Interesi i shqiptarëve është të kërkojnë rrëzimin një orë e më parë të Ramës”, tha Alibeaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE